Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на шенкелен болт - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изработка на шенкелен болт - къде?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Анализа е 20 лева и срещу тях получаваш някъква гаранция че това което правиш е максимално близо до оригиналното или по добро . Човека го е написал иска качествена ос .
    Ама е пропуснал да каже дали не иде реч за китаец. Там и анализ да правиш няма смисъл. По-добре от нещо доказано свястно да се прави. А като съм гледал по телевизора едни типове в Исландия на формула офроуд как дробят мостове на салата....
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      От: Изработка на шенкелен болт - къде?

      АТВ-то е AEON Crossland.
      Има ли вариянт по добър от оригиналното или всичко е въпрос на късмет ?

      Коментар


      • #18
        От: Изработка на шенкелен болт - къде?

        Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
        АТВ-то е AEON Crossland.
        Има ли вариянт по добър от оригиналното или всичко е въпрос на късмет ?
        Естествено че има но не на изуст . Марката поне на мен нищо не ми говори .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Изработка на шенкелен болт - къде?

          Това е АТВ–то ако има значение: http://www.bikez.com/motorcycles/aeo...d_300_2009.php не е китайско...
          От София съм къде може да се направи този анализ на метала ?

          Коментар


          • #20
            От: Изработка на шенкелен болт - къде?

            То 20 коня хайванчето а вие два листа тема по съпромат изписахте.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #21
              От: Изработка на шенкелен болт - къде?

              Вземаш и режеш един шенкелен болт от автомобил, носиш го на стругар и си готов.
              Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

              Коментар


              • #22
                От: Изработка на шенкелен болт - къде?

                Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
                Вземаш и режеш един шенкелен болт от автомобил, носиш го на стругар и си готов.
                Така бе колега, подкрепи ме и ти, че тук из този форум съм чел цитати на участници в него, че един тон теория е по малко от един грам опит, и че работника може но не знае, инжинера знае но не може, а професора нито може нито знае. Помогнахме на момчето нема що.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #23
                  От: Изработка на шенкелен болт - къде?

                  Брей,много надебеляла тази тема за два дни!
                  За термообработката да кажа.
                  При упоменатите във форума стомани 40Х и 60Х,които са точно за тази цел,при наличие на концентратор на напрежение и в зависимост от термообработката-индукционно закаляване(ТВЧ),йонно азотиране,карбонизация(карбонитриране) границата на умора се увеличава в този участък с 20 до 30%.
                  При този рядък преход може да излезе,че термообработката вреди значително.
                  Писах в предишния си пост-да се направи плавен преход в този участък.
                  Предлагам-преди да се обследва стоманата и твърдостта на стария детайл,нов да не се купува.Каква е гаранцията,че като е нов не е същия?
                  Всеки от нас се сблъсквал с некачествени стоки на "световни" фирми.
                  Ако беше за мен,досега да съм го направил,ама за друг се ослушвам-каква е гаранцията ,че другата ос няма да се счупи също и иди доказвай коя си правил и коя се е счупила.
                  Последно редактирано от ufijdork; 29-05-11, 19:29.
                  Без триене няма движение !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изработка на шенкелен болт - къде?

                    Само едно ще напиша , че нататък няма смисъл !
                    Това цялото АТВ е направено от говнолин , от каквото и да направи шенкела ще е поне 2 пъти по-здраво от оригиналното !
                    Лудак

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изработка на шенкелен болт - къде?

                      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                      Само едно ще напиша , че нататък няма смисъл !
                      Това цялото АТВ е направено от говнолин , от каквото и да направи шенкела ще е поне 2 пъти по-здраво от оригиналното !
                      Колега вероятно си абсолютно прав но хората от инженерните специалности не обичаме да хвърляме боб . В тези науки се работи с точни и конкретни стойности .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X