Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бетононобъркачка-каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бетононобъркачка-каква?

    Ами може и да бъркам понятията. Като отида в магазина са наредени десет броя и пише бетонобъркачки. Ако ми се налага да бъркам дори и кубик си викам бетоновоз който ми го носи готов за изливане. Това бъркащото ще го ползвам да направя някоя замазка, някоя шахта, дребна ограда или нещо подобно в извън работно време на бетоновият възел. Често работя до 22ч вечерта и тогава няма кой да ми донесе бетон. Не зидам с вар, нямам нерви, ползвам готови разтвори или специализирани пяни.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      От: Бетононобъркачка-каква?

      Не се засягай, нямам никакво лошо отношение, само уточнявам, за да няма разминаване между очаквания и функции. Какво пишат търговците в строителните магазини, има толкова значение, колкото и написаното от търговците в авто-магазините. За разтворите на съвременни мазилки; лепила; шпакловки и т. н. и т. н. - е достатъчна ръчна бъркалка (подобните на дрелка).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Бетононобъркачка-каква?

        Не се засягам. Незнам и затова питам тук. Рядко питам. Когато нещо знам и на някой му трябва това знание го споделям. Когато незнам питам някой който знае. Засега изводите са да е над 200л. вместимост на коша на етикет, и да е максимално добре изработена. Аз си имам и мое изисквание да е ниска, че си имам проблеми с гърба и не ми се качва с лопатата нависоко.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          От: Бетононобъркачка-каква?

          Какво значение има как се нарича Аз бърках бетон с нея - значи е бетонобъркачка или "стока с двойна употреба", като много неща.
          Та кой не е бъркал епоксидна смола с миксера на бившата си жена, или не е ползвал машата и за коса за да си направи хот-дог?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            От: Бетононобъркачка-каква?

            Не е просто до наричането. Елементарният проблем с количеството ("никаквият" кубик, ще го бърка часове) е най-малкият.
            Тези машини конструктивно са си варомешалки и не са предвидени нито за по-тежкият бетон, нито за ударните натоварвания от едрите фракции в бетона, нито дори за ерозииното въздействие от тях и пр. и пр.

            А домакинският миксер, си е прекрасна бъркалка за епоксидна смола - някои жени, са проблем просто.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Бетононобъркачка-каква?

              Хващай 5-6 гладни мангала,връчвай им по една крива и газ...Не знам колко кубика имаш да лееш,но съм работил с такива "улеснения" и да ти кажа за повече от 2 куб. приеми моя варизнт или си викай направо миксер или с помпа,ако е нужна.

              Коментар


              • #22
                От: Бетононобъркачка-каква?

                Днес остана малко време да отида по магазините. След едночасова обиколка купих най-голямата която успях да намеря налична - 190л. Хърватско производство. Сравнително добре направена. Единствено модифицирах ъглите за застопоряване на наклона, че нещо не ги бяха сметнали добре. Избрах тази защото зъбните колела са метални, мотора е защитен и беше най-кадърно заварена, а и мотора и е 850 вата. Даже я изпробвах. Много полезна джаджа. Не се товари пълна до половината никак. Утре тестовете продължават. Разбърках без усилие 0.3кубика за по малко от половин час. Това при положение че за първи път виждам такова нещо.
                Чудя се колко цимент и пясък в пропорция е добре да слагам на едно бъркане?
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  От: Бетононобъркачка-каква?

                  1:3.Ама така и не разбрах,какво ще твориш,та зависи каква здравина искаш.И само пясък и цимент ли ще е?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бетононобъркачка-каква?

                    Най-лесно си мисля да го сметна с лопати. Утре ще меря колко лопати са 25кг цимент.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бетононобъркачка-каква?

                      Съжалявам, че не видях темата, преди 2 г.бях със същата дилема. Аз купих http://www.kolko.bg/bg/imer-betonoba...0-bg/p/1209976 IMER, страшно съм доволен. Много работа отхвърли, много удобна и повратлива, има защита от прегряване и се разглобява за 1 минута. Двигатеря е 300 ватов, но е правена в Китай, оритиналната италианска струва към 900 лв. Тези които са по-300-400 лв предлагани в Практикер и си имат малък гумен ремък в задвижването, който много бързо се сдухва и ако човек го няма, спъва процеса, а и се трошат зъбите на барабана, ако я пълните в движение. Моята се пълни с 20 пълни лопати (въглищарски) пясък, половин торба с цимент и след 3-4 мин е готов бетона. обема му е количка и половина. Сместа се прави различно течна в зависимост от водата и според нуждата. Аз си купих градинарски пистолет за добавям водата и да я мия накрая. Ако има интерес ще кажа къде е магазина в Сф и става пазарлък.
                      За пропорцията е филц към пясък 1:3 - първо се слагат 5 лопати филц и после 15 лопати пясък. Сипва се цимента 1\2 торба, пуска се да върти и се пръска с вода докато почне да отлепва бетона от стените , въртите още минута и е готов. Като се изсипе бетона се слагат 10 литра вода и целия процес отначало.

                      http://www.kijiji.it/annunci/altri-s...mb130/14543931
                      Последно редактирано от белята; 03-05-11, 01:17.
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бетононобъркачка-каква?

                        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                        Съжалявам, че не видях темата, преди 2 г.бях със същата дилема. Аз купих http://www.kolko.bg/bg/imer-betonoba...0-bg/p/1209976 IMER, страшно съм доволен. Много работа отхвърли, много удобна и повратлива, има защита от прегряване и се разглобява за 1 минута. Двигатеря е 300 ватов, но е правена в Китай, оритиналната италианска струва към 900 лв. Тези които са по-300-400 лв предлагани в Практикер и си имат малък гумен ремък в задвижването, който много бързо се сдухва и ако човек го няма, спъва процеса, а и се трошат зъбите на барабана, ако я пълните в движение. Моята се пълни с 20 пълни лопати (въглищарски) пясък, половин торба с цимент и след 3-4 мин е готов бетона. обема му е количка и половина. Сместа се прави различно течна в зависимост от водата и според нуждата. Аз си купих градинарски пистолет за добавям водата и да я мия накрая. Ако има интерес ще кажа къде е магазина в Сф и става пазарлък.
                        За пропорцията е филц към пясък 1:3 - първо се слагат 5 лопати филц и после 15 лопати пясък. Сипва се цимента 1\2 торба, пуска се да върти и се пръска с вода докато почне да отлепва бетона от стените , въртите още минута и е готов. Като се изсипе бетона се слагат 10 литра вода и целия процес отначало.

                        http://www.kijiji.it/annunci/altri-s...mb130/14543931
                        преди 4 години взех от метро пловдев за 340 лв българска - доволен съм - да споделя мой впечатления - 1 отивам в махалата и спазарявам мангалите- уговорката е че бетона ще се бърка на ръка- аз цимент не пипам само контролирам-икономията идва от спестяване на волтарен, диклофенак и трамал в последствие-проблема е мангала да спазва пропорцията 30 литра едра фракция+30 литра средна+30 литра ПРОМИТ пясък-като за мазилка+30 кг цимент+20 литра вода- първо се зарежда водата и фракцията докато машината върти- после цимента накрая пясък- при което коша се препълва и почва да пада - карам мангала да изсипе да почисти полепналия по коша цимент и да зареди отново цялата смес от земята в коша- да знам че става голяма играчка с 2 забърквания обаче така са се спазарили- при тая пропорция бетона след 30 мин почва видимо да стяга - не им разрешавам да добавят вода- по-лесно се работи но якоста пада- кофража се прави така че арматурата да се облече с бетон от всякъде+трамбоване- задължително слагам мои човек да ги контролира След полагане бетона се завива с найлон и стари черги и не се пръска- найлона си държи влагата вътре където мога арматурата я заварявам с правотоков електрожен Ако някои сподели впечатления за вибратор за бетон - марки модели магазини или да продава на старо ще ми бъде интересно

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бетононобъркачка-каква?

                          Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                          преди 4 години взех от метро пловдев за 340 лв българска - доволен съм - да споделя мой впечатления - 1 отивам в махалата и спазарявам мангалите- уговорката е че бетона ще се бърка на ръка- аз цимент не пипам само контролирам-икономията идва от спестяване на волтарен, диклофенак и трамал в последствие-проблема е мангала да спазва пропорцията 30 литра едра фракция+30 литра средна+30 литра ПРОМИТ пясък-като за мазилка+30 кг цимент+20 литра вода- първо се зарежда водата и фракцията докато машината върти- после цимента накрая пясък- при което коша се препълва и почва да пада - карам мангала да изсипе да почисти полепналия по коша цимент и да зареди отново цялата смес от земята в коша- да знам че става голяма играчка с 2 забърквания обаче така са се спазарили- при тая пропорция бетона след 30 мин почва видимо да стяга - не им разрешавам да добавят вода- по-лесно се работи но якоста пада- кофража се прави така че арматурата да се облече с бетон от всякъде+трамбоване- задължително слагам мои човек да ги контролира След полагане бетона се завива с найлон и стари черги и не се пръска- найлона си държи влагата вътре където мога арматурата я заварявам с правотоков електрожен Ако някои сподели впечатления за вибратор за бетон - марки модели магазини или да продава на старо ще ми бъде интересно
                          Ако беше сложил на произволно място точки и запетаи, щеше повече да се разбере!
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бетононобъркачка-каква?

                            Искаш ли да се хванем на бас че си го разбрал?
                            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бетононобъркачка-каква?

                              Тцъ. Не съм го чел.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                Ще използвам тази стара тема за един въпрос. Някой знае ли колко тежи такава бетонобъркачка?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бетонобъркачка.jpg
Прегледи:1025
Размер:99.9 КБ
ID:6549076
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X