Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

    Здравейте. Някой може ли да даде акъл за ей това нещо.

    http://www.youtube.com/watch?v=9hTCZsLzVug

    Не мога да разбера как действа. Колелцата ли режат или има някакви кръстосани пластини, нещо като отворена ножица и ламарината се прекарва с натиск, а колелцата са само за да водят по някакъв начин ламарината . . .


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5924439Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:8.2 КБ
ID:5924440Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5924441

  • #2
    От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

    Да бе! Аз хартия режа по-трудно! Кво е това чудо?
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

      Ролков нож. Има го и за хартия. Всъщност, на живо съм виждал само такъв.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

        Дисков нож, нормално нещо.
        Ако върроса е за механизма на рязане - то просто ивична технология.

        Коментар


        • #5
          От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
          Да бе! Аз хартия режа по-трудно! Кво е това чудо?
          Че то това на клипа ако не е хартия, то е много мижава ламарина, примерно печатарско алуминиево фолио. Сложи му 0.5мм ламарина, и баз държа че ще се справя малко по-иначе.

          Като гледам втората снимка горе, действа точно като ножица. Двете ролки, така разположени една спрямо друга, правят точно същия ефект все едно безкрайно дълга ножица.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

            По същата технология се реже броневата стомана за самоходките. В по-оновато минало - и за корабите. А там листовете са били дебели и по три, и по седем метра.
            За сравнение - от пода до тавана в панелните апартаменти, и в новото строителство, е 2,80. Само в луксозното - 3,10

            Коментар


            • #7
              От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              По същата технология се реже броневата стомана за самоходките. В по-оновато минало - и за корабите. А там листовете са били дебели и по три, и по седем метра.
              За сравнение - от пода до тавана в панелните апартаменти, и в новото строителство, е 2,80. Само в луксозното - 3,10
              Да де, ама или ножицата, или ламарината, я движи машина със съответното усилие. Това имах в предвид. Ръчна такава съвсем няма да реже половинмилиметрова черна ламарина с лекотата на това от клипчето, задвижвана с една "човешка ръкосила".

              За сериозни дебелини се иска усилие. А то и обикновената гилотина е почти същото. Пък съвсем непретенциозна такава реже десятка като кашкавал. С какъв натиск, обаче?

              ПП: Лист ламарина дебела 7 метра? Малко ми е трудно да си го представя, още повече съоръжението, дето е в състояние да я произведе. Може и да бъркам де.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                На топло тенекето си се реже нормално.

                Да, ламарините от ония години са били дебели по толкова. Това бордовите, до първия бронепояс. Надолу - все по-тънки. А виж палубните, са били по десет метра, и не плочки, ами цели ленти. Дълги по стотина метра, толкова е била цитаделата на последните линкори.
                Все нещо е трябвало да противостои на снаряди, дебели половин метър, и дълги три метра.
                Последно редактирано от Стефан; 08-04-11, 02:45.

                Коментар


                • #9
                  От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                  И на мен не ми се вярва тази дебелина на ламарината.

                  Според проста сметка, лист дълъг 100 метра, широк да речем два, и дебел 10 метра би трябвало да тежи 1600 тона.
                  Пък каво говоря-широк два метра, то това би се явила дебелината при тези размери. Все едно да се слага ламарината на ребро.

                  А като си представя колко са шороки и дълги корабите, това нещо би трябвало да тежи много, страшно много.

                  Стефане, мисля че бъркаш някъде.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                    Тъй. Благодаря за отговорите. Аз си бях внушил, че действа като на картинка Б и като съм забил да мисля в тази посока въобще не са ми идвали на акъла други варианти. Сега съм по-склонен да мисля, че действието е като на картинка А. Сега остава да направя една демо версия .
                    Ламарината на клипа със сигурност е малко тънка. Този номер го правят на всички реклами за тенекеджийски машини. Винаги едни усмихнати хора и винаги с лекота режат и огъват профилите. От както взех една пневматична ножица за ламарина обаче спрях да им вярвам. На 6 атмосфери ми реже много бързо, но падне ли работата се забавя доста пък, но във всички случаи ръката отмалява супер много. . . Работата е там, че пари а и място за хубава гилотина няма та се търсят по-компактни варианти .
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:x.JPG
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5266783

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                      ей, от една нокторезачка докъде се стигна, ...

                      7 метрово тенеке е едно доста дебело тенеке, сякаш....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                        ....Главный броневой пояс толщиной в 307 мм простирается по всей длине корпуса корабля (для сравнения толщина главного броневого пояса линкора "Ямато" составлялв 410 мм). .....пояс толщиной 406-457 мм, что в полтора раза больше, чем в действительности! В нижней своей части толщина броневого пояса уменьшается до 40 мм .... Боевая рубка защищена 445-миллиметровой броней........
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                          Първоначално публикуван от aL` Преглед на мнение
                          Тъй. Благодаря за отговорите. Аз си бях внушил, че действа като на картинка Б и като съм забил да мисля в тази посока въобще не са ми идвали на акъла други варианти. Сега съм по-склонен да мисля, че действието е като на картинка А. Сега остава да направя една демо версия .
                          Ламарината на клипа със сигурност е малко тънка. Този номер го правят на всички реклами за тенекеджийски машини. Винаги едни усмихнати хора и винаги с лекота режат и огъват профилите. От както взех една пневматична ножица за ламарина обаче спрях да им вярвам. На 6 атмосфери ми реже много бързо, но падне ли работата се забавя доста пък, но във всички случаи ръката отмалява супер много. . . Работата е там, че пари а и място за хубава гилотина няма та се търсят по-компактни варианти .
                          [ATTACH=CONFIG]317809[/ATTACH]
                          Даже малко се застъпват странично.
                          Имам някъде подобна цепачка, ама за филмова лента 2х8мм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                            Режат до о.8 ламарина http://intralinkbg.com/index.php?mod=Page&menuid=153
                            Абе. за кюнци и улици явно става.
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как действа този инструмент за рязане на ламарина (max cut off) ?

                              В библията хората са живяли по 1000 години, че едни кораби с ламарина от по 7 метра ли няма да има
                              Всичко зависи от мерната единица.
                              Явно метъра на Стефан показва в дециметри

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X