Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анализ и сравнение на химичният състав на инструментите!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Анализ и сравнение на химичният състав на инструментите!

    Темата призлиза от тук:
    Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.




    Гледах в един друг форум пълен аналилиз на 30 хим. елемента и твърдост точно на тези инструменти и същият комплект от търговска верига. Разликата е, че куфара на тези, които се продават по търговските вериги и пазарите е по- качествен и е с метални закопчалки (по надеждни и дълговечни). Отделно цената е по-ниска.
    Последно редактирано от Peppy; 04-02-11, 21:10.
    [COLOR=blue][B][SIZE=3]le Roi-Soleil[/SIZE][/B][/COLOR]

  • #2
    От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

    Първоначално публикуван от Louis XIV Преглед на мнение
    Гледах в един друг форум пълен аналилиз на 30 хим. елемента и твърдост точно на тези инструменти и същият комплект от търговска верига. Разликата е, че куфара на тези, които се продават по търговските вериги и пазарите е по- качествен и е с метални закопчалки (по надеждни и дълговечни). Отделно цената е по-ниска.
    Аз пък имам отзивите на колеги от Нашия форум - общо 109 на брой. А да видим.
    А куфара , че е по-качествен и дали , няма значение, болтовете не щат куфар - искат тресчотка.
    Последно редактирано от maystor; 03-02-11, 16:44.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

      Първоначално публикуван от Louis XIV Преглед на мнение
      Гледах в един друг форум пълен аналилиз на 30 хим. елемента и твърдост точно на тези инструменти и същият комплект от търговска верига. Разликата е, че куфара на тези, които се продават по търговските вериги и пазарите е по- качествен и е с метални закопчалки (по надеждни и дълговечни). Отделно цената е по-ниска.
      За цената не коментирам, моите съм си ги купил от Майстора на по-висока цена, но от качеството съм много доволен.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ..... но от качеството съм много доволен.
        Само заради такива думи си струва да продължавам да се занимавам с тази работа.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

          Странно, защо ли никога не ми е минала мисълта, че мога да си взема "същото" от битака, ама по-евтино?

          И всички тези 109 човека от предишния транш, и те не са си купили "същото", по еФтинко.., защо ли?

          Работил съм с такъв инструмент, знам, че това е моя комплект, и че точно от Майстора трябва да си го купя!

          Коментар


          • #6
            От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

            Вен, не се хаби. Хората от де да знаят , че в състава на сплавта за инструменти участват най-много 14 елемента, а именно:
            Fe ( по подразбиране ) , C ( и той ) , от там нататък са тънкостите - W, V, Si, Cu, Mo, Mn, Ni, P, Cr, S, Co, Ti.
            Последните два елемента само в марков инструмент.
            Има и 15-ти - Be, но само за искробезопасен инструмент, а там пък са едни цени, Факом и Хазет ряпа да ядат.
            Виж в направата на кутията ( алуминиево фолио, обвито коло обикновен фазер ) може и да има 30 елемента, най-вече в боята.
            Един истински алуминиев куфар за инструменти, празен, от най-големите в бранша - Парат или Хепко и Бекер - е с доставна цена 135лв. Втората фирма произвежда и куфари за мотори, та колегите моторджии могат да кажат за цените на алуминиевите.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

              Хм, това за берилия не го знаех...

              Инак - приказката, че ниската цена никога не лъже, не е изсмукана от пръстите...

              Коментар


              • #8
                От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Вен, не се хаби. Хората от де да знаят , че в състава на сплавта за инструменти участват най-много 14 елемента, а именно:
                Fe ( по подразбиране ) , C ( и той ) , от там нататък са тънкостите - W, V, Si, Cu, Mo, Mn, Ni, P, Cr, S, Co, Ti.
                Да си дойдем на думата, цитирам:

                След като получих и двата камъка направихме анализ на състава и твърдостта.
                Състава е тестван спектрално по 30 химични елемента с точност до 0,0001 от %. Тествахме по един камък от Майстора, който е без име и " Fairline" от тър. верига





                Ясно се вижда, че няма никаква разлика в състава. Въпреки ниските стойности на Хром и на Ванадий все пак по класификатора се води 31CrV3.
                Твърдостта и на двата камъка е в границите между HRc 43-46.





                Моят извод е, че този с по-добрия куфар е по-хубав

                Тези по търг. вериги поне имат име и са по евтини и не се налага да се събират 100 човека, че да въртят оборот...
                [COLOR=blue][B][SIZE=3]le Roi-Soleil[/SIZE][/B][/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

                  Този тип инструменти не се тества на твърдост, а на якост и умора на материала, доста различни величини. А от няколко години много инструменти, в частност вложки/камъни, имат означението CrMoV. Не напразно Mo при BGS е два пъти повече от при другите, които сравнявате.

                  Коя вложка / камък ще се пръсне първа - по-твърдата или по-жилавата/еластичната ?
                  Направете тестове на максимален въртящ момент и на 1000 броя натоварване с 300 Нм.
                  Нека присъства и някой от известните физико-химични авторитети от този форум, като Ясен или Стефан.
                  Тогава ще приема Вашата теза. За сега оставам на моята.
                  А колкото до оборота, имам право на такава дейност в този форум. Не завиждайте, не печеля друго освен зареждане на моя магазин с няколко комплекта на добра цена, доколкото не съм търговска верига и не мога да поръчам 5-6 палета от тези комплекти.
                  А довечера ще купя цял комплект от тази търговска верига, която толкова Ви харесва (защо ли) и ще погледна куфара в детайли.
                  Сега видях и друга разлика във вложките /камъните - едните (от веригата) са нормален шестостен, а другите (BGS) са така наречения "super lock" , разликата Спарки я е обяснил в една друга тема.
                  Последно редактирано от maystor; 04-02-11, 14:56.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

                    Господин Louis XIV

                    Благодаря Ви за обогатителната информация , запознати сме с цените на инструментите по големите вериги. Колегата maystor ни предлага нещо и ние сме решили да му се доверим. Вие
                    -не сте доволен от доставен от него инструмен
                    -излъгал вие с някоя доставка
                    -сте негов конкурент и предлагате нещо по-различно
                    или просто сте решили да остроумничите на гърба на някого ?

                    Аз лично не познавам maystor но от държанието му и от държанието на другите колеги към него съм разбрал че мога да му се доверя. Отзивите за продаваните от него инструменти са добри , а Вашите аргоменти засега са напълно недостатъчни. Ако знаете някоя "фирменна" тайно относно тези инструменти моля споделете я.

                    п.п. Относно дали цената е +- 10 лева сравнено с другите - боли ме У*
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

                      Има и доста по-евтини комплекти:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:94DE.jpg
Прегледи:1
Размер:60.7 КБ
ID:5250063
                      В ПейПал Германия, само дето е на търг и не искат да пращат до БГ.

                      А иначе тези комплекти ги има и под други марки:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:94mix2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5250064 на други цени.

                      Най-евтините в ПейПал без търг:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:94Mix.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5250065
                      Сигурно има и на Димитровград за по 50 лв.

                      Аз предлагам това, което съм написал в първия си пост, Вие решавате какво, от кого и как.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

                        Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                        Господин Louis XIV

                        Благодаря Ви за обогатителната информация , запознати сме с цените на инструментите по големите вериги. Колегата maystor ни предлага нещо и ние сме решили да му се доверим. Вие
                        -не сте доволен от доставен от него инструмен
                        -излъгал вие с някоя доставка
                        -сте негов конкурент и предлагате нещо по-различно
                        или просто сте решили да остроумничите на гърба на някого ?

                        Аз лично не познавам maystor ...

                        Съгласен съм с тебе, колега, като само бих допълнил, че го познавам! Знам през какво премина в личен (може би незасягащ форума и особено темата) план и как застана зад всяка своя дума, написана тук!

                        П.П. Пламене, използвам поста, за да потвърдя единия комплект, който поръчах по-горе!

                        Поздрави!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

                          Да, запознахме се с "идоорс", когато миналата зима, на един студен митинг в подкрепа на Дянков, му дадох едни пари, за да ми пуска фалшиви поръчки, когато обявявам оферта за менте инструменти. Също и на Джорджо плащам всеки месец, за да ми прави реклама, да не ховорим к'ви пари съм дал на Венци. А всички осранали от форума са тъпанари и балъци , че се връзват, пък аз кеширам пачки.
                          Ей това пише във форума , от който е копи-пейстнато горното изследване.
                          Написаното остава. Мога да дам линк към темата"Какъв некоректен търговец и измамник е Майстора, когото нито познаваме, нито ни е продавал нещо, но е педераст".
                          Извинявам се на не купилите нищо колеги, всъщност не са ми никакви колеги, от ОНЯ форум, че не съм оправдал техните очаквания и благодаря на Краля Слънце за информацията относно тях.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Оферта за "гедорета" 1/4" -39лв. и 1/2"+1/4" -93лв.

                            Бях решил да отговоря, но edoors ме превари - направо ми взе думите от устата - точно това мислех да напиша и аз..
                            нека Пепи да бръшне и моето мнение, но имам молба
                            ако може да се направи списък на заявилите дотук, и тоя списък да се ъпдейтва според предложението по-горе
                            и още една молба

                            Пламен да има ангажимента да ни напомни с по едно ЛС , като дойде времето за плащане - нито е обидно, нито е срамно, нито е невъзможно да се пропусне следенето непрекъснато на темата.

                            Едно ЛС не е толкова трудно за писане, и освен това има и елемент на лично отношение - аз бих се изкефил от едно такова напомняне -

                            " Сър, Вашият комплект инструменти очаква да бъде заменен срещу някакави мизерни кинти ...
                            Бихте ли го удостоили с тази чест? "

                            е как не?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Анализ и сравнение на химичният състав на инструментите!

                              Глейте сега: У тая криза не е важно качеството. Важна е цената. А дали ще върши работа, въпросът е за друга тема. Аз залагам на еФтиното и ще си го държа в рамка, че иначе може да се счупи.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X