Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аксиален лагер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аксиален лагер

    Моля знаещите за съвет.Може ли аксиален лагер да легне директно върху радиален лагер.Става въпрос за ос която лагерува в двата си края но от едната страна има аксиално натоварване.

  • #2
    От: Аксиален лагер

    Колега най-добре ще е да замениш радиалните лагери с радиално-аксиални. Но ще трябва да се измерят размерите в аксиално направление за да се осигури оптимална хлабина, т.е. да не стане стегнат възела, или пък много хлабав и да се получават удари.
    Не може директно да сложиш аксиален лагер до радиален. Може и да е възможно конструктивно някакси да се реализира, но трябва да се чертае и евентуално да се преработва конструкцията. Май първия вариант ще е по евтин и лесен.

    Коментар


    • #3
      От: Аксиален лагер

      Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
      Моля знаещите за съвет.Може ли аксиален лагер да легне директно върху радиален лагер.Става въпрос за ос която лагерува в двата си края но от едната страна има аксиално натоварване.
      Слагаш степенна шайба която да легне с малкия диаметър на долната черупка на радиалния, а на голямата периферия да стъпи аксиалния и си готов. Аксиалния трябва да е отвън. Успех.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Аксиален лагер

        Само като идея .В место да слагаш два лагера, един конусно-ролков ще върши същата работа

        Коментар


        • #5
          От: Аксиален лагер

          Зависи какво ще е натоварването. Иначе си прав.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Аксиален лагер

            Радиалният съчмен лагер отнася без проблем и аксиално натоварване. Колко - не мога да говоря с цифри, но в практиката имам такива лагери, които работят с години.

            Коментар


            • #7
              От: Аксиален лагер

              Радиалния съчмен лагер носи само 15% от номиналното натоварване в аксиално направление!Ако аксиалното натоварване не е голямо-става!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #8
                От: Аксиален лагер

                Мисля че за едноредов съчмен до 70% от допустимото радиално

                Коментар


                • #9
                  От: Аксиален лагер

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Слагаш степенна шайба която да легне с малкия диаметър на долната черупка на радиалния, а на голямата периферия да стъпи аксиалния и си готов. Аксиалния трябва да е отвън. Успех.
                  Май това е варианта ама не го схванах много добре с тая степенна шайба.Ако можеш да спретнеш някоя скица че да ми се избистри работата.А натоварването ще е голямо.Само не питайте колко.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Аксиален лагер

                    Сложно ми е със скицата. Значи вкарваш двта радиални на оста. Единия по-навътре. Степенната шайба прави дистанция между радиалния и аксиалния. Представи си 2 шайби, голяма и малка, с еднакви дупки. Малката лежи на малкия диаметър на радиалния. Върху голямата ляга аксиалния.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аксиален лагер

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Слагаш степенна шайба която да легне с малкия диаметър на долната черупка на радиалния, а на голямата периферия да стъпи аксиалния и си готов. Аксиалния трябва да е отвън. Успех.
                      Точно това е варианта,аксиалният лагер трябва да опира във вътрешната черупка на радиалния!Между другото почти всички аксиални лагери по автомобилите са радиални,идеята е,че разликата на външна и вътрешна черупка е много малка,от там голям брой съчми,което пък предразполага за по-голямо осово натоварване. Разглобете някои лагер и ще се убедите сами.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аксиален лагер

                        Трябва така да се направи, че радиалния лагер да не поема аксиални натоварвания. Аз мисля, че ако държиш да запазиш двата стари лагера и да сложиш допълнително аксиален, трябва да го монтираш на самото чело на вала от една страна и лагерното тяло от друга.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Аксиален лагер

                          От това което си написал си мисля че става въпрос за вал а не ос и смятам че радиално аксиален лагер или двойка такива някой от В серията ще ти сърши работа.
                          Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Аксиален лагер

                            Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                            Мисля че за едноредов съчмен до 70% от допустимото радиално
                            Носи друг път . На фрезите Комунарис във вертикалната глава на двете оси са такива съчмени аксиално натоварени сменям си ги по 2-3 пъти в годината .Сега сложих SKF за момента карат повече от българските но до кога ще видим. Там понеже с подложни шайби се регулира луфта между пиньона и коронана малко като се износят лагерите и край с двойката ако не я усетиш на време .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X