Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Питах за модел или произход, а не какво може да се прави с нея.
    Защо си толкова негативно настроен?
    Нито машините, нито хората могат да са винаги съвършенни.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Не зная кой е производителят и моделът. Вземи си българска 251. Има части има и майстори.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Не съм се засилил да я купувам. Само любопитство.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Това....са тленни останки от широкоуниверсална фреза. Настоящ сбирщайн, който сам едва ли помни кога и от кого е произведен.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Здравейте колеги, можете ли да ми кажете каква е тази фреза:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388947_big.jpg
Прегледи:3
Размер:148.1 КБ
ID:5780473Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388948_big.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5780474Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388957_big.jpg
Прегледи:3
Размер:333.4 КБ
ID:5780475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3692597_66388959_big.jpg
Прегледи:3
Размер:315.8 КБ
ID:5780476

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Здравейте,
              вчера ми подариха делителен апарат УДА-170.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180210_120140.jpg
Прегледи:1
Размер:211.1 КБ
ID:5780802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180210_195532.jpg
Прегледи:1
Размер:329.5 КБ
ID:5780803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180210_195550.jpg
Прегледи:1
Размер:398.4 КБ
ID:5780804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180210_195609.jpg
Прегледи:1
Размер:265.1 КБ
ID:5780805
              За съжаление фрезата е отишла на вторични.
              Ако сложа Д.А.на шлайфана плоча,ще мога ли с високомер-чертилка да си разчертавам фланци с него?
              Фланеца за универсала предполагам е за Българските универсали?
              Ще може ли евентуално да се ползва на фреза ФУ-250-251?

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                УДА-170 е предназначен за ФУ-321,за 251 е УДА-150.Не е проблем го ползваш,но това говедо тежи страшно много.Имам го и до сега съм го качвал на машината два пъти със помощник,сам нямам шанс.Фланеца е за български универсал 160мм,не са излезли цели снимките и не го виждам.Можеш да делиш по посоченият начин,но не съм убеден,че нещо някъде няма да мръдне или пък ще бележиш точно.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  За тежеста няма две мнения,вчера двама едвам го пренесохме в гаража.
                  Фланеца не съм го снимал,но предполагам,че е оригиналния.Апарата надали е ползван някога,защото има консервационна смазка по него,предполагам,че някой някога е свалил универсала,да го ползва за нещо друго.
                  Относно разчертаването,се надявам да ми е по лесно отколкото с пергела,не гоня големи точности.

                  Поздрави!!!
                  Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                  лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от rgaauto Преглед на мнение
                    Здравейте колеги, можете ли да ми кажете каква е тази фреза:[ATTACH=CONFIG]946934[/ATTACH]
                    Ако ползвам терминологията на колегата от предишния пост,
                    това са "тленните останки" на "Жальгирис" 6Р100

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Пергела го забрави,с тази чудесия ще цепиш секунди.Предполагам знаеш как се работи със апарата?
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Баща ми 47 години работи фрезист,та ще,неще,ще обяснява,въпреки ,че неще да чува за ММ. вкъщи.
                        Можеше за тия години да имам напълно оборудвана работилница,но с триста зора го накарах да ми купи една настолна бормашина.
                        Какво да ти кажа,човека си живее с "идеалите на комунизма"

                        Поздрави!!!
                        Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                        лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Имам си го същият у дома.
                          А познавам дългогодишни фрезисти,които и идея си нямат какво е туй нещо...
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Имам си го същият у дома.
                            А познавам дългогодишни фрезисти,които и идея си нямат какво е туй нещо...
                            Бащами,работеше в инструментален цех и освен фреза при него имаше и кординатна машина,на която работеше,защото нямаше кой друг.
                            За минути и секунди може да ми обяснява много,ма кел файда като нямам машина на която да ме научи да работя.

                            Поздрави!!!
                            Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
                            лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Какви са тия фланци, толкова точни, дето искаш да ги въртиш с УДА, вместо да ги правиш по шаблон...
                              Иначе УДА-то е разкошен инструмент. И твоя е некомплектован, за съжаление. Няма лира, комплекта зъбни колела, дисковете с по-малките деления...макар, че тоя не го виждам на снимата, май е двоен-от другата страна има други деления.

                              Това ако искаш да го работиш...в смисъл на работа в завод, учи софтуера, който управялва цифровите машини. Китайска машина в момента вече е задминала по функционалност всякакви ФУ и подобни с все пълния им инвентар и продължава да бяга напред, докато ФУ-то е спряло в годината на Априлския пленум и няма сила, която да го мръдне от там.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Китайска машина в момента вече е задминала по функционалност всякакви ФУ и подобни с все пълния им инвентар и продължава да бяга напред, докато ФУ-то е спряло в годината на Априлския пленум и няма сила, която да го мръдне от там.
                                Още са много далече в качеството на изпълнение на машините . Каквото съм видял след няколко години интензивна работа има луфтове навсякъде където е възможно . ФУ и след 30 години работа пак не мърда да не говорим за Декел/Махо . Нашето МС след повече от 30 години работа няма измеримо износване в нито една от работните повърхнини . Тестовия детайл си го прави със същата точност като когато е била чисто нова машината . Когато китайците направят машина корава колкото нашите РВта с удоволствие ще си купя такова ама това няма да стане поне в моя живот В момента модернизираме едно РВ с нова операционна система ЕТА 17 .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X