Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Доколкото виждам май 16 лв е цената на пластина което не е никак малко според мен а и не съм напълно сигурен че са точните пластини,ако някой може да каже пълното означение на пластините може да се види в ebay дали няма да излезе нещо.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      k125m означението на големите или малките е?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        големите са два комплекта пластини. Първият за стомана няма маркировка, те сивеят. На вторият за чугун е маркирано К125М, цветът е графит, а на опаковката е маркирано:
        4 21503R611 К125М P2F 102451558 F3EB. Малките са също два комплекта, един за стомана и един за чугун, в предният ми пост писах как са маркирани. Без опаковка са. Когато сложа на трасажната маса фрезовата глава и оста на главата е перпендикулярна на масата ( пластините са отгоре) приближавам до пластините прав ъгъл. Едното рамо на ъгъла е на масата, другото към режещата пластина. Получава се следното: при глави фи 100 и фи 80 няма просвет, тоест режещият ръб на пластината е перпендикулярен на масата. При третата най-малка глава с малките пластини се получава известен просвет на върха и пластината е отклонена назад. Това ме кара да мисля, че е проектирана за чугун и иска пластини за чугун. Все пак им взех и на малката и на големите от двата вида пластини, и за стомана и за чугун.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          К125М е материала. 4.21... е същественото.

          Това са големите: https://www.kennametal.com/en/produc...100001363.html

          Това са малките: https://www.kennametal.com/en/produc...100001357.html
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            можеш ли да се ориентираш в този каталог колко е периферната скорост на рязане Vc и иска ли охлаждане?

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Фрезите с твърдосплавни пластини искат или обилно охлаждане, или никакво. За обилно охлаждане трябват огражедния и начин за събиране на течността - на обикновена фреза в домашни условия не виждам как ще стане.

              Работата е там че ако охлаждането е недостатъчно, пластината е подложена постоянно на загряване и изстиване, от което си заминава по-бързо. Отделно сето пластина, вкарана в правилен режим практически не загрява значимо - по-назад в темата съм писал за моите глави. Нито загряваше детайла, нито пластините/инструмента. Обаче за ония пластини трабва попътно фрезоване, високи обороти и голямо подаване. За конкретните в сайта на KENNAMETAL нищо не пише.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Колеги ,на мен ми е интересно да разбера, след като не се произвежда нещо масово или на големи серии, за какво са ви тези скъпо струващи за поддръжка фрезови глави със сменяеми пластини. Според мен, не е оправдано вложението, когато няма нужната възвращаемост.Ако е за гъдел на душата ,да , тогава е друго нещо.Аз лично предпочитам фрезови глави със запоени пластини ,защото няма шанс някоя пластинка да ме фрасне по челото.А и са евтини и се точат , което е икономично от финансова гледна точка.Аз имам 15 такива глави,различни размери от Ф10 до Ф80, купувани нови от битака ,като най-скъпата е 6лв. Но и от магазин да ги купиш пак са в пъти по-евтини от тези със сменяемите пластини.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Колега, вървях си из битака, видях тая фрезова глава, вдигнах я и я загледах. Ставаше вече икиндия, наблизо имаше барбекю, мирише на скара та се не трае и продавача ми свали на 20 лв, явно му правех сефтето за деня и му беше паднала кръвната захар та да захлеби. Грехота е да не вземеш оборудвана глава с пластините за 20 лв

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                    Колеги ,на мен ми е интересно да разбера, след като не се произвежда нещо масово или на големи серии, за какво са ви тези скъпо струващи за поддръжка фрезови глави със сменяеми пластини. Според мен, не е оправдано вложението, когато няма нужната възвращаемост. Ако е за гъдел на душата ,да , тогава е друго нещо.Аз лично предпочитам фрезови глави със запоени пластини ,защото няма шанс някоя пластинка да ме фрасне по челото. А и са евтини и се точат , което е икономично от финансова гледна точка.Аз имам 15 такива глави,различни размери от Ф10 до Ф80, купувани нови от битака ,като най-скъпата е 6лв. Но и от магазин да ги купиш пак са в пъти по-евтини от тези със сменяемите пластини.
                    Възвръщаемост на какво? Времето също е ресурс и за разлика от парите с повече време можеш да разполагаш единствено ако го пестиш.

                    Аз и друг път съм го казвал - ако има как за не чак перверзни пари да не заточвам нищо, не бих заточвал никога. А фреза и не мога да заточа със сравнима с хубава глава със сменяеми пластини точност. За производителност да не говорим. Пластината има няколко покрития над основата, които вършат съществената работа. На заточената работиш с базовия материал.

                    Снощи клъцнах едното ръбче на пластината на струговия нож. Костваше ми 2 минути забавяне да врътна пластината. Колко време коства това на нож със запоена пластина? А после гласенето на височина и прочие? Всичките ми ножове с държачи работят с една и съща като дебелина подложна пластина - снощи се наложи да ползвам 4 вида ножове - смяната им се състои в отвиване и завиване на двата болта на държача.


                    ...такива ми ти работи. Пък и ми е хоби. Има смисъл само ако изпитвам удоволствие от него. И при все това съм на плюс даже и финансово.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                      Колеги ,на мен ми е интересно да разбера, след като не се произвежда нещо масово или на големи серии, за какво са ви тези скъпо струващи за поддръжка фрезови глави със сменяеми пластини. Според мен, не е оправдано вложението, когато няма нужната възвращаемост.Ако е за гъдел на душата ,да , тогава е друго нещо.Аз лично предпочитам фрезови глави със запоени пластини ,защото няма шанс някоя пластинка да ме фрасне по челото.А и са евтини и се точат , което е икономично от финансова гледна точка.Аз имам 15 такива глави,различни размери от Ф10 до Ф80, купувани нови от битака ,като най-скъпата е 6лв. Но и от магазин да ги купиш пак са в пъти по-евтини от тези със сменяемите пластини.
                      Нито една глава със запоени пластини не носи режим като със сменяемите . Имам едни глави от Червен бряг със старите петограмни пластини . Режат на цялата дължина на работния ръб на пластината . Тази хертелската специално в чугун също съм и давал цялата дължина на пластината . Освен това тези главички ги ползвам и на МСто а там ако съм с другите глави след всяко презаточване трябва да базирам на ново и да променям данните в програмата . Същата работа е и с ножовете на СПто . В последно време работя основно неръждаема 304 и инструментална неръждавейка 4х13 . При нея обикновена пластина Р 30 на режим живее 5 мм пряко сили. Тоя вал е от неръждаема 304 ако трябва да го дялам с нормална пластина един работен ден не ми мърда . С подходяща Кнукс и охлаждане съм го свалил от машината за един час уточнен . Същата работа е и с шпонковите канали 2 са по 230 мм 12х4 мм . С нормална HSS фреза поне един работен ден ще утрепам с подходящата "тежка" на Фраиса на два прехода съм готов . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4485.JPG
Прегледи:1
Размер:437.2 КБ
ID:5773570
                      Последно редактирано от sek.1; 29-11-17, 04:49.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Здравейте,
                        отскоро съм собственик на фреза Avia FND32
                        започнал съм да окомплектовам машината, за пробивни операции или за центроване е хубаво да има патронник за свредла - напр. в него да се хване микрометър за намиране на център, мек опипвач и др.
                        въпросът ми е патронник ли да купувам или някакъв универсал около 100мм
                        струва ми се че с универсала, особено ако е монтиран на хоризонталния ход и един държач за ножове монтиран на масата, с машината ще може да се покрият и някои стругарски операции ...
                        в този ред на мисли откъде да взема универсал с опашка исо40 ?
                        въпроса ми е

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Една придобивка, в последния ден на старата 2017 година. Не че много ще ми трябва, но да я има.
                          Прикачени файлове
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Честито!Точиларка за клапани със набор цанги,точно такава не бях виждал.Аз имам от настолните руски,все се каня да и преработя патрона за захват на стеблата на клапаните със цанги,че със тези съчми понякога хваща накриво.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Честито!Точиларка за клапани със набор цанги,точно такава не бях виждал.Аз имам от настолните руски,все се каня да и преработя патрона за захват на стеблата на клапаните със цанги,че със тези съчми понякога хваща накриво.
                              Мерси. Имах същата Руска, това и беше големия проблем съчмения патронник, какво ли не опитвах и накрая я махнах. Тази е Полска и е перфектна въпреки 1966 г. производството и.
                              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Със здраве да си я ползваш и да и намериш богато работа на тая машина. Изглежда доста запазена.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X