Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    До съфорумците с фрези, трябват ми две планки 134мм х 85мм и две 85мм х 85мм, челосани от всички страни дебелина на материала 8-10мм, материал без значение алуминии или черна стомана, естествено срещу заплащане.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Някакви особени изисквания към челосването ли има, та не ги поръчваш резнати на лазер?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Ми няма изисквания при челосването, трябваше да са шлайфани /челосани/, че сглабям едно CNC, и искам да е красиво.
        За тези 4 планки в нашия край ми искаха цена 55-60лв за работа с мой материал. Тук ако те видят че си на зор режат ти главата с цената, затова питах в форума, по-добре човек от тук да ги вземе парите. Планките са поръчани вече. Благодаря

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Здравейте,
          да не отварям тема дали мога да намеря някъде челюсти за универсал тос 100 мм ?
          Благодаря

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от sonsee Преглед на мнение
            Здравейте,
            да не отварям тема дали мога да намеря някъде челюсти за универсал тос 100 мм ?
            Благодаря
            Питай Румбата в тая тема :
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=209134
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Преди време си купих една делителна маса/казаха ми,че е руска/ няма дискове за делене,а има около самата маса нониус с градуси и на ръкохватката също има нониус с два градуса разделени на минути.Някой колега работил ли е с такава маса и как може да се дели с нея?
              Следващия път ще вдигна и снимки на масата.Предварително благодаря за отговорите.

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                Преди време си купих една делителна маса/казаха ми,че е руска/ няма дискове за делене,а има около самата маса нониус с градуси и на ръкохватката също има нониус с два градуса разделени на минути.Някой колега работил ли е с такава маса и как може да се дели с нея?
                Следващия път ще вдигна и снимки на масата.Предварително благодаря за отговорите.
                Без делителен диск ще си строго ограничен от към прецизно делене,ако е за "горе-долу" може да пробваш градусите и нониуса на самата маса.Редно е да се знае 1:към колко е масата,или колко оборота на ръкохватката трябва да превъртиш за един оборот на масата?
                Примерно е 90/1,всяко число което се дели на 90 без остатък може да делиш прецизно(пряко делене).Например 90:9=10,90:18=5,90:15=6 и така нататък.Ако трябва да разделим на 6 равни части 90:6=15,означава,че трябва да завъртиме ръкохватката 15 оборота и да я фиксираме,след като сме пробили или нарязали отвор или зъб,така повтаряме докато стигнем първият,трябва да съвпаднат идеялно.Намери начин да фиксираш ръкохватката винаги в едно и също положение,инак се губи точността.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Благодаря колега за мнението което ми даваш.Доста пъти съм я въртял,но нито веднъж не я засякох колко към едно е.Това със застопоряването на ръкохватката е добра идея поне ще мога да деля точно в някакви граници.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Дискове могат да се направят лесно на CNC. Аз бих вървял в тая посока, ако ще ползвам масата за прецизно делене.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Дискове могат да се направят лесно на CNC. Аз бих вървял в тая посока, ако ще ползвам масата за прецизно делене.
                      Имам два ръчно произведени с делителни отвори от двете страни,повече не бих си го причинил,страшно пипкава работа е.Някъде бях качвал снимки от производството.На CNC би трябвало да е песен.

                      P.S.Ръкохватката трябва да е задължително фиксирана и винаги да застава на едно и също место,инак ще има разминаване при деленето.Когато е с делителен диск се фиксира в отвор определен от ножицата и е по-лесно.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Имам два ръчно произведени с делителни отвори от двете страни,повече не бих си го причинил,страшно пипкава работа е.
                        Ако не е на CNC е пипкава работа, да. На CNC програмата ще е 30-ина реда преко сили, и на всичкото отгоре ще стане по-точно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Можеш ли да качиш някоя снимка .

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Първоначално публикуван от sonsee Преглед на мнение
                            Здравейте....
                            Колега, изчисти си кутията с ЛС, че не мога да ти отговоря на питането

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Чиста !

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Бих могъл да помогна с CNC, но ще ми е необходим чертеж или 3D модел.
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X