Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Знам кво е и за това завиждам.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      За тази машина наред с много друг инструмент би било добре да притежаваш ето това: мек център за разчертаване; твърд център за точното намиране на центъра на разчертаните координати и центроване. Ползвал съм ги на фрезата си много рядко, но вършат идеална работа.
      Прикачени файлове
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Има някаква блокировка на движението на масата към двете врътки с прозорчетата. Не ми работи а и не знаам как се ползва. Казвайте ако някой знае.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Сега е моментът да се изцепя с един аматьорски въпрос.
          Какво може да се прави с координатна бормашина, а не може да бъде направено с фреза?
          Казано иначе - може ли фрезата да замени тоя вид бормашина?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първо зависи от модела и състоянието на фрезата, но са малко фрезите които не могат да свършат всичко което може тази машина. Не е много практична, и дано не си се охарчил много за нея.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Понеже я купих без да гледам и да познавам модела, май ще се окаже, че съм се пре..карал. Трябваше ми малка на габарит фреза и само размера ме подведе. Няма да произвеждам на нея, но все трябва поне нониуси да има. А тая няма. Ще мисля. Като цена 2000 лв. я купих. Много ли е?
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Понеже я купих без да гледам и да познавам модела, май ще се окаже, че съм се пре..карал. Трябваше ми малка на габарит фреза и само размера ме подведе. Няма да произвеждам на нея, но все трябва поне нониуси да има. А тая няма. Ще мисля. Като цена 2000 лв. я купих. Много ли е?
                Аз при всички положения бих си купил фреза. За тези пари се намират фрези, и то не лоши.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Е добре де, поне с тоя координат може ли да се фрезова....демек носи ли клавата на напречни усилия или само за пробиване вертикално???

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Понеже я купих без да гледам и да познавам модела, май ще се окаже, че съм се пре..карал. Трябваше ми малка на габарит фреза и само размера ме подведе. Няма да произвеждам на нея, но все трябва поне нониуси да има. А тая няма. Ще мисля. Като цена 2000 лв. я купих. Много ли е?
                    Е нали каза че имала някакви часовници? Нониуси могат да се направят, въпроса е да прецениш дали си струва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      Аз при всички положения бих си купил фреза. За тези пари се намират фрези, и то не лоши.
                      Бая търсих. Ако ти попадне нещо читаво викай. Размера е важен за мен. Малка ми трябва. Дори тази ми е голяма.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Е нали каза че имала някакви часовници? Нониуси могат да се направят, въпроса е да прецениш дали си струва.
                      Има индикации, но се оказа, че са за предварително избиране на следващия координат. Поне аз толко разбрах. На манивелите няма индикация.
                      Не съм сигурен, че си заслужава преработки, но ще помисля.
                      На тази единственото хубаво остана, че почти не е работила.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Е колега, тази полякиня е воювала прекалено много. И аз я загледах. Все пак е проблемно с частите. Относно координата- и мене ми извади окото, че е нов. Не бързай да го продаваш. Все пак тези машини могат да правят някои неща. Новото си е ново, има голямо значение. Амортизирана фреза май по- добре без нея. По тоя случай- е никой ли няма да ми изработи една глава за бусола? Сега да ходя и аз ли да си купя фреза. То ме чака една, ама и аз чакам, че нещо парите не идват.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Не съм сигурен, че си заслужава преработки, но ще помисля.
                          Честно казано не виждам как тази машина може да направи свясно поне една фрезова операция . Не че машината е лоша просто е предназначена за друго . Ако можеш да и вземеш парите не и мисли много .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Първоначално публикуван от BaiLamarin Преглед на мнение
                            Е колега, тази полякиня е воювала прекалено много. И аз я загледах.
                            Ако е била при кадърен оператор,нищо и няма!
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Здравей и аз наскоро си купих такава фреза. При нея е решено(заводски) като на винтовете на осите са монтирани енкодери. Тъй като аз смятам да монтирам серво двигатели и те са с енкодери - оригиналните ги демонтирах. На старата фреза( на която още работя) монтирах преди година магнитни линии с четец стандартна точност 0,005мм. (които купих от България нов). Магнитните енкодери са новото в момента и не дават грешките на оптичните(не им пречи охлаждащата течност, но трябва да се пазят от стружки, въпреки че са покрити в завода със здрава метална лента). Друг техен плюс е това, че са гъвкави(възможно е да я огънеш върху окръжност и в зависимост от дължината да ти пресмята ъгъл на завъртане)Това управление позволява прости цикли на работа(но аз не ги използвам). Мисля, че ще е добре да разпиташ за него.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Използува се лира за да можеш да нарежеш точно стъпката, защото е свързана с числото ПИ(3,14......) и няма нормална фреза на която да имаш на нониуса 0,01 мм. Отделно да не забравяме, че има и луфтове във винтовете. Ако само ще си играеш на наряазване всичко по горе писано няма смисъл( но и работа ти също, защото грешката която се натрупва с всеки зъб става огромна и в един момент ще излезеш от зацепване).
                                Генерална грешка имат еволвента, защото иначе няма да можеш да ги зацепиш. Нарязването на зъба е отъркалване на трапецовиден профил по окръжност без приплъзване, затова когато нарязваш зъбна рейка се използва трапецовиден нож(с ъгъл 20 градуса и фаски в основата, за да няма концентратор на напрежението в ръбовете).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X