Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Мисля,че се нарязва с помощта на делителния апарат като се свързва с лира към надлъжния ход на масата. Не си спомням точно как се пресмяташе тази лира.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
      Мисля,че се нарязва с помощта на делителния апарат като се свързва с лира към надлъжния ход на масата.
      Като свържеш надлъжния ход с делителния апарат въртиш апарата на определени градуси.Това изделие се прави само с напречния ход.

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Ако разполагаш само с фреза, знаеш стъпката и модула на рейката, никакви лири и делителни апарати не ти трябват, детайла затиснат направо в канал на масата (средния да речем) фрезоваш правата част делиш с нониуса и застопоряваш масата на всеки зъб, заточваш си палцев фрезер с този профил но, първо на не окончателен и точен размер а с допуск за корекция. Като и фрезера не е задължително да е на точен размер на първия, или първите преходи. Окончателно се минава на точният размер с точния профил и с по малка стружка за гладкост и точност.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Струва ми се че може и без модулна фреза, макар и по-трудно. Това май няма еволвента - зъбите са с плоски стени. Значи, първо може със стандартна права фреза и наклонена глава едните стени, после с обратно наклонена глава - другите стени. Ако се иска гладко дъно - допълнително. Това ако нямаш инструмент де, иначе не си струва играчката. Прав ли съм?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Струва ми се че може и без модулна фреза, макар и по-трудно. Това май няма еволвента - зъбите са с плоски стени. Значи, първо може със стандартна права фреза и наклонена глава едните стени, после с обратно наклонена глава - другите стени. Ако се иска гладко дъно - допълнително. Това ако нямаш инструмент де, иначе не си струва играчката. Прав ли съм?
            Модулна фреза няма как да стане защото е с малък диаметър и трябва главата да е завъртяна точно хоризонтално, а модулни фрези за голям брой зъби има с такъв трапец и без еволвента но няма как да стигнат до детайла от големия диаметър на главата. С права фреза мисля че няма да стане защото междузъбието е тясно в основата и правия фрезер ще подреже съседния зъб. Играчката наистина не си струва но при добро желание става и мисля че това е начина който описвам по горе. Така поне мисля аз.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Става и с модулна . Теглиш тюлена закачаш на ос с люнетите и работиш с напречното подаване . По лесно е както си го написал точиш една двупера палцова първо може и с циркулярна да махнеш на грубо излишното .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Става и с модулна . Теглиш тюлена закачаш на ос с люнетите и работиш с напречното подаване . По лесно е както си го написал точиш една двупера палцова първо може и с циркулярна да махнеш на грубо излишното .
                Много е лесно ако детайла е къс, тук мисля си говорим за голям брой зъби, дълъг детайл.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Димилиев е човека със верният отговор,като се видим,ще черпя.Най-точно става по описаният от Сианга и Бочо начин,но на 675р не може да се монтира ДА със лира на масата,става само за вертикалният ход,но отворът на шпиндела е малък и операцията е безпредметна.За целта използвах стара рейка за шаблон.

                  Направих плътен палец
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131023_170359.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5530301
                  но рейката се оказа променливо износена и трябваше да се примиря със показанията на нониуса.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131024_144343.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5530310
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Нинджи, трее ми помощ. Купих си един мотор..от обява със 'запазен двигател'. Като го отворих.... вътре нямаше двигател общо взето...работил е без масло (заради липса на важна част). Та намерих колянов вал от китайско АТВ който пасва идеално, китайско бутало и т.н. Проблема е, че шийката от към маховика/магнета е 20мм, а оригинално е 22мм, съответно и конуса е по-малък

                    Та трябва да се направи нов фланец с конус за китайския вал...с шпонка. Гадното е че оригинално фланеца е занитен за магнитната кошница...което може да се замести болтове...но както и да е. На кой от София да досадя с проблема си

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      [QUOTE=sparkybg;2322142] Това май няма еволвента - зъбите са с плоски стени.

                      Зъбните гребени се възприемат като зъбни колела с безброи много зъби и затова нямат еволвента.
                      Такива палциеви фрезери /с модул/са се продавали преди време,но сега не успях да намеря на пазара.Наложи се възстановяване на няколко зъба от един гребен и тогава търсихме.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Днеска беше ден за спасяване от сигурна смърт (монтьорска) на верен стар приятел . Три скъсани шпилки на главата и три на изпускателния колектор . По закона за всеобщата гадост шпилките обикновено се късат под нивото на това в което са завити та няма как да ги хванеш примерно с чираци . На изпускателния колектор едната стърчеше та се разви със заваряване на гайка и хубаво нагряване с оксижена . Главата е лесна все пак е с някаква що годе правоъгълна форма и лесно влиза в менгемето ама колекторите на всеки модел са различни и се налага да импровизираме със закрепването . Обикновено при скъсването шпилката отделя стружка в последната навивка от резбата и я заклинва . Най лесния начин влизаме в отвора с една фреза с диаметъра на шпилката като прерязваме началото на скъсването и същевременно подравняваме шпилката . После центрово свредло и пробиваме с подходящо за външния диаметър свредло в случая 4мм и набиваме подходящ торкс . Това върши работа при алуминия но изпускателните колектори са чугун а шпилките стомана и в следствие на високите температури са като заварени . Там направо разпробиваме с двупер фрезер и прекарваме резбата с метчик . Ако резбата не стане имаме опцията да нарежем следващата и да направим шпилка от едната страна примерно М 10 от другата М 8 . Ако отвора е проходен пей сърце пробиваме и пускаме един болт .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0237.jpg
Прегледи:1
Размер:187.1 КБ
ID:5533501Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0240.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5533503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0239.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5533502Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0241.jpg
Прегледи:1
Размер:141.8 КБ
ID:5533504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0242.jpg
Прегледи:1
Размер:181.0 КБ
ID:5533505
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Здравейте колеги. Искам да си направя нова глава за бусола /машина за стъргане на кръгли дървета/, така е известна по обявите. Та имам глава, която работи на 20 мм. Искам да направя същата, която да е на 30-32 мм. Понеже машината я вземам насипна /както обикновено /, трябва да се импровизира по наличната. Тя е изработена от стомана, мене ми се иска от дурал, защото ще стане тежка, но зависи какво и колко ще струва. Има резба 64х2 от едната страна- тука ОК, ама от другата има и фрезова работа, а фреза няма за сега все още. Заготовката някъде трябва да е ф 130 на 110 мм. дълга /трябва да се прецени според това точно как ще се направи/. Естествено не говорим за без пари, въпроса е, ако мога да спестя едно ходене и златно рязане на заготовка в пловдивската фирма със скъпите стружки Главата е желателно да не бие много, че оборотите са над 3000/мин. Ако има някой с време и желание да я изработи, пишете ми на ЛС, на grigor4o3, на gri_gor@abv.bg, звъннете на 0895 705560 или ми дайте тел. за връзка. Няколко снимки за ориентир. http://bailamarin.snimka.bg/other/busola.785432

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Аз па си нямах работа и на бръзинка купих това съветско произведение. Още не мога да разбера как точно работи, но имам документация някаква.
                            Като стигна до конкретни въпроси ще питам. Ако някой познава творението и даде отзиви, ще съм благодарен.
                            Благодаря предварително.
                            Пуснах това в темата за резбите, че не бях видял тая.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Мръсник, пак дразниш. Не можа ли да си купиш някоя 320, ами взе тая?
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Това не е фреза в истинския смисъл на думата а координат или с други думи високоточна бормашина .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X