Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак за чугуна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пак за чугуна

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220619_145555.jpg
Прегледи:692
Размер:285.8 КБ
ID:6869296 Имам едно голямо старо менгеме.Спукано е на кофти място,то къде другаде да се спука де ....

    Та имам ли шанс да пробвам да го заваря.....имам почти всякакви електроди налични,ако нямам,ще купя...имам с какво да нагрявам...

    Дайте съвет ако има начин,да го оправя,освен че е голямо,има и сантиментална стойност тоя китук.

    https://youtu.be/hJYC4ZL4KAY


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220619_144645.jpg Прегледи:0 Размер:504.4 КБ ID:6869294 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220619_144650.jpg Прегледи:0 Размер:340.9 КБ ID:6869295
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    Правил съм я същата галимация, разглобих го, оформих си към 30мм. Широко V от двете страни и с големи паузи между шевовете го напълних. Е вярно после го рендосваха на фрезата, ама за 1мм. Няма да го правим на въпрос.

    Коментар


    • #3
      Преди 12 години един Майстор заварчик ми завари подобно менгеме, на което му беше отчупена задната челюст (дето е към горната част).

      Първия опит беше с електроди за "чугуний". Откърти се на второто стягане

      Втория път го завари с електроди за неръждавейка. Предварително го нагря с горелка, а после го посипва с пясък, за да изстива бавно.

      С втората заварка, менгемето е още живо. Уточнявам, че го ползва баща ми от време на време в домашни условия.

      Апаратът - някаква трифазна КраКра 500А. Тия дето са с голяма ръчка отгоре и се върти за настройване на тока.

      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        На времето, като работех в "захарната" точно така заваряваха чугуна.

    • #4
      Първо го разглоби и огледай за други щети. Ако се окаже, че има и други щети може да се окаже, че е безсмислено да се реставрира.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #5
        Анатолий здрасти, звънни ако искаш по-късно да ти обясня 2 изпитани метода. Единия е както вече казаха с неръждаема добавка, другия с Tigrod 19.30.
        Дълго е за обяснение, а ме чакат задачи.

        Поздрави

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Ще ти звънна в удобно време

      • #6
        Менгемето изглежда като вече чупено и заварявано на същото място.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #7
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #8
            https://www.youtube.com/watch?v=NyxbqBTVwAA

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Менгемето изглежда като вече чупено и заварявано на същото място.
              Има нещо такова,но поне не и последните 20 години от както имам наблюдения над него
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220619_145555.jpg
Прегледи:692
Размер:285.8 КБ
ID:6869296 Имам едно голямо старо менгеме.Спукано е на кофти място,то къде другаде да се спука де ....

                Та имам ли шанс да пробвам да го заваря.....имам почти всякакви електроди налични,ако нямам,ще купя...имам с какво да нагрявам...

                Дайте съвет ако има начин,да го оправя,освен че е голямо,има и сантиментална стойност тоя китук.

                https://youtu.be/hJYC4ZL4KAY


                Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20220619_144645.jpg Прегледи:0 Размер:504.4 КБ ID:6869294 Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20220619_144650.jpg Прегледи:0 Размер:340.9 КБ ID:6869295
                Няма да стане. Истинското менгеме е стоманено. И не спорете с мен.
                Ако беше да заварим челюсти където натискът е към основният материал, е друго. Електроди, съдържащи 40% никел.
                Имам толкова менгемета, че не съм ги броил.Най юнашкото обаче си го произведохме стоманено.
                Послушай ме, чупил съм менгемета още от малък, и други простотии съм правил. Примерно, да завъртя 30 санта дълга обла пила, на бормашина, на 2000 оборота, Ами заби се в стената, а можеше да ми се забие в гръдният кош.

                Коментар


                • #11
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230408_213523.jpg
Прегледи:201
Размер:230.2 КБ
ID:6919152 Намерих чисто ново,не оборудвано менгеме...чугуново

                  ​​​​​​​
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #12
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230408_213529.jpg
Прегледи:208
Размер:235.8 КБ
ID:6919154 Това подозрително подсеща може би Антон Иванов.....няма вал ...челюсти или там както се казваше ,ще му направя....Та ако е познато това ...къде да търся вал за него
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Такива менгемета и в момента продават в ТГ .

                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ташев галвинг ли

                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да . Навремето такива 10 нови намерих по 60 лева в инструменталния скрап в Овча Купел и още 10 купиха от ТГ за да оборудват работилницата по шлосерство в УП . Естествено в ТГ бяха поне два пъти по скъпи . В ТГ има и нови от стария модел български но скоро не съм минавал и колко струват нямам идея . Буквата А беше и емблема на завод Чавдар в Ботевград .
                      Последно редактирано от sek.1; 09-04-23, 10:36.

                  • #13
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230408_215832.jpg
Прегледи:208
Размер:286.4 КБ
ID:6919156 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230408_215849.jpg
Прегледи:199
Размер:218.5 КБ
ID:6919157

                    Имам това,но вала не мога да го извадя....ще го извадя,но е 31 мм а на новото е 30 мм ...ще трябва да го тръкна 2 мм и да си играя....предпочитам да си купя точно каквото ми трябва за новото...ако няма....ще го мъча това.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • aig
                      aig коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ами ти имаш по-голямата част от решението. (по-сложната)
                      Виж за едно борче с подходящия диаметър на последното стъпало (30мм - 32мм) и действай.

                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Там се заварява българско менгеме само за издаване . До сега успешно заварено там българско което да работи не съм виждал . Проблема на тия менгемета е че навремето се правеха на всякъде по разни училища с учебва цел и ТКЗСта като ширпотреба та отливката от какъв чугун е е голяма неизвестна . Даже и горе в 8 блок в УП на ТУ София са ги правили през годините . Ние в 94 ПТУ също правехме такива а отливките ги леехме в леярната на ЗММ . Ако попаднеш на менгеме на което отливката да е правена в читава леярна от хора които си знаят работата менгемето е вечно . Някъде см прибрал две недообработени отливки . Като ликвидираха базата ги пожалих да не отидат на скрап с идеята някой ден да ги съживя .
                      Последно редактирано от sek.1; 09-04-23, 10:25.

                    • I.Stoyanov
                      I.Stoyanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Анатаоли, намираш си дебелостенна тръба (безшевна най-добре) има размер 27.9 (по спомен), режеш гайката и струговия детайл с напречен отвор в който влиза лоста, служещ за дръжка. Всички знаем, че има с какво да ги отрежеш (еххехехе), после напасваш и заваряваш. Ако имаш наблизо стругар да ти направи по един отстъп с лека стегнатост - още по добре!

                      Успех!

                  • #14
                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    ...няма вал ...челюсти или там както се казваше ,ще му направя...
                    Челюстите на хубавите менгемета са термообработели и твърди...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X