Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комбиниран MIG/MMA от Аиг или от Делтех

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Здравей,

    Просто казвам че е важно да получиш това, което се обявява за машината или е написано на етикета. Не претендирам, че разбирам. Дадох за пример нещо за което виждам, че масово се завишава с непочтенна цел. Ти сам спомена за не лоши китайски и сега ме иронизираш. Не виждам смисъл.Би ми помогнало много ако ти споделиш какво ползваш или от какво си доволен. Мерси
    Последно редактирано от Ahalachev; 26-07-20, 21:56.

    Коментар


    • #32
      Аз мога да кажа, че при телоподаващите нещата са много особени и е най-добре да кажеш какво искаш да завариш, за да ти се помогне.
      Със сигурност и при аиг и делтех и при вики б ще намериш машина на която пише 200а и ще може да ги отдава дълго, но не всяка от тях ще можеш да заваряваш на 200А, дори съм сигурен, че не ти трябват толкова .
      За да заваряваш с 200А ти трябва тел поне 1.2мм , такава на малки ролки няма, отпадат всички с ролка до 5кг , освен това тока на късо съединение при тел 1.2мм е около 380А и съответно много малко монофазни машини са способни да го осигурят и да рботят с толкова дебел тел .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #33
        Здравей,

        Като цяло машината ще се ползва за хоби. Като максимум виждам 5мм черно. Освен това по голямо опъване на машината ще има докато правя платната за оградата на двора около 100 метра дължина 2 метра височина. Не съм се спрял на конкретен ампераж на машините по-скоро колебанието е между 2-те фирми.

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Аз мога да кажа, че при телоподаващите нещата са много особени и е най-добре да кажеш какво искаш да завариш, за да ти се помогне.
          Със сигурност и при аиг и делтех и при вики б ще намериш машина на която пише 200а и ще може да ги отдава дълго, но не всяка от тях ще можеш да заваряваш на 200А, дори съм сигурен, че не ти трябват толкова .
          За да заваряваш с 200А ти трябва тел поне 1.2мм , такава на малки ролки няма, отпадат всички с ролка до 5кг , освен това тока на късо съединение при тел 1.2мм е около 380А и съответно много малко монофазни машини са способни да го осигурят и да рботят с толкова дебел тел .
          С тия 1.2мм мисля че малко се изхвърляш. С тел 1мм съвсем спокойно се работи на нормална 200А машина и съвсем спокойно се заварява на 200А. Ако не може да го стопи значи не е 200А. Дебелите ми железа ги работя на около 190-200А и с 1мм тел. 1.2 не съм ползвал никога и съм на мнение че за 1.2 вече трябва трифазна машина за да ги ползваш по предназначение.

          1мм на малки ролки май също няма, или поне не съм виждал. Обикновено работя с голяма НЕпомеднена ролка на ESAB.
          Последно редактирано от sparkybg; 28-07-20, 12:02.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            Спарки, дебелите ти желаза какви дебелини са. С единичен шев ли ги рабптиш или на слоеве?

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              6-ца към 10-ка. Със скос на 6-цата ги правя, на един шев, двустранно.
              Последно редактирано от sparkybg; 28-07-20, 15:11.

          • #36
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ....С тел 1мм съвсем спокойно се работи на нормална 200А машина и съвсем спокойно се заварява на 200А.....
            Не знам на кое казваш "съвсем спокойно" , та ми е много любопитно какво ти е %ПВ-то на машината , че си маа така спокойно на 200А ?!
            Ако съм те разбрал правилно де -че работиш с 200 амперова машина .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Тел 1-ца, реални 200A. ПВ-то по етикет е 60%, но никога не съм успявал да я изключва по ПВ, дори когато шланга замирише и чашката започне да се топи. Някога нарочно съм си правил експерименти. Това за Binzel MB15 шланг.

              Нямам идея дали и аз съм устисквал 6 минути непрестанно заваряване. Определено със "стандартна" екипировка (ръкавици и обикновени памучни работни дрехи), не съм от най-държеливите.

          • #37
            Машината е тая:


            И наистина си е оригинален Jasic. Правят я и в други гаражи, но не знам дали вътре е същото.

            Нещото не изключи нито веднъж дори когато при Данчо я тормозихме зверски някога.

            Андро 160 има същата.

            Нещото не изключва и когато мрежовото падне на 150 волта и със 0.8 тел на колкото ампераж може телта. И дори не се усеща че е паднало мрежовото.

            IGBT, токов режим.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #38
              От моя опит-с тел 1 мм спокойно се работи докъм 300 ампера.
              Това, ако разгравяванията на Редко са верни.
              С 1,2 на малки режими не е приятно, това си е тел за сериозна работа, с много метри шев на ден, където се гони производителност.
              Тел 1 мм е за средно натоварено производство, с не много дебели железа, на мен ми е най-приятно да работя именно с единица.
              За гаражни и хоби нужди 0,8 си е напълно достатъчна.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #39
                Спарки, любопитно ми е какви шевове правиш при 190-200 с 1мм тел, при положение, че тя над 180А минва в глобуларен режим и малко след това в струен (при газова смес мин 80% аргон). Как ще се направи хубав шев, който се движи по детайла в различни посоки нагоре надолу и да речем е 20 до 50 см дълъг . С шланг 150 а след 10см газовата дюза ще е пълна с пръски и полустопена . Аз не споря за машината дали ще издържи, въпроса е каква работа ще се свърши.
                Коле, няма никакви грижи за тел 1,2 мм при по-малки амперажи, даже си е много приятно, ама с редко едва ли ....
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  И с Кемпи съм работил с 1,2(такива апарати имаше в завода), и пак същото. Не, че не работи, но не е точно нейния режим.

                  А защо с 1,2 заварявахме сравнително тънки железа-друга тема.

              • #40
                При 180 в глобуларен минава 0.8, ако прекалиш с напрежението. При 1-ца няма и помен от това.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • travelling
                  travelling коментира
                  Редактиране на коментар
                  https://www.esabna.com/euweb/mig_handbook/592mig1_5.htm

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да, при 0.89мм максимума е 175, при 1.1мм е 225, при 1.0 ще да е... 200А.

                  А моята скромна практика показва че... До към 160-180 и с 0.8 става, а под 100 с единица започва да е мъка.

              • #41
                За кърпене на прагове да минавам ли на 0,6 тел, че толкова тънко до сега не съм заварявал. Искам да прави по малки точки.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • Vlado_Ts
                  Vlado_Ts коментира
                  Редактиране на коментар
                  Като искаш точки - най добре е да си купиш една газова дюза за точково заваряване и да минеш на точков режим .

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  С 0.6 ламарина 0.5мм се прави без точки, с малко упражнения главно за настройка на машината. Това с газ 80/20 аргон/CO2. Само с CO2 не съм пробвал. Ваната с такъв тел и прилична машина може да се направи съвсем мъничка и да се контролира доста добре.

                  По-тънко от 0.5 не съм опитвал.

              • #42
                Идея си нямам какво е. Сега ще се разровя в нета. Благодаря!
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • #43
                  Нищо не намирам. Някой помощ......
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • sparkybg
                    sparkybg коментира
                    Редактиране на коментар
                    А какво търсиш?

                • #44
                  Такава дюза за която Владо спомена по горе
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • Vlado_Ts
                    Vlado_Ts коментира
                    Редактиране на коментар
                    Моите са от редко , но вероятно и при Асен и Жоро има

                    ПС. Дюзата е цилиндрична и работи в контакт с повърхността , за да осигурява постоянна дистанция .
                    Ако до утре не намериш , ще снимам моя ,че сега съм вече на изстудена ракия с градински домати .

                • #45
                  Аз не съм и търсил сериозно, но от понеделник съм в отпуск и ще трябва да го почвам. Ще съм ти благодарен за снимка, че да не се изложа някъде ако видя такава (и на други ще им е интересно едва ли аз съм единствения дето не е виждал такава).

                  П.п. Наздраве!
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X