Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на позлатени защитни стъкла Aulektro от Германия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от V0lk Преглед на мнение
    Питал ли си дали са сини или зелени? През сините наистина се вижда по-добре, обаче по-рано имаше предупреждение на сайта на Аулектро, че не са подходящи за заваряване.
    Аулектро произвеждат и прозрачни трипластови стъкла, някой ако реши да поръчва десет кашончета може да включи и такива.
    И аз това гледах. Не съм питал. От това което четох из форуми и т.н. разбрах че сините стъкла (чисто сините) са най-много до DIN8. Освен това четох, че при по-дълга работа изморяват очите. В един от каталозите на Аулектро пише че стъклата имат цвят който не изморява очите и толкоз ("Тo prevent fatigue, all levels are manufactured in colour shades that are easy on the eyes."). Другото което разбрах (пак от форуми и т.н.) е че цветът на позлатените стъкла на Аулектро е "зелен със син отенък". Но естествено не мога да потвърдя или гарантирам, така че като пиша имейл на дистрибутора ще питам за цвета. Или направо ще подразня още малко тия от Аулектро.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от thedethwalker Преглед на мнение

      И аз това гледах. Не съм питал. От това което четох из форуми и т.н. разбрах че сините стъкла (чисто сините) са най-много до DIN8. Освен това четох, че при по-дълга работа изморяват очите. В един от каталозите на Аулектро пише че стъклата имат цвят който не изморява очите и толкоз ("Тo prevent fatigue, all levels are manufactured in colour shades that are easy on the eyes."). Другото което разбрах (пак от форуми и т.н.) е че цветът на позлатените стъкла на Аулектро е "зелен със син отенък". Но естествено не мога да потвърдя или гарантирам, така че като пиша имейл на дистрибутора ще питам за цвета. Или направо ще подразня още малко тия от Аулектро.
      На нас са ни необходими точно тия стъкла който не изморяват очите т.е. позлатени стъкла ,на които цвета е "зелен със син оттенък". Утре ще опитам да снимам стъклатаИмам стъкла с класически зелен цвят и стъкла със златно покритие.Като се светне с фенерче на стъклото и цвета с оттенъка може да се види.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #33
        Добри новини! Питах директно Аулектро за цветът на позлатените стъкла и казаха, че цветът е или син или зелен или е някъде между двете. Също така казаха, че всичко зависи от пропорциите на суровините във ваната когато правят стъклата. Казаха също, че само 1 грам може да направи разликата, но и двата цвята са добри и показват, че стъклата са висококачествени. Поради тази причина, различните партиди никога не са еднакви (от към цвят).

        Предполагам по-голямата част от партидите са им "някъде между двете".

        (Все още чакам дистрибутора им да ми отговори за цени.)
        Последно редактирано от thedethwalker; 13-02-20, 10:41.

        Коментар


        • #34
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200213_125701.jpg Прегледи:0 Размер:242.7 КБ ID:6559974​ Класическо залено стъкло на Aulektro. И позлатени стъкло на същата марка.
          Последно редактирано от welderargon; 13-02-20, 12:20.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #35
            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200213_092345.jpg Прегледи:0 Размер:90.7 КБ ID:6559992 Това е снимка през маската, по време на заваряване през позлатените стъкло. Но отново са само цветове и оттенъци. Иначе това което се вижда през стъклото е съвсем различно и доста по добро от обикновеното зелено стъкло. По време на ВИГ заваряване цвета на волфрамовия електрод е жълтеникав, дъгата около него е по скоро синьо - бяла отколкото зелено-синкава, около нея могат да се видят оше доста цветове от рода кехлебар в различни нюанси.. Трудно е да се опише. Трябва да се види! Та затова и на много места се казва че дъгата през позлатените стъкло се вижда в реални цветове!
            Последно редактирано от welderargon; 13-02-20, 12:56.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #36
              Дами и господа!!! Имам изключително добри новини за вас!!!
              Свързах се със дистрибутора на Аулектро и ми даде невероятна цена!!!
              Цена за стъкло е 2 евро!!!! Това означава, че най-вероятно с доставката до България ще струва около 5лв за стъкло!!!!!
              Също така няма значение какъв DIN или колко бройки, цената остава същата!
              Всеки да казва какъв DIN и колко иска! Максимално мога да взема около 40-50 бройки, така че моля не прекалявайте!

              Краен срок обявявам 17.02.2020г. (тогава ще направя поръчката)

              welderargon, dancoo, dido7, m4r1qn, Myyy, Totko - моля задължително пишете на лично или тук да потвърдите дали още сте съгласни и да кажете какво искате и колко искате!

              Коментар


              • #37
                Потвърждавам за мен по 1бр ДИН 9,10,11 и 12.
                Не разбрах и какъв размер стъкла ще поръчваме, за да знам каква маска да си търся. Ако някой подскаже за подходяща маска ще съм благодарен.
                Последно редактирано от dancoo; 14-02-20, 17:06.

                Коментар


                • thedethwalker
                  thedethwalker коментира
                  Редактиране на коментар
                  Размерът е 90x110мм. Аз използвам ESAB EcoArc 2. Доста лека и удобна с две защитни слюди (отвън и отвътре). Струва 24лв (от каммартон е 32лв).
                  Последно редактирано от thedethwalker; 14-02-20, 17:36.

              • #38
                И аз потвърждавам, но ще и добавя едно номер 12. Значи за мен три броя, 10,11 и 12

                Коментар


                • #39
                  За мен, по 2 бр.- 9,10,11и 12 DIN.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #40
                    Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
                    Потвърждавам за мен по 1бр ДИН 9,10,11 и 12.
                    Не разбрах и какъв размер стъкла ще поръчваме, за да знам каква маска да си търся. Ако някой подскаже за подходяща маска ще съм благодарен.
                    Аз предпочитам маска с повдигащ се визьор. Затова и препоръчвам такава. Става всякаква, дори и най обикновена от 7-8 лв.
                    Като човек ползвал стъкла с златно покритие мога да ви по съветвам при използване на такива стъкла задължително да се слага предно прозрачно стъкло. Покритието на позлатените стъкла се драска и поврежда много лесно. Затова си пазете стъклата! На предното предпазно стътъкло от вътрешната му страна, по дължината на стъклото, задължително си залепете или няколко слоя тиксо или изолационна черна лента за да има малко разстояние между стъклата, и позлатеното стъкло да не прави контакт по цялата си повърхност. Понеже лесно може да се надраска или да стане на петна или на малки язви. Което изобщо не желателно за по нататъшната му употреба!
                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200214_212802.jpg Прегледи:0 Размер:218.5 КБ ID:6560616
                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200214_213021.jpg Прегледи:0 Размер:95.0 КБ ID:6560617
                    Последно редактирано от welderargon; 14-02-20, 21:06.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #41
                      ник DIN9 DIN10 DIN11 DIN12
                      welderargon 2 2 2 2
                      dancoo 1 1 1 1
                      dido7 0 1 1 1
                      m4r1qn 1 1 1 1
                      Myyy 1 1 1 1
                      Totko 1 1 1 1
                      Anyuser 0 1 1 0
                      Geni E 1 1 1 1
                      thedethwalker 2 2 2 2
                      общо 9 11 11 10
                      m4r1qn, Myyy и Totko им пазя места за 4те DIN-а.
                      41 броя до тук. Максимална бройка слагам 60. 19 свободни места.

                      Коментар


                      • #42
                        Понеже не разбрах горния коментар - потвърждавам заявеното!
                        O888 749-O86
                        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                        NC 750

                        Коментар


                        • thedethwalker
                          thedethwalker коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тоест искаш само 9, 10 и 11.

                        • m4r1qn
                          m4r1qn коментира
                          Редактиране на коментар
                          да - 9, 10 и 11

                      • #43
                        И аз се включвам с 1 филтър DIN 11.
                        Само да попитам, за София как предвиждате да стане предаването и заплащането?

                        Коментар


                        • #44
                          И за мен по 1бр 9,10,11 и 12

                          Коментар


                          • #45
                            Aз също се включвам в поръчката със по 1бр 9,10,11 и 12

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X