Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Измерване на реалният ток на заваръчен инвертор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Диско04, не съм питал, инвертора се продава нов, дано да има опция тест. То така или иначе онлайн магазините си имат опция преглед и тест, както и връщане, та ще видим. Ще ги питам как са условията.
    Последно редактирано от Danchotte; 02-06-21, 10:48.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Danchotte Преглед на мнение
      Здравейте!
      Искам да попитам за един съмнително евтин електрожен плюс телоподаващо, колко горе долу ще му е реалния ампераж, ако рекламно го дават 350? Става въпрос за KraftRoyal, на мен ми е ясно, че за 260 лева няма как да "държи" реални 350А, но при такива рекламни стойности, колко биха били, съвсем ориентировъчно, реалните ампери, които е способна да отдаде такава една машина? Понеже аз обикновено ползвам рутилови електроди 2,5 мм, ако го докарва докъм 80-100, ще е истинско щастие за мен.
      Абсолютен аматьор по заварки. Тип домашен ремонт. Дребни задачи. Без претенции за "перфектна заварка"
      Отиваш при:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf за форума има и отстъпка и амперажите са реални.
      А може и да пробваш на място всички заваръчни апарати.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение

        Отиваш при:https://www.aigwelding.com/Price%20L...All-In-One.pdf за форума има и отстъпка и амперажите са реални.
        А може и да пробваш на място всички заваръчни апарати.
        Ся , човекът търси "комбо" машина , която да му изкарва поне 120-150 А за лична нужда , надявайки се това да е реалност за тези 200 и кусур лева.
        .. а аз без да следвам линка ти , отговорно мога да ти кажа , че в аиг такова чудо нема . И е логично защо . В смисъл качеството си има цена .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

          Ся , човекът търси "комбо" машина , която да му изкарва поне 120-150 А за лична нужда , надявайки се това да е реалност за тези 200 и кусур лева.
          .. а аз без да следвам линка ти , отговорно мога да ти кажа , че в аиг такова чудо нема . И е логично защо . В смисъл качеството си има цена .
          И те имат комбо машина с тези параметри които търси.Знаеш го по-добре от мен. Само,че ще трябва да додаде още 50лв
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение

            И те имат комбо машина с тези параметри които търси.Знаеш го по-добре от мен. Само,че ще трябва да додаде още 50лв
            Аз под "комбо" разбирам МИГ/МАГ + електрожен . За 300 лв. може и да имат , не знам , но не вярвам ...(аз все пак от тях купувам в последно време единствено 500 - амперови чисти МИГ/МАГ) .
            Съгласен съм със Жоро , че става въпрос за " брутални телоподаващи" . Обикновено ги следя (като качество) докато "изгорят" първия тон тел . После вдигам ръце , щото стават неубиваеми.
            .. и това при положение , че "комисиона" ми е едно готино кафе , доде прогонваме поредната машина , баси !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

              Аз под "комбо" разбирам МИГ/МАГ + електрожен . За 300 лв. може и да имат , не знам , но не вярвам ...МИГ/МАГ) .
              Имат, аз го ползвам. но е далеко от 500 ампера но на питащия му стигали 120-150 ампера.
              Пък са и с четири години гаранция

              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение

                Имат, аз го ползвам. но е далеко от 500 ампера но на питащия му стигали 120-150 ампера.
                Пък са и с четири години гаранция
                (ММА+ МИГ/МАГ) 160А за 300 лв. ? Е, може щом казваш . Аз не случайно сложих условието , че не съм запознат (а и не съм се интересувал ) в ниския диапазон . Но за 300 кинта си заслужава вместо да разчита на измислици от онлайн далавераджии.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                  (ММА+ МИГ/МАГ) 160А за 300 лв. ? Е, може щом казваш . Аз не случайно сложих условието , че не съм запознат (а и не съм се интересувал ) в ниския диапазон . Но за 300 кинта си заслужава вместо да разчита на измислици от онлайн далавераджии.
                  145А
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #24
                    .... грешка ....

                    Коментар


                    • #25
                      Няма смисъл, има по-евтини изпробвани работещи и с реална гаранция .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #26
                        Колко са им реални параметрите и гаранцията на хасковските търговци не знам ама до скоро в техните сайтове и град нямаше Ако колегата иска машина с реални параметри и реална гаранция и следгаранционно обслужване при Асен (Аиг) или Калоян Драгозов (Аргомаркет).
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • I.Stoyanov
                          I.Stoyanov коментира
                          Редактиране на коментар
                          Твърдо подкрепям този пост!!!

                          Не се занимавайте с хасковски и подобни боклуци, Накрая пак няма да имате свестна машина. А такава машина е всяка машина с която можеш да си свършиш работа, независимо дали на вилата, в мазето, на асмата или в гаража вкъщи, без да се налага да прилагаш шамански ритуали, вуду магии или друг вид изцепки. Лично ползвам машини и от АИГ и от Агромаркет. Без забележка са всичките. Последно поръчах една AC/DC ВИГ машина от АИГ, за 1400лв с ДДС получих машина с реални 200А, без уговорки и условности, с много екстри като маркова такава и РЕАЛНА гаранция и СЕРВИЗ, не че се е налагало де.
                          Не, че по цяла България няма "хасковски" машини, не че не работят, но всичко е на тото и според късмета, не само за дълготрайността на използването им, а и за параметрите обозначени на етикета. Моя съвет е да се преосмисли бюджета и да се отделят едни 600-700лв с които да се направи добра инвестиция, която да се изплати във времето, а не 2/3 от тази сума за боядисана метална кутия с неясно съдържание

                        • коко келеша
                          коко келеша коментира
                          Редактиране на коментар
                          +1 и за поста, и за коментара. Ползвам комбинирана хасковска машина. Не бих повторил покупката

                      • #27
                        KraftRoyal хасковска фирма ли е?Май не!
                        .
                        И не всички хасковски машини са лоши. Това че амперите не отговарят на написаното не е нито най важното нито най фаталното...

                        Коментар


                        • Ясен
                          Ясен коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не трябва да се купува от търговец който лъже.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X