Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обем на бутилка за Ar+CO2 за начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обем на бутилка за Ar+CO2 за начинаещ.

    Имам телоподаващо, до сега заварявах само със СО2, но искам да пробвам с газова смес аргон+со2, до колкто разбрах моята сегашната ми бутилка 11.5 кг 7 дм3 е твърде малка, а и тя е с кран за СО2 който има предпазен клапан именно за СО2.

    Въпросът ми е, колко литрова бутилка да си търся за газова смес, с телоподавката няма да се заварява интензивно, предимно е за хоби дейност.
    Също така имате ли препоръки за фирма, пълначна станция и тнт.

    Благодаря.
    LZ1DSM

  • #2
    Първоначално публикуван от beretta Преглед на мнение
    Имам телоподаващо, до сега заварявах само със СО2, но искам да пробвам с газова смес аргон+со2, до колкто разбрах моята сегашната ми бутилка 11.5 кг 7 дм3 е твърде малка, а и тя е с кран за СО2 който има предпазен клапан именно за СО2.

    Въпросът ми е, колко литрова бутилка да си търся за газова смес, с телоподавката няма да се заварява интензивно, предимно е за хоби дейност.
    Също така имате ли препоръки за фирма, пълначна станция и тнт.

    Благодаря.
    Щом е само за ходби и щом е от време на време, най-вероятно не гониш производителност и някакви високи изисквания. Следователно няма да спечелиш кой знае колко, ако ползваш газова смес вместо чисто CO2.

    Това е личното ми мнение, като минал по този път. Аз си взех аргон за по-капризни и фини заварки и си реших проблема. Иначе, аз да съм полезен - най-добре е да си вземеш поне 20 литра!

    Коментар


    • #3
      С газовата смес се завярява по-приятно, няма го пращенето и пръските като от чистия въглероден двуокис.
      За дребни и спорадичи използвания не си заслужава да се ползва смес, тя си е за професионална работа. Аз си имам голяма бутилка със смес, и малка с въглероден двуокис-за в случаите когато свърши голямата бутилка със сместа. А тя винаги свършва в събота следобед.

      Моето мнение е да вземеш назаем от познат или от фирма бутилка с газ-само за проба. И да си решиш дали наистина ти трябва смес, или ще си караш с двуокиса.
      По фирмите които продават технически газове винаги има по някоя друга бутилка с останал газ в нея. Даваш им депозит за бутилката, и я вземаш за проба.

      Малки бутилки не знам някъде да пълнят. Тези газове се пълнят в техните си цехове, и си пълнят само големи бутилки. Защото те се ползват от бизнеса, а на него не му трябват малки.
      Но не споря де, може и да има някъде.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Малката бутилка с обем около 10 литра ще ти е достатъчна за газова смес. Въпроса е от къде си и има ли около тебе пълначна.
        Можеш да преточваш с айдук от голяма ако имаш някой приятел да ти дава.
        А бутилката с газ свършва винаги в петък вечер или събота сутринта..... Иначе няма да е интересно. Само Мърфи работи без почивен ден 24 / 7.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
          Малката бутилка с обем около 10 литра ще ти е достатъчна за газова смес. Въпроса е от къде си и има ли около тебе пълначна.
          Можеш да преточваш с айдук от голяма ако имаш някой приятел да ти дава.
          А бутилката с газ свършва винаги в петък вечер или събота сутринта..... Иначе няма да е интересно. Само Мърфи работи без почивен ден 24 / 7.
          Мой приятел взе малката бутилка и я зареди на Сточна гара. Каза, че там ги пълнели без проблем стига да са в срок.

          Трябва действително да пробвам с газова смес преди да дам 300лв за 20 литрова бутилка. Тази 7 литрова за сега изкарва добре, сума неща правих по портите на двора, стълби за навеса и още доста малки неща. Имам и няколко 5 литрови пожарогасителя на които да сменя крана, да дам за изпитване и да ги заредя. Мобилността е голям плюс пред голямата бутилка, но предполагам голямата бутилка излиза по-рентабилна при пълненето.

          Наумил съм да си взема някоя стара трошка и да се уча да кърпя, но мой приятел ми каза, че с газова смес тънките автоламарини се заварявали много по-лесно и по-добре.

          Благодаря за полезни отговори.
          LZ1DSM

          Коментар


          • #6
            Тънките се заваряват по лесно с добра машина и тел 0.6
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от beretta Преглед на мнение
              ...преди да дам 300лв за 20 литрова бутилка....
              Дай пак 300лв, ама за 2 малки. Като свърши едната, слагаш другата и при първа възможност зареждаш свършилата. Сигурно ще станат 7-8 години откак по тоя начин си реших проблема и никога не съмн оставал без газ. Отделно си имам и 2 с чист аргон.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Не е ли по добре да си взима една обменна голяма бутилка и да не прави толкова сложни упражнения с две малки?! За голяма бутилка депозита е 100-тина лв. ....
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #9
                  Има един проблем с големите бутилки , за да я заредиш ти трябва бус или голям пикап .

                  Коментар


                  • ivo929
                    ivo929 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Или както в моя случай-пежо 307 комби,редовно си мъкна голямат бутилка с него.

                • #10
                  Изобщо не е небходобходим нито бус нито пикап! Както каза колегата с едно Пежо, Опел или. нещо подобно спокойно може да се осъществи тази операция за пренос на бутилката. Трябава само автмобила да има възможност за трансформация на задната седалка и облегалка .
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Не е ли по добре да си взима една обменна голяма бутилка и да не прави толкова сложни упражнения с две малки?! За голяма бутилка депозита е 100-тина лв. ....
                    Въпросът е да има една в резерв, винаги пълна. За в събота следобед...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                      Въпросът е да има една в резерв, винаги пълна. За в събота следобед...
                      Лично аз бих направил комбинация от голяма и малка, но ако се работи усилено. В противен случай ще се налага една безсмислена смяна на пълна с полупълна бутилка, която не се връзва като стотинки. Поне преди беше така. Не вярвам търговците да са станали по-милостиви към днешна дата.

                      П.П. Автомобилна ламарина на нормална кола - 0.75-0.80, се заварява съвсем нормално и с тел 0.8 + не най-читава машина. Виж ако правиш някое ситроенче 2CV, трябва наистина да вземеш хубава машина и 0.6 тел, защото ламарината там е 0.55 и колата се крепи предимно на оребряванията
                      П.П.2 Фирма Месер също зарежда бутилки и е по-удобна за тези, които живеят около Дружба/Горубляне/гара Искър
                      П.П.3 Искам да видя мазохиста, който ще натовари сам голяма бутилка в семейното комби.
                      Последно редактирано от коко келеша; 22-11-19, 11:08.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • turtey
                        turtey коментира
                        Редактиране на коментар
                        То че може и с 0.8 може. С другото е по лесно отвсякъде.
                        Газова смес за кърпене на кола ми се вижда овъркил.
                        Ся има и маняци които кърпят с виг.

                    • #13
                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                      Лично аз бих направил комбинация от голяма и малка, но ако се работи усилено.
                      П.П.3 Искам да видя мазохиста, който ще натовари сам голяма бутилка в семейното комби.
                      Поддържам големи бутилки (оборотни-платил съм си депозит ) една със смес ,кислородна и СО2. До последната почти не съм припарвал от две години. Всяка бутилка е вързана на транспортна количка с идея за мобилност. Ползвам и малки бутилки в които прехвърлям,но в последно време мързела реши проблема с 10м. шлауфка.
                      А за транспорта ( и мазохизма) най често ангажирам приятелчето да смени бутилката, като носи неговите,но съм ги носил и с Пасата , Голфа ,че даже с Чинкуечентото съм ходил за обмен.

                      Коментар


                      • #14
                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                        П.П.3 Искам да видя мазохиста, който ще натовари сам голяма бутилка в семейното комби.

                        Коментар


                        • #15
                          Има едни бутилки с диаметъра на торпедата но по къси те са най удобни за малка работилничка , торпедо съм имал не ми беше удобна . А много ми е интересно как се събира в Чинкоеченто ако има снимка

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X