Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на китайска TIG машина, с пишман заварчик за собственик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Тунинг на китайска TIG машина, с пишман заварчик за собственик

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Това какво означава - че не е ремонтопригоден ли?Или ремонта ще е по скъп ,поради смяна на цели платки?
    Силовата част подлежи на ремонт. Това че е SMD няма значение в случая - няма разни "екзотични" технологии като при някои други марки. Единствено ако се скапе процесора или PLC-то ще се сменя платка, но не вярвам да е скъпа.

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Четох че има възможност за регулиране на охлаждането в два варианта- постоянно работещ вентилатор и да се включва като има нужда от него.
    Може. Не съм си играл чак толкова. Фабрично е сложено да се включва като засече нужда от него, примерно след минута (непостоянно) работа на около 100-ина ампера. Като го оставиш в покой, след време се изключва. Не е плавна регулация.

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Имало и някаква функция за дебелина на електрода,която така и не можах да схвана как работи .
    Еми задаваш дебелината на електрода. После ако излезеш от препоръчителните стойности на тока за тоя електрод, отдолу ти светва една удивителна и толкоз. Не знам дали има друга промяна. Общо взето ми се вижда простотия. Това при TIG. На РЕДЗ още не съм го пробвал.

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Забележи в процеса на работа ,антистик функцията при ВИГ дали не работи по необичайно от другите апарати.Моето САФ-ФРО при случаен допир на електрода до материала издава специфичен звук и изключва дъгата.
    Със сигурност не изключва дъгата при допир - допира, особено случайния такъв, го владея до съвършенство . А и честно казано не се сещам за приложението на това, освен да ти изгасне по средата на шева и да направи мазало, вместо сам да прецениш дали да спираш и точиш електрод.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Тунинг на китайска TIG машина, с пишман заварчик за собственик

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      Със сигурност не изключва дъгата при допир - допира, особено случайния такъв, го владея до съвършенство . А и честно казано не се сещам за приложението на това, освен да ти изгасне по средата на шева и да направи мазало, вместо сам да прецениш дали да спираш и точиш електрод.
      Като топнеш електрода във ваната ,точенето е почти неизбежно, иначе мазалото е по голямо .Но както и да е ,просто ми беше интересно !
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #63
        От: Тунинг на китайска TIG машина, с пишман заварчик за собственик

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Като топнеш електрода във ваната ,точенето е почти неизбежно, иначе мазалото е по голямо .Но както и да е ,просто ми беше интересно !
        Тъй де, почти. На черно леко топване може и да не е фатално, на алуминий почти със сигурност е. Ама като ти изгаси дъгата изведнъж, там кратери, истории... Все си мисля че е по-редно заварчика да преценява, а не машината.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Тунинг на китайска TIG машина, с пишман заварчик за собственик

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ... Все си мисля че е по-редно заварчика да преценява, а не машината.
          Тъй де .Заварчика винаги е най важния!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smile.png
Прегледи:3
Размер:819 Байта
ID:5713680
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X