Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

    Благодаря за отговорите! Наистина, това че реже неръждавейка и алуминий несъмнено е ценно. Досега съм работил само с резак, но при дебелини под 8мм си е мъка, аз го режа, то се заварява след мен или направо прогаря. Сега има една оферта за машинка втора употреба 70А и мисля да я взема, ако е в добро състояние. Всъщност, има ли нещо специфично, което да гледам да не е прецакано?
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • #92
      От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

      Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
      Благодаря за отговорите! Наистина, това че реже неръждавейка и алуминий несъмнено е ценно. Досега съм работил само с резак, но при дебелини под 8мм си е мъка, аз го режа, то се заварява след мен или направо прогаря. Сега има една оферта за машинка втора употреба 70А и мисля да я взема, ако е в добро състояние. Всъщност, има ли нещо специфично, което да гледам да не е прецакано?
      Обади ми се по телефона да ти разкажа повече.
      Гледай само да не е ГМК (GMK). Там и господ неможе да ти помогне.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #93
        От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

        Е такава е машината. JACKLE PLASMA 70S
        Прикачени файлове
        Без блокажи си за никъде. :D
        Без лебедка, хептен...

        0887 731062 - Цецо

        Коментар


        • #94
          От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

          Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
          Е такава е машината. JACKLE PLASMA 70S
          Ами на външен оглед е хубава ... което нищо не значи .
          Изпробай я във всички режими и дебелина на срязване от мин. до макс. , като следиш дали реже нормално ( през прекъсване и "припукване" - всмисъл да не плиска разтопен метал ) .
          Обърни и внимание ( това е важно ) с какъв шланг е и как стои въпросът с консумативите за него . Да не стане , че купуваш паметник . ... А иначе щом е втора ръка ... Божа работа колко ще издържи - та от там и възможностите за сервиз . Иначе - при Асен за доработка
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #95
            От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

            Аз имам 100А на Редко.Справя се с 30мм без проблем.Трябва само малко по нежно да се работи,че иначе става патаклама.Но за 15мм надолу е приказка.Несравнимо по бързо и качесвено,което оправдава консуматива.Газо кислородното за над 30мм.Аз много рядко имам такива нужди,пък и сега има фирми от които можеш да си купиш отрязан детайл.

            Коментар


            • #96
              От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

              Jackle е класика в жанра!
              Много добри немски плазми. Тази мисля че беше безстепенна транзисторна. Ако работи - нямаш ядове. Вероятно е с бинцелски резак. За него има всякакъв консуматив.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #97
                От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                Jackle е класика в жанра!
                Много добри немски плазми. Тази мисля че беше безстепенна транзисторна. Ако работи - нямаш ядове. Вероятно е с бинцелски резак. За него има всякакъв консуматив.
                Шлангът бил на BINZEL.
                Без блокажи си за никъде. :D
                Без лебедка, хептен...

                0887 731062 - Цецо

                Коментар


                • #98
                  От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                  Първоначално публикуван от jordannn Преглед на мнение
                  помощ за самоделна,малка координатна маса cnc .масата я направих,xyz си работят нормално,пробвах я с драйвери на основата на tip120 ,без контролер под дос turbocnc позволява използването на компа като контролер .пробвана е и с котролер и драивер на основата на l298 l297 под windows софта е kcam.искам да поставя плазмена горелка,но нямам идея как да подьржам растоянието между горелката и материала примерно 1мм.тьрся някакво по елементарно решение,ако някои има идеи ,да казва
                  За поддържане растоянието между горелката и материала се използва напрежението на дъгата.Продават се готови устройства за целта,но мисля,че не е проблем за някой,който има познания по електроника да изработи такова. Ето едно такова устройство: http://www.ebay.com/itm/Proffessiona...item27c22f7bcc

                  Коментар


                  • #99
                    От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                    Първоначално публикуван от filomatis Преглед на мнение
                    За поддържане растоянието между горелката и материала се използва напрежението на дъгата.Продават се готови устройства за целта,но мисля,че не е проблем за някой,който има познания по електроника да изработи такова. Ето едно такова устройство: http://www.ebay.com/itm/Proffessiona...item27c22f7bcc
                    Спарки, това не ти ли прилича на регулатор на напрежение с релеен изход? Дори ми идва на ум, че има едни регулатори на температурата , с К термодвойка, които ако се доработят , могат да изпълняват това условие.

                    Коментар


                    • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                      Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                      Спарки, това не ти ли прилича на регулатор на напрежение с релеен изход? Дори ми идва на ум, че има едни регулатори на температурата , с К термодвойка, които ако се доработят , могат да изпълняват това условие.
                      За какво ни е да мерим температура?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        За какво ни е да мерим температура?
                        Не , не. Няма да мерим температурата, а ще преобазуваме входа ,за да вкараме сигнал от напрежението на дъгата.

                        Коментар


                        • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                          Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                          Не , не. Няма да мерим температурата, а ще преобазуваме входа ,за да вкараме сигнал от напрежението на дъгата.
                          Е, то всичко може, ама няма сми. Машината си чете и тока и напрежението. Просто трябва да се вържат 2 жици където трябва.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                            Купих машината. Оказа се, че сега трябва и компресор да търся, че това което имам не става. На чашката на горелката има една полуразрушена втулка от текстолит, това фабрично ли е, или някой я е слагал допълнително? Също електродите така ли трябва да изглеждат, или от тези не става нищо? Иначе реже. И още един въпрос. За тънка ламарина (1мм), дюза 1мм не е ли голяма?
                            Прикачени файлове
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                              ,
                              Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                              Купих машината. Оказа се, че сега трябва и компресор да търся, че това което имам не става. На чашката на горелката има една полуразрушена втулка от текстолит, това фабрично ли е, или някой я е слагал допълнително? Също електродите така ли трябва да изглеждат, или от тези не става нищо? Иначе реже. И още един въпрос. За тънка ламарина (1мм), дюза 1мм не е ли голяма?
                              С това няма да можеш да работиш. Сменяш и електрода , и дюзата, и чашката. Ако си от София , представителството е на бул. "Черни връх". А иначе - честито!

                              ПП.Питай и "DEL" за консумативи.

                              Коментар


                              • От: Тема за Плазмено рязане, машини, технологии, техники и т.н.

                                Консуматива е изхабен!
                                Мисля че най-малката дюза беше 0,9 за този шланг.
                                Капачката е прецакана, така че - нова.
                                Малко вандалски са работили, но всичко е поправимо.
                                Какъвто консуматив искаш - обади ми се 0889 522 036 - Асен
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X