Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
    http://www.youlimachine.com/english/...how.asp?id=379Вчера се загледах в едно на промоция с една година гаранция.Какво ще кажете за него?
    Работил съм с 250 амперовата трифазна от по-големите:
    http://www.youlimachine.com/english/...show.asp?id=15

    Читава е, но тежи над 30 кила само машината, и трудно може да се нарече компактна. За тия малките - не знам, докато не видя някоя от тях отворена.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Това като го гледам е комби мма и миг/маг
      Тц!Не е комби,само миг/маг е.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Комби е.865лв.са написали на етикета.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Еми измрънкай си да ти отворят една и снимай. Тогава и ще мога да ти кажа с известна доза сигурност, става или не става.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Не е комби.

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Конекторите на предния панел са за обръщане на полярността предполагам. Ако е 2 в едно, трабва да има и копче за режима. Ако няма, значи не е комби.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Коя картинка гледаш?

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                  Комби е.865лв.са написали на етикета.
                  Хм ,интересна работа на коя картинка е тази цена !?Сайта който си дал е китайски ,ако четем информацията за машината никъде не е упоменато ча има и ММА режим -амо то си е така китайска им работа !
                  Но ако говорим за тази машина: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MIG_MAG_INVERTER_WELDING_MACHINE.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5503165
                  то тогава вече се виждат всички "копчета "по нея и наистина е комби !
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Аз през цялото време гледам нея!
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      graf fon kochev - дали има 200А по снимките не мога да кажа. Тороидалния траф е добр. Там проблеми няма да имаш. Убеден съм!
                      Но нещо ме смущава входния грец. Той се намира долу на платката с кондензаторите. Ако е само един както изглежда - забрави за 200А.
                      Или няма повече от 140А или ако наистина са 200А то този грец е пътник. Няма истинска машина на 200А с един грец на входа.
                      Това че няма изходен дросел е лошо за работа с базични електроди. Ще имаш неустойчива дъга, особено при ниски токове. За рутилките - без значение.
                      Като гледам големината на силовия траф, е най-вероятно два R63 ферита заедно, което ме навежда на мисълта, че честотата е доста ниска. Може би 20-25кХц.
                      Това е лошо от гледна точка на липса на дросел на изхода, тъй като индуктивноста на заваръчните кабели , ще бъде малка за да допълни липсващия дросел.

                      Като цяло - каквото си дал - това си и получил. За пореден път се потвърждава приказката, че безплатен обяд няма.

                      Успех, и безавариино използуване на придобивката.
                      Последно редактирано от pansim; 22-07-13, 08:54.
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Долу е, ама са му лепнали радиатор. Не знам с какво ПВ е машината на 200А, ама ако са докарали греца с една идея по-голямo ПВ, проблем няма - машината ще изключи преди да го умориш.

                        Иначе - да, повечето са с по 2 греца, лепнати или на основния радиатор, или върху корпуса на машината. Ама това е бюджетна машина, та явно и това са си спестили. Обаче е масов модел, и навсякъде го продават за 200А, даже търговци от които съм купувал и не е имало никакви грижи. Че е 200А с 60% ПВ категорично не варвам обаче. Нещо като 10-30% ми е по-реалистично. Виж за 60% ПВ при 160А може и да се съглася с умерен песимизъм.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Аз в моя машина НИКОГА не бих си позволил тази "икономия" ако е наистина за 200А. Защото е много вероятно да изгори още на първия електрод при 200А. Вярвай ми, знам за какво говоря, минал съм по този път греца прегрява преди да може да отдаде към радиатора топлина.
                          Но по картинка - от мен толкоз.
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                            Аз в моя машина НИКОГА не бих си позволил тази "икономия" ако е наистина за 200А.
                            Нито пък аз.
                            Ама няма как да гадаем как се справя въпросната машина. Сега само хвърляме боб по картинки. Ясно е че за тая цена е с компромиси - няма и как да е иначе.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              За да не хвърляме боб - има едно простичко решение.
                              Идва човека при нас, слагаме амперклещите, слагаме товара и пробваме от мин до макс какво ще изкара на изхода.
                              Това пари не струва! Ако даде повече от 140 ампера пак добре! Щото пишеше, че с 2,5 заварявал на макс 5-6 мм дебела шина. При 200 Ампера с 2,5 трябва да реже без да се замисли!!!
                              Най е удобно рано сутрин - 8.30-9.30 или вечер след 18.00 часа.
                              гсм за връзка 0889 522 036 Асен
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Аз през цялото време гледам нея!
                                Аха......Аз съм гледал тая отгоре. Машината май е полу-комби (хечбек ).....Ниско му е напрежението на празен ход и ще пали само рутилови електроди, с базичните ще е мъка (не че не може, ама........)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X