Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заварки - как се превежда Pounded weld ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заварки - как се превежда Pounded weld ?

    Отново моля някой да хвърли зрънце знание в ямата на техническата ми неграмотност

    Чета в момента описание на висококачествен ръчно изработен ауспух за двутактов мотоциклет, и намирам израза "pounded weld" - което буквално би означавало в превод "изчукана/начукана заварка". Шевовете на заварката били "pounded". Представям си го като някакъв вид бой с чука по заварката за да паднат боклуците, но някак не ми се вярва да е това. Другото което си представям е как двата листа метал се нагряват и се бият яко с чука докато залепнат, и тогава се заваряват, но отново - грам не разбирам от заварки а много обичам като чета нещо да знам за какво става въпрос. Та може ли някой да ми обясни за какво иде реч, и как се нарича този вид заварки на български ?

    Мерси
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    До: Заварки - как се превежда Pounded weld ?

    В тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=29046&page=4 ,колегата говори за "изковаване" на заваръчния шеф(в случая-за по-добра херметичност),Може би това е подходящия термин.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Заварки - как се превежда Pounded weld ?

      Колегите с повече опит от мен могат да кажат със сигурност, но аз мисля, че става въпрос за така-нареченото "чеканене" - чука се по заварката, докато е още топла, за да се освободи вътрешното напрежение в метала. Това е един от методите за заваряване на чугун.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Заварки - как се превежда Pounded weld ?

        Две ролки се въртят,а между тях е материала.По ролките тече ток---на принципа на точковото заваряване--но непрекъснат процес!

        Коментар


        • #5
          До: Заварки - как се превежда Pounded weld ?

          Мерси
          А как се казва на български ?
          Непрекъсната заварка ? Непрекъснат шев ?
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Заварки - как се превежда Pounded weld ?

            Утре като ида на работа ще ти кажа точно как е! Ако не забравя ще ти снимам нашата машина.Може да прави дълъг шев,шев прекъснат,точковане и много други!

            Коментар


            • #7
              До: Заварки - как се превежда Pounded weld ?

              След направена лека справка за тая технология, мисля че става въпрос за разновидност на точковото заваряване. Тоест, принципът е същият, но точките са повече и става непрекъснат шев...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X