Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Ами няма ли да стане и с СО-то... само, че няма да е толкова добра дъгата и шева, поне според мен де
    Иначе говорех за филитър като този на снимката, но само лявото, без омаслителя от дясно
    http://www.picvalley.net/u/1105/1132214308.JPG
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

    Коментар


    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
      Ами няма ли да стане и с СО-то... само, че няма да е толкова добра дъгата и шева, поне според мен де
      Иначе говорех за филитър като този на снимката, но само лявото, без омаслителя от дясно
      http://www.picvalley.net/u/1105/1132214308.JPG
      Това от линка е редуцирвинтил+омаслител+кондензоуловител.В магазина на Раидър са по 30-40 лв.Марковете са доста по-скъпи.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Ми демек "пневмоподготвящя група" иначе имах в предвид само за кондензооловителя, а има и такива, които са кондензоуловител и директно на него и редуцир вентил с манометър, накойто може да се сложи и манометър разграфен с л/мин
        Иначе наистина марковите са доста скъпи, от 100лв. на горе.
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          А може ли да се заварява поцинкована ламарина и ако може по какъв начин?

          Коментар


          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
            А може ли да се заварява поцинкована ламарина и ако може по какъв начин?
            Може. Под цинка си е същата черна ламарина. При заваряване цинка изгаря.

            Не съм го правил, виждал съм да го правят. Виждал съм и резултата.
            Последно редактирано от sparkybg; 17-06-08, 13:06.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Може. Под цинка си е същата черна ламарина. При заваряване цинка изгаря.

              Не съм го правил, виждал съм да го правят. Виждал съм и резултата.
              Точно така е.

              Коментар


              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Ми пилваш самото покритие докато почне да хрърчът искри от флекса (товага е премехнат цинка и си е чист метал) и си заварявш, вече ако е много тънка ламарината няма какво да й пилиш, тогава ще ти пръщи кофти докато изгори цинка и по-лесно ще се прогаря самата ламарина
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  абе просто при двоино поцинкована ламарина задържаш повечко дъгата и ако нете е еня ,че щете поопръска малко продължаваш работата , а ако не издържиш се чува леко пръцкане----
                  boko
                  Jeeep---KIA
                  https://www.facebook.com/autoboko/

                  Коментар


                  • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Само,имай в предвид,че дищането на парите отделяни при изгарянето на цинка,никак не е полезно за здравето.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Много благодаря за полезната информация и ценното допълнение за вредността на цинковите изпарения.Правя кутийка за акумулатора на единия от моторите ми и искам да заваря ръбовете й,а подцинкованата ламарина ми беше под ръка!

                      Коментар


                      • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Да се изфукам.

                        Вчера ходих до Андро да си играем с машинката. Каза че е перфектна. Издухме я доста, не можа да я накара да изключи или плоюе.

                        Искал и той....
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Да се изфукам.

                          Вчера ходих до Андро да си играем с машинката. Каза че е перфектна. Издухме я доста, не можа да я накара да изключи или плоюе.

                          Искал и той....
                          Значи, аз с телоподаващо не съм професионалист, сам съм се учил, даже и няма някой професионалист от когото да гледам. Опита ми е на база ръчно електродъгово заваряване от преди 18 г. Тогава имаше два вида източници на прав ток: така наречените триодини (агрегат за прав ток), и правотокови трансформатори. Обикновенно на обектите имаше по 4 - 5 триодини и един трансформатор. Разликата беше огромна, с трансформатора се работеше само неотговорни заварки.
                          Ами и с телоподаващите май е същото, за мен инвертора е перфектната заварачна машина.
                          Пробвахме го на 10 мм. съединение с луфт 3 - 4 мм., без предварително скосяване, ами изкара провар.
                          Започвам да преосмислям мнението си за телоподаващите.

                          Коментар


                          • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                            А може ли да се заварява поцинкована ламарина и ако може по какъв начин?
                            Може ,както казаах колегите освен че дишането е вредно но и бачкай с кожени ракавици щото изгарящия цинк хврчи и много лошо гори ръцете!

                            Коментар


                            • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Днес пробвахме машинката с аргон на неръждавейка. С неръждаема тел. Справи се повече от добре. И провар, и всичко. А такова през живота си не бях пипал. Обаче усетих че да заваряваш неръждавейка си е съвсем друга бира. И дъгата е различна, и пращи различно, и всичко. Изобщо е съвсем различно.

                              Или съм добил малко усет с тренировките в последно време, или е късмета на начинаещия, обаче е факт че стана. 1.2мм на около 70А. Нагрява я равномерно, и я разлива и пълни също съвсем равномерно. Обаче да докараш работния режим е много по-тънка работа. Имам 3 параметъра за настройка.

                              Смятам че след нужните тренировки, с това чудо могат да се постигнат чудеса. Язък че нямах апарат да снимам.

                              Смятаме да пробваме и алуминий. Просто в случая нямахме нужната алуминиева тел, иначе щяхме и това да свършим.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Днес пробвахме машинката с аргон на неръждавейка. С неръждаема тел. Справи се повече от добре. И провар, и всичко. А такова през живота си не бях пипал. Обаче усетих че да заваряваш неръждавейка си е съвсем друга бира. И дъгата е различна, и пращи различно, и всичко. Изобщо е съвсем различно.

                                Или съм добил малко усет с тренировките в последно време, или е късмета на начинаещия, обаче е факт че стана. 1.2мм на около 70А. Нагрява я равномерно, и я разлива и пълни също съвсем равномерно. Обаче да докараш работния режим е много по-тънка работа. Имам 3 параметъра за настройка.

                                Смятам че след нужните тренировки, с това чудо могат да се постигнат чудеса. Язък че нямах апарат да снимам.

                                Смятаме да пробваме и алуминий. Просто в случая нямахме нужната алуминиева тел, иначе щяхме и това да свършим.
                                От днес и аз имам инверторно телоподаващо благодарение на приятелското съдействие на Спарки, който не само се ангажира с поръчката, доставката и всички формалности, ами ми го докара и на място. Благодаря за всеотдайноста.
                                Естествено с нетърпение започнаха изпитанията. Предишния път го изпробвахме на черна стомана, сега решихме да видиме какво може на "неръждавейка" Според мен резултата е много добър - хубав плътен шев, с провар.
                                До този момент смятах че с телоподаващо неможе качествено да се заваряват високо легирани стомани.
                                Както каза Спарки, следващия опит ще бъде на Алуминий.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X