Обява

Свий
Няма добавени обяви.

удължител за инверторен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • удължител за инверторен електрожен

    Питане до клуба на знаещите, споделете, каква дебелина на 3-жилния гумиран кабел ползвате. Спрях се на 3х2,5мм2, но ми се вижда доста тежък /дължина 30 м./

  • #2
    От: удължител за инверторен електрожен

    По-добре е да е тежък.

    Коментар


    • #3
      От: удължител за инверторен електрожен

      Когато го ползваш ще разбереш защо е по-добре да бъде тежък.....
      Само не го ползвай в навито състояние, особено ако си му направил метална макара за събиране.
      Получава се бобина с плътна метална сърцевина с всички произтичаши от това "екстри".
      Последно редактирано от aig; 16-02-18, 07:33.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #4
        От: удължител за инверторен електрожен

        Първоначално публикуван от renovod Преглед на мнение
        Питане до клуба на знаещите, споделете, каква дебелина на 3-жилния гумиран кабел ползвате. Спрях се на 3х2,5мм2, но ми се вижда доста тежък /дължина 30 м./
        Едно време мъкнехме 50м 3х4мм2 и беше още по-тежък. Направи си количка с дебели гуми за него,
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: удължител за инверторен електрожен

          Съвсем скоро ми се наложи да заварявам със 60м. кабел от който 40м. бяха 3х2.5мм. а останалите 20м. 3х1.5мм. . Без проблеми изгорих 20-на базични електрода 3.25мм. Ако има значение машинката е 200А инвертор.
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: удължител за инверторен електрожен

            Лично аз понеже съм мързел, ако трябва да влача често 30м удължител ще си го направя от 2х2.5
            Но не го препоръчвам де. Яд ме е да взема 4 кила инвертор и с него 20 кила кабел.

            Коментар


            • #7
              От: удължител за инверторен електрожен

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Лично аз понеже съм мързел, ако трябва да влача често 30м удължител ще си го направя от 2х2.5
              Но не го препоръчвам де. Яд ме е да взема 4 кила инвертор и с него 20 кила кабел.
              Аз съм го осъществил, даже е с мостови кабел, но както казват по рекламите - не правете това в къщи.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: удължител за инверторен електрожен

                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                Когато го ползваш ще разбереш защо е по-добре да бъде тежък.....
                Само не го ползвай в навито състояние, особено ако си му направил метална макара за събиране.
                Получава се бобина с плътна метална сърцевина с всички произтичаши от това "екстри".
                Никаква бобина не става защото двата проводника са успоредни и си гасят полетата.

                Става друго - кабелът като е навит и натоварен се загрява и стапя.

                Коментар


                • #9
                  От: удължител за инверторен електрожен

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Никаква бобина не става защото двата проводника са успоредни и си гасят полетата.
                  Така пише в тетрадките, ама практиката понякога изненадва. И аз не вервАх, ама пробвАх и от тогава размотавам.

                  Капацитета на телоподаващото ми да заварява с навит на макара 20м удължител на бриколаж е сигурно с 20% надолу спрямо с развит, нищо че пак е на купчина на земята. Категорично обяснение нямам.

                  ПП: Другото, дето забелязах, е че при навит кабел предпазителя на макарата изключва често, а при развит - не. Отново нямам обяснение. Той отдавна се прецака и е шунтиран, та вече не е фактор, ама това помня от "полевите" ми опити преди години, когато и разклонителя и телоподаващото още бяха нови.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: удължител за инверторен електрожен

                    Първоначално публикуван от renovod Преглед на мнение
                    Питане до клуба на знаещите, споделете, каква дебелина на 3-жилния гумиран кабел ползвате. Спрях се на 3х2,5мм2, но ми се вижда доста тежък /дължина 30 м./
                    Е, колко да е тежък-направил съм си същият, даже детето го носи при нужда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: удължител за инверторен електрожен

                      Успокоихте ме, мислех ,че съм се презапасил с 3х2,5 мм2., но явно съм изтеглил дългата(тежката) и верна клечка. Сега остава да си намеря подходяща макара, която да побере кабела.

                      Коментар


                      • #12
                        От: удължител за инверторен електрожен

                        Първоначално публикуван от renovod Преглед на мнение
                        Успокоихте ме, мислех ,че съм се презапасил с 3х2,5 мм2., но явно съм изтеглил дългата(тежката) и верна клечка. Сега остава да си намеря подходяща макара, която да побере кабела.
                        Ако изключим габарита и теглото,всичко друго е предимство. За макарата има много решения.Ползвам две "фабрични",но най удобна е третата -закупена от битака за 15м. поливен маркуч,

                        Коментар


                        • #13
                          От: удължител за инверторен електрожен

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Категорично обяснение нямам.

                          ПП: Другото, дето забелязах, е че при навит кабел предпазителя на макарата изключва често, а при развит - не. Отново нямам обяснение. Той отдавна се прецака и е шунтиран, та вече не е фактор, ама това помня от "полевите" ми опити преди години, когато и разклонителя и телоподаващото още бяха нови.
                          Товарът в случая не е активен. Освен това е силно променлив, на пикове. Получава се значително отместване на тока спрямо напрежението, а тази макара освен индуктивност (която би трябвало да я няма, защото е бифилярно навита) има и капацитет. В цялата какафония се получават ту паралелни, ту серийни трептящи кръгове и затова ту спъва тока, ту изключва нелогично защитата.
                          До това обяснение стигнах, след като и аз съм наблюдавал бая пъти тези явления

                          Коментар


                          • #14
                            От: удължител за инверторен електрожен

                            Първоначално публикуван от renovod Преглед на мнение
                            Успокоихте ме, мислех ,че съм се презапасил с 3х2,5 мм2., но явно съм изтеглил дългата(тежката) и верна клечка. Сега остава да си намеря подходяща макара, която да побере кабела.
                            А какво ти пречи да си я сгънеш от 6-ца арматура?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: удължител за инверторен електрожен

                              Моите полеви опити показва че при използване на дълъг ,развит удължител ,маркови машини като например Esab и SAF-FRO, нещат да роботят -губят мощност та даже и вентилатора намаля обороти,а хасковски китаец бачка .
                              Имам случка с телоподаващо на Вики Б-при включване в удължител ,светва лампата за прегряване и избощо не ще да тръгне.Включвам директно в контакта и тръгва, та даже и заварява!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X