Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Производство на шасита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Производство на шасита

    Много пъти е ставало въпрос за производството на шасита и понеже от година и нещо работя в тази сфера, реших да кача малко снимки и видео. Става дума за производство на шасита за различни видове ремаркета, но предполагам и при автомобилите технологията не е по-различна. Аз съм оператор на роботизирана заваръчна клетка и правя напречните греди на шаситата, около 30 модификации според размера и вида на шасито. Роботите и заваръчните машини са Фрониус, работиме с тел на ЕСАБ, а газът е някаква смес с аргон, но нямам идея точно каква е:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_030543.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:6128284Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_030606.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:6128285Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_030647.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:6128286Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_042150.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:6128287
    Ето една джига, на която се правят напречните греди с пантите за товарния борд на т. нар. конски ремаркета:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170217_224413.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:6128288Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170217_224443.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:6128289Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170217_230229.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:6128290
    Това е друга напречна греда, т.нар. battery tray. На нея е конзолата за монтаж на акумулатора:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_025316.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:6128294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_032411.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:6128292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_030345.jpg
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:6128291Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_032741.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:6128293
    След като се сглоби единия детайл се вкарва в клетката за заваряване, а през това време се сглобява друг:

    Ето това е клетката за заваряване на шасита:

    Това е сглобено шаси, готово да влезе за заваряване:

    И накрая шаси, поготвено за проверка от качествения контрол и галванизация:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170218_020025.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:6128295
    Не са много добри снимките, ама с телефон толкова. А и малко нелегално съм снимал, че не дават изобщо да се внасят телефони в производсвената част.
    Последно редактирано от kuzdov; 18-02-17, 09:05.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    От: Производство на шасита

    Юни MN MN USA

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Производство на шасита

      Какво означава това?
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Производство на шасита

        Май е по-добре темата да се скрие - изнасянето на вътрешно фирмена информация може да ти създаде професионални проблеми....
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Производство на шасита

          Не е заради вътрешнофирмената информация. Не дават в работно време да се ползва телефон. А и надали някой от фирмата някога ще започне да чете български форуми ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Производство на шасита

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Май е по-добре темата да се скрие - изнасянето на вътрешно фирмена информация може да ти създаде професионални проблеми....
            Много си прав,че един колега изгоря за една снимка във фейса.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Производство на шасита

              Не бойте се .Ще му дърпат ушите , щот ползва телефона през работно време( чети "дърпане на уши" е равно на Х броя снимки по У секунди = на толкова минути по- малко плащане.) Технологията не е секратна , но няма да му платят за реклама.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Производство на шасита

                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                Много си прав,че един колега изгоря за една снимка във фейса.
                Аз правя ремаркета, дето ще возят коне или строителни материали, не балистични ракети с ядрени бойни глави и декларация за поверителност не съм подписвал .... Публикувах го, за да се види горе-долу как става изработката. Има не малко ръчен труд. То на практика изработката си е почти ръчна, заваръчните роботи просто увеличават производителността. Едно шаси от този тип е готово за около 1 час, но ако се пресметнат всички останали дейности преди да излезе готов краен продукт, реално е много повече, примерно 6-8 часа. Това само за шасито, а докато излезе готово цялото ремарке или каравана има още поне 10 пъти по толкова.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Производство на шасита

                  И при мен се ползват роботи-да заваряват горивните камери на котли за отопление, но въпреки перфектните на външен вид шевове-камерите текат та се кинат.
                  Ръчно заварените камери са много по-грозни, но текат в около 5% от всички камери.

                  Заваряваме по 150 метра шевове на ден, грубо.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Производство на шасита

                    Е по чия вина става така, че текат? Да не би да са лошо настроени? Не съм работил с роботи, но си представях, че правят перфектни шевове, във всяко отношение....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Производство на шасита

                      Перфектни ги правят на външен вид при идеално стечение на обстоятелствата. Ама робота не взема предвид, че има замърсявания по детайлите, че му е задръстена горелката от шлака, че детайла може да не е идеално позициониран ... Именно затова се налага оператор да проверява след него качеството. Робота просто го прави по-бързо. Детайл, който ръчно се заварява за около 30 минути, робота го прави за 4-5 минути. Ако няма специални изисквания за шевовете, всичко е ок.
                      Последно редактирано от kuzdov; 19-02-17, 00:05.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Производство на шасита

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Не бойте се .Ще му дърпат ушите , щот ползва телефона през работно време( чети "дърпане на уши" е равно на Х броя снимки по У секунди = на толкова минути по- малко плащане.) Технологията не е секратна , но няма да му платят за реклама.
                        Те нямат нужда от реклама. Това е световно известна компания.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X