Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Какво му беше на въпроса? Мисля, че съвсем човешки обясних какво искам, за какви цели, какви са ми съображенията, и че нищо не разбирам, а се позовавам на прочетеното тук... Та грешката ми е в какво?

    Както и да е, радвам се, че ти подхраних самочувствието.
    Последно редактирано от ivokbg; 21-12-16, 21:56.

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Нямаш грешка,просто така си говорим тук.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
        Какво му беше на въпроса? Мисля, че съвсем човешки обясних какво искам, за какви цели, какви са ми съображенията, и че нищо не разбирам, а се позовавам на прочетеното тук...
        По интересното е какво разбра от прочетеното тук и от тия искрени съвети?
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Владо е прав,вземи си 160А ,но комбинирано с електрожен.Като дойдат дебелите железа(едва ли ще се случи),щракаш на електрожен и си ти.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            По интересното е какво разбра от прочетеното тук и от тия искрени съвети?
            Добре де, удължи ли ти се пи*ката след тоя коментар?

            Недоумявам защо някои хора и маймуни изпитват такова удоволствие да хейтърстват по адрес на други, които се опитват да получат съвет. Доколкото разбирам ти и Владо ТС сте професионалисти в областта. Вместо от хора като вас да получа ценен съвет (без да умаловажавам останалите коментиарали) получавам малоумни подигравки все едно сме в 4-ти клас. Балкански синдром...

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ... За домашни нужди МИГ/МАГ машина над 160А ти е за бяс .
              Moмчета, колко пъти сте успявали да подкарате пернишка саксия в жилищна кооперация? Аз николко. Всяко цъкане на електрода е съпроводено от падане на 35А бушон в таблото. А около 200А телоподаващо тръгва и даже си тананика. И понеже е комбинирано с елжен и той тръгва, но за изпълнение на по-отговорни заварки се иска и различен майсторлък. Признавам си без бой, че за моя заварка с телоподаващо бих се подписал, но не и за такава с елжена, независимо, че на външен вид е ЕФЕКТНА. Та 200А инверторно телоподаващо си е разумен компромис (ако е комбинирано добре, но следва и двойно обучение).
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                Добре де, удължи ли ти се пи*ката след тоя коментар?

                Недоумявам защо някои хора и маймуни изпитват такова удоволствие да хейтърстват по адрес на други, които се опитват да получат съвет. Доколкото разбирам ти и Владо ТС сте професионалисти в областта. Вместо от хора като вас да получа ценен съвет (без да умаловажавам останалите коментиарали) получавам малоумни подигравки все едно сме в 4-ти клас. Балкански синдром...
                Всъщност , на последните 2 страници ( включително и по твоите въпроси) пишат все професионалисти . Изключвам Търтея , но само защото не си изкарва хляба с този занаят - иначе и той разбира от заваряване .

                Ценният съвет от мен е следният : първо се понаучи да заваряваш . Опитай , виж какво- що и дали изобщо ще ти допадне . Щото отстрани изглежда романтично ,ама само докато се опушиш и осветиш първия път .
                Съветите за избор на заваръчна машина ще дойдат после , като при това вече ще си си отговорил сам на част от въпросите и ще отпадне необходимостта ( както се случва тук) професионалистите да отговарят по 100 пъти на едни и същи въпроси.

                .... и още един съвет : тук имаме неписаната традиция от време на време да говорим иронично , да се бъзикаме един с друг и да си правим чат- пат кодоши. В болшинството от случаите това е просто закачка и човек трябва да притежава чувство за хумор , за да го разбере . Изключително рядко се случва отношението към някой да е злонамерено .
                Както виждаш ,никой освен теб не пише за "пишки" , "хейтърстване" и прочие сурат тефтерски термини .

                ... така че няма да е зле да смекчиш тона и да не се кОсиш . Лек ден !
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  .......
                  Коки , съгласен съм , ама колко пъти вече ги дъвчем тия работи ?!

                  Ок , ако е за "комбо" въпроса - нека да са 200А ! ( за пернишките саксии и дума не отварям даже) .

                  Като се вземе предвид обаче , че болшинството от участницитие тук недолюбват ММА ( предпочитат "автомобил с автомат" , демек : МИГ/МАГ ) , то за хоби цели и бюджетно решение ( в смисъл с възможно най-ниско капиталовложение) : 160А читав инвертор МИГ/МАГ е напълно достатъчен . Хем и дебелини 10 мм. си ги кара без проблем , хем и за кърпене на тенекии става .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Коки , съгласен съм , ама колко пъти вече ги дъвчем тия работи ?!

                    Ок , ако е за "комбо" въпроса - нека да са 200А ! ( за пернишките саксии и дума не отварям даже) .

                    Като се вземе предвид обаче , че болшинството от участницитие тук недолюбват ММА ( предпочитат "автомобил с автомат" , демек : МИГ/МАГ ) , то за хоби цели и бюджетно решение ( в смисъл с възможно най-ниско капиталовложение) : 160А читав инвертор МИГ/МАГ е напълно достатъчен . Хем и дебелини 10 мм. си ги кара без проблем , хем и за кърпене на тенекии става .
                    В моя защита....изчел съм цялата тема...и не само тази. Не съм от хората, които отварят нова тема за всеки въпрос. Т.е. аз съм положил усилия да си отговоря на въпросите, но има твърде различна информация от различните участници.
                    Само преди 2 страници pansim, който произвежда машини, казва, че с 150А 5мм не може да се заварява. Тук вие, които си изкарвате хляба с това казвате, че с такава машина се заваряват до 10мм.

                    Сам разбираш, че за човек, който нищо не разбира е крайно объркващо. Затова се налагат доуточняващи въпроси.

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Всъщност , на последните 2 страници ( включително и по твоите въпроси) пишат все професионалисти . Изключвам Търтея , но само защото не си изкарва хляба с този занаят - иначе и той разбира от заваряване .

                    Ценният съвет от мен е следният : първо се понаучи да заваряваш . Опитай , виж какво- що и дали изобщо ще ти допадне . Щото отстрани изглежда романтично ,ама само докато се опушиш и осветиш първия път .
                    Съветите за избор на заваръчна машина ще дойдат после , като при това вече ще си си отговорил сам на част от въпросите и ще отпадне необходимостта ( както се случва тук) професионалистите да отговарят по 100 пъти на едни и същи въпроси.

                    .... и още един съвет : тук имаме неписаната традиция от време на време да говорим иронично , да се бъзикаме един с друг и да си правим чат- пат кодоши. В болшинството от случаите това е просто закачка и човек трябва да притежава чувство за хумор , за да го разбере . Изключително рядко се случва отношението към някой да е злонамерено .
                    Както виждаш ,никой освен теб не пише за "пишки" , "хейтърстване" и прочие сурат тефтерски термини .

                    ... така че няма да е зле да смекчиш тона и да не се кОсиш . Лек ден !
                    Разбрахме се

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Ако погледна нещата от твоята гледна точка, или поне се опитам, според мен за домашни нужди ще ти стигне 160А машинка, но ако е качествена, а не от най-бюджетните решения, тип енхел.Ще може да си завариш 5 мм винкел за асмалък, да си поправиш вратата, да си изкърпиш джипката.Аз лично заваряването със електроди не го владея, но успявам всичко "да си лепя с цеото".И нямам електрожен.
                      Личната ми машина е 200А, но досега един или два пъти съм я надувал докрай и то за служебни цели, а не за лични.За лични, най дебелото което съм заварил с нея е винкел 3-ка... Ако навлезеш в материята, ще осъзнаеш, че мощноста на машината не е някакъв огромен фактор за това дали върши работа или не.Много по важни са уменията и опита, както и знанието за това какви материали съществуват в магазините, тоест-телове, газове...
                      Мога да ти дам и съвет коя точно машина да си купиш, ако желаеш.
                      Последно редактирано от Frysco; 22-12-16, 11:27.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                        ....Само преди 2 страници pansim, който произвежда машини, казва, че с 150А 5мм не може да се заварява. Тук вие, които си изкарвате хляба с това казвате, че с такава машина се заваряват до 10мм....
                        До 10 е малко условно . Може и до повече

                        Заваръчната машина ( токоизточникът за заваряване) е само част от заваръчния процес .
                        В него участват още и заварчик ( оператор) и технология ( която пък включва един куп други неща ) .

                        Така че pansim има друго предвид и то е от гледна точка на неговата камбанария . В смисъл произвежданите машини да отговарят на определени параметри , да са надеждни и да постигат качествено формиране на заваръчния шев .

                        .. а какво може машината в заваръчния процес е отделна тема . Затова му беше отговорено :

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...Такива дебелини се заваряват със скос, независимо от метода.....
                        ... така че ако решиш да се интересуваш , наред с другите неща търси теми от рода : "Подготовка на заваръчните краища преди заваряване" , "Видове заваръчни съединения ( челни , ъглови и т.н.)" , "Заваръчен провар", както и "Многослойно заваряване" . Тогава ще се убедиш , че със 160А може и повече от дебелина 10 мм.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          И само да уточня - и с двойка електрод може да завариш 20мм дебело желязо. Естествено със скосяване на детайлите. Ама...
                          Нали търсим качество, скорост, време, някаква икономическа обосновка на целия процес.
                          Колега - правилно са ти казали - иди, пипни завари някое парче желязо, и пак ще си изясниш за себе си какво ти трябва.
                          За мен - минимум 170-180А. Защо - защото трябва да може да работиш с тел 0.8 със запас по мощност. А не на границата на добрата работа на машината и то издута на максимум.
                          Пробвай и моля те - после пиши тука, дали pansim не е прав.

                          ПП Ако все пак решиш да спестиш някой лев, интересувай се дали в режим РЕДЗ имаш реални!!! 150-160А
                          Тогава може с електрод да си заваряваш тез дебелите железа а с тела - ламарините по джипа
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Явно наистина конструктора гледа нещата по един начин, ползвателя про или хобист по втори и трети.

                            Вече няколко седмици почитам сериозно по темата, а и гледам доста клипове в ютюб. Има наистина хубави уроци. Само че с гледане занаят не се учи, а аз нямам хора от близкото си обкръжение при които да се пробвам, уча и т.н. Трябва да взема машина, па да си горя пръстите, после да чета, после пак да си горя пръстите и т.н. Не си правя илюзията, че ще правя добри шефове на втория ден, нито пък че ще достигна кой знае какво майсторство, не ми е и това целта.

                            Преди малко ходих до кварталната железария да си взема изрезки от листов материал, защото смятам тези дни да напазарувам машината и да почвам. Един от служителите там като разбра за какво ми трябват ми се похвали, че имал всички категории за заваряване (каквото и да значи това) На въпроса 160А или 200А отсече категорично "ооо, 200...със 160 нищо не става, нали имаме в магазина". А те в магазина имаха някакъв китаец-телоподавец, който явно е мъртвороден. Въпреки, че малко след това ми обясняваше как с Вежена на 80А можело да направиш дупка в материала.

                            Понеже малко ще се изсиля финансово ако сега купя и газовото оборудване, мисля първо да си взема кутия електроди и да почна с РЕДЗ. Смятам, че градацията ще е полезна. Ако не ми мине котка път тия дни ще се похваля...и ще задам купчина въпроси защо аджеба не става

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              За РЕДЗ изреските материал трябва да са къде 2мм поне дебели, щом сега ще се учиш. На телоподаващо за учене става и единица.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                ...И само да уточня - и с двойка електрод може да завариш 20мм дебело желязо. Естествено със скосяване на детайлите. Ама...
                                Нали търсим качество, скорост, време, някаква икономическа обосновка на целия процес.....
                                За да не продължаваме да говорим наизуст : имам да заварявам челно съединение с дебелина на стиковете 20 мм. със задължително изискване за пълен провар . Гоня качество и време , за да ми излезе икономическата обосновка.

                                Ти каква машина би ми препоръчал , за да мога да го заваря без скосяване , но с пълен провар ?
                                Щото нали , без скосяване ше стане по-бързо, а и по- малко допълнителни разходи по подготовката на краищата .
                                От твоите някоя става ли ?

                                ПС. ... и не говорим за "хватки" от рода на "тясна междина" , нито за подфлюсово или електрошлаково , а баш за "телоподавка" .

                                ... ааа - и да няма прегряване , че става въпрос за високолегирана стомана . Че трябва и уедряване на структурата да избягвам , както и студени пукнатини .Това като част от изискванията за качество.
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 22-12-16, 13:12.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X