Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Първоначално публикуван от jordannn Преглед на мнение
    Продавача каза че ги сглобяват в Казанлък.
    Преди да го връщаш обади се на хората в Казанлък, опиши проблема и съм убеден, че ще ти помогнат. Както обяснаваш какво се случва ми се струва, че има нещо не на ред в по-скоро в постановката, не толкова в машината.

    Поздрави,
    Георги
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Ползвам любителски подобна машинка и описаното ми звучи като проблеми с газта,телоподаването , дюзата, тела...........и т. н..............
      Колегата, явно има достатъчно опит и с друга техника и щом прави горния извод. ...........

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Пробвах с 0.8 и 1 тел.Сменях дюзи ,газ въглероден диоксид,различни дебити

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Мерил ли си напрежението в мрежата? Вярно, че инверторното понася по добре колебания на напрежението, но знае ли се(имал съм подобен проблем, но с трансформаторно точно от слабо напрежение)
          п.п. може и да съм в грешка
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Първоначално публикуван от jordannn Преглед на мнение
            Пробвах с 0.8 и 1 тел.Сменях дюзи ,газ въглероден диоксид,различни дебити
            Добре де , ама толкова ли е трудно ? Ето :

            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            Преди да го връщаш обади се на хората в Казанлък, опиши проблема и съм убеден, че ще ти помогнат....
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от jordannn Преглед на мнение
              Телоподаващо Вики работи нормално на много кьса тел 0.5 -0.7mm,при тел над 10mm само пращи и никакви настройки не помагат..
              Къде са тези 10 мм.едно клипче ще отговори на 30 въпроса
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Колегата, явно има достатъчно опит и с друга техника и щом прави горния извод. ...........
                Като чета това :
                Първоначално публикуван от jordannn Преглед на мнение
                На работа работех с кемпи на което телоподаването и напрежението се регулират заедно а ампеража отделно ,като на викито
                ..не мисля че подобна мисъл е на много опитен човек!Кемппи-то вероятно е от синергичните ,но пък Викито няма нищо общо нито с Кемппи нито със синергичен режим.Простно си е една машина като всички останали.Напрежението се регулира от единия потенциометър, телоподаването от другия.А защо на потенциаметъра за напрежението са изписани Ампери, това нямам никаква представа.Както и нямам представа какво може да и е на машина!Пък може и нищо да и няма!Може колегата нещо да бърка в настройките, или да не може да намери точните такива.Вярно че машината е малко капризна в умерване на абсолютно точните настройки, но след малко повече работа с нея, може пък да се получи!
                Последно редактирано от welderargon; 09-02-18, 19:21.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Колега welderargon кемпито е със синергичен режим както и фрониуса,както и много други машини,а защо на викито на потенциометъра за изписани ампери, а не напрежение ,ами защото той си е за това :да мери силата на тока тоест амперите и на него пише :0 до 200A.Благодаря на колегите които писаха и ще послушам аиг и владо и най вероятно ще се свържа с производителя.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от jordannn Преглед на мнение
                    Колега welderargon кемпито е със синергичен режим както и фрониуса,както и много други машини,а защо на викито на потенциометъра за изписани ампери, а не напрежение ,ами защото той си е за това :да мери силата на тока тоест амперите и на него пише :0 до 200A.
                    Колега ,струва ми се че покрай ползването на тия синергични машини, нещо бъркаш понятията -напрежение,ток и телоподоване !Вероятно и от там идват проблемите ти с настройката на Вики-то!
                    Аз също имам телчарка на Вики Б и понеже ми е известно че тия машини се настройват по напрежение и телоподаване т.е. ток ,ми беше интересно защо единия потенциометър е за Ампери а другия за телоподаване, което всъщност е едно и също! И понеже колегата Roninn също има телчарка на Вики Б,и е правил някой експерименти бях длъжен да попитам:
                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Направи ми впечатление че на потенциометрите на телоподаващите на ВИКИ Б ,вместо напрежение е отбелязано (А)Ампери !И понеже си правил и проби с амперметър, можеш ли да кажеш дали показанията на тоя потенциометър са верни или да приема че са просто някакви стойности?
                    и отговора беше следния:
                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    По скоро някакви стойности,по които от опит да се ориентира заварчика
                    Последно редактирано от welderargon; 10-02-18, 00:21.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Не знаех ,че се регулира напрежението и от дебата научих тази подробност. Естествено влязох в гаража и замерих-от 30 до 75 в. за "170 А"-рова машинка.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Не знаех ,че се регулира напрежението и от дебата научих тази подробност. Естествено влязох в гаража и замерих-от 30 до 75 в. за "170 А"-рова машинка.
                        Как направи измерването (на празен ход, по време на работа) и на какъв режим беше машината (ММА, МИГ)?
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                          Как направи измерването (на празен ход, по време на работа) и на какъв режим беше машината (ММА, МИГ)?
                          Единия "крокодил" за тела другия за щипката ,при намалено телоподаване и стиснат "спусък". Вие като производители може да дадете и данни под товар за обща информация.

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Викито си работи чудесно,проблема е бил в главата ми.Аз съм една изфъщяла лимонада

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Здравейте и аз си търся телоподаващо спрял съм се на DEL ECO CONTROL 200A.Някакви отзиви от ползващите такава ще съм много благпдарен.Трябва ми малка и мобилна машинка.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Здравейте искам да си взема един del eco control 200 ако някои ползва такава ще съм благодарен ако някои сподели как се държи машинката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X