Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Може би е субективно, но при равни други условия коя бутилка ще изразходя по-бързо, такава с чисто СО2 или такава с аргонова смес?

    Вероятно и с двата газа се работи на един и същи дебит, но се пълнят на различни налягания, СО-то се втечнява и т.н. Може би има разлика?

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      И понеже съм съгласен че малката при активна работа наситина стига за ден-два, то голямата би следвало да стига за седмица-две при същото натоварване, а не за "месеци".
      С тази аритметика и аз съм съгласен !
      НО за лични нужди няма как да изразходиш голяма бутилка за седмица, защото не работиш интензивно шест-седем дни по 8 часа на ден.Схвана ли ми мисълта ....?
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        1. ВИГ-a харчи повече, не заради повишения дебит, а защото докато аз ударя метър шев на телоподаващо, ти ще си много по-назад на ВИГ, при еднакви други условия. И това не щото аз съм бърз или ти си бавен - просто методите са такива.
        Точно така методите са такива !Но ако при ВИГ 5-6л/мин са достатъчни за повечето от случаите! С телоподавката обаче с газова смес с под 9л/мин. трудна работа!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
          Може би е субективно, но при равни други условия коя бутилка ще изразходя по-бързо, такава с чисто СО2 или такава с аргонова смес?

          Вероятно и с двата газа се работи на един и същи дебит, но се пълнят на различни налягания, СО-то се втечнява и т.н. Може би има разлика?
          Тази със сместа,СО-2 е с течна фаза и свършва много по-бавно.Говоря за бутилка заредена както трябва,в повечето случаи малка се зарежда с прехвърляне и никой не се занимава да "легне"голямата за да прехвърли и течна фаза,в резултат на което малката свършва бързо.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            С со2 ще изкараш значително повече време.
            Са голяма бутилка 82/18 надживява 15 кг. тел,ама с малко.Малка бутилка с аргон,преточена от голяма на 160-170bar ,изкарва 4-5часа на 6-7литра дебит.Не съм се заглеждал скоро във фактури (щото не ги плащам),но голяма бутилка 82/18 и аргон е към 45-50лева ,кислород 15лв от Еър ликид.Карат ми ги на место,малка с co2 да ми я напълнят в Месер-8лв,става за 3 минути.
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
              Може би е субективно, но при равни други условия коя бутилка ще изразходя по-бързо, такава с чисто СО2 или такава с аргонова смес?
              Субективно е разбира се!Но със сигурност газовата смес се изразходва по бързо,и то доста по бързо!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                200 бара друг път . Повече от 150 не пълнят ни газови смеси нито кислород . Месер са си кожодери от край време .
                Аз имам уговорката - ако получа бутилка с налягане по- малко от 190 атм. им я връщам немедленно . От 2-3 години насам проблеми не съм имал .

                Това "феролайн".... ми звучи някак ... фекалиино .

                Аз използвам смес 92/8 , аргон/ СО2 .
                11 кубикови бутилки на 200 бара. Цената на кубик през доставчик (до врата) : 5,80 лв. , на палет по 12 бутилки.
                Преди взимах от еър ликид , но не можаха да ми свалят от цената под 5,80.
                В началото на годината ми предстои нова договаряне .

                ....иначе , за единични бройки е ясно че карат "на око" . Считат такива клиенти за "навлеци , с които си губят времето" . Затова надуват цените , за да "им се разкарат от главата" .

                ...както казваше един колега : "Тука е така" .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                  Може би е субективно, но при равни други условия коя бутилка ще изразходя по-бързо, такава с чисто СО2 или такава с аргонова смес?

                  Вероятно и с двата газа се работи на един и същи дебит, но се пълнят на различни налягания, СО-то се втечнява и т.н. Може би има разлика?
                  Работи се на доста различен дебит.При газовите смеси дебита е доста по-висок. Май само аз се "мъча" с чист СО,но пък е много евтино и икономично,особено при работа на малки токове.До 3мм дебелини на черно заварявам на около 3-4л/мин и с преносимата бутилка която е 3кг.(зареждат ми я за 3лв) изкарвам над 3кг тел.Не съм засичал точно,но с 3 зареждания по 3кг задължително са свършили две ролки по 5кг. тел.Грубо на кило тел,слагам по лев за газ.

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Сега опитай 7-8-10мм с тел единица, примерно на 200А, и ще видиш че дебита не е "доста по-висок" а незначително различен. Просто течната фаза на CO-то в бутилката е равна на 5-6 пъти количеството газ аргон или микс без течна фаза, който се побира в тая бутилка, съответно толкова пъти повече изкарва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Сега опитай 7-8-10мм с тел единица, примерно на 200А, и ще видиш че дебита не е "доста по-висок" а незначително различен. Просто течната фаза на CO-то в бутилката е равна на 5-6 пъти количеството газ аргон или микс без течна фаза, който се побира в тая бутилка, съответно толкова пъти повече изкарва.
                      Ами аз вече ясно казах,че нямам откъде да зареждам смеси и нямам личен опит.Но и не бих пробвал нищо над 5-6мм на чист СО-газ. Обаче наблюдавам колеги по големи фирми,че със смеси работят на поне 7-8л/мин,което си е двойно по-висок дебит от моите настройки.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Сега опитай 7-8-10мм с тел единица, примерно на 200А, и ще видиш че дебита не е "доста по-висок" а незначително различен.
                        Да не би да искаш да кажеш че с газова смес работиш при 200Ам.с 5-6л/мин.Провери си дебитомера ,струва ми се че не е наред !
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Да не би да искаш да кажеш че с газова смес работиш при 200Ам.с 5-6л/мин.Провери си дебитомера ,струва ми се че не е наред !
                          Казах вече - работя с 8-10л/мин. На тия ампери и с CO2 да е най-много литър надолу, ама се съмнявам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Първоначално публикуван от KOVESLAV Преглед на мнение
                            Но и не бих пробвал нищо над 5-6мм на чист СО-газ.
                            Защо? Работи си се, само пръска малко повече. При мен газа не е определящ за крайната цена на изделията и затова ползвам смес. Ако пълня например по 10-ина големи бутилки месечно сметките стават други. Да не говорим за повече.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Казах вече - работя с 8-10л/мин. На тия ампери и с CO2 да е най-много литър надолу, ама се съмнявам.
                              В какво се съмняваш? Ако си работил с CO2 и с газови смеси ,трябва да си наясно-какво и как с едното и какво и как с другото.
                              Има разлика ... не само в дебита,ами в доста други неща !
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Поне от 5-6 години освен смес друго не съм пипал. Но освен разликата в бързината на свършване на бутилката, драстични разлики в дебита не помня да е имало.

                                При 200А и 5-6л/мин CO2 ще е малко, тоест отивамне на 7-8 минимум. От там до мойте 8-10 разликата не ми се вижда да е чак драстична. Конкретно, не вярвам при едни и същи условия разликата да е повече от литър, което в случая е 10-15% по-малко.
                                Последно редактирано от sparkybg; 29-12-16, 01:24.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X