Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на туба за бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване на туба за бензин

    Искам да режа и заварявам туба, в която е съхраняван бензин.

    Има ли безопасна процедура и ако да каква?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Заваряване на туба за бензин

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=160621

    ;-)

    Коментар


    • #3
      От: Заваряване на туба за бензин

      Бря, даже аз съм раздавал акъл там.

      Но като гледам при Владо е гърмяло та май ще се откажа.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Заваряване на туба за бензин

        Тенджера под налягане нямаш ли?

        Коментар


        • #5
          От: Заваряване на туба за бензин

          Ми не - отиде в Станьо
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Заваряване на туба за бензин

            Удри една молитва, мий тубата и я почвай!

            Коментар


            • #7
              От: Заваряване на туба за бензин

              Може и с аллах акбар да пробва.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Тенджера под налягане нямаш ли?
              Ако правилно те разбирам какво искаш да прави с тенджерата и му е от модерните - няма никакъв шанс да извади направляем поток от пара от такава.

              Коментар


              • #8
                От: Заваряване на туба за бензин

                Аз бих измил тубата няколко пъти с обезмаслител, бих я напълнил със заваръчна газ-по показанията на разходомера на вентила ще се ориентираш колко количество трябва да пуснеш, та нека да е и два пъти повече, и бих заварявал. За страх първото цъкване може да е зад щит, с направена установка за запалване на дъгата без участие на ръка.
                Тубата задължително отворена, ако рече да гърми-затворения обем гърми много по-яко от отворения, макар отвора да е само няколко сантиметра.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Заваряване на туба за бензин

                  2л вода в тубата - и на котлона. След 10 минути кипене летливи горивни фракции вътре няма да има.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заваряване на туба за бензин

                    Десет пъти плакнене с гореща сапунена вода е достатъчно. После пълнене с Аргон и смело заваряване. Преди седмица заварявах така резервоар.

                    Дай снимка на тубата.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заваряване на туба за бензин

                      Много ми е интересно дали някой от вас действително е заварявал туба или пък съд
                      в който е имало силно запалителни течности!Това хич не е майтап колеги !Давайте съвети единствено и само когато сте напълно сигурни !
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заваряване на туба за бензин

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Много ми е интересно дали някой от вас действително е заварявал туба или пък съд
                        в който е имало силно запалителни течности!Това хич не е майтап колеги !Давайте съвети единствено и само когато сте напълно сигурни !
                        Кой съвет не ти харесва? Аз съм заварявал резервоар на мотоциклет-пълен с вода, както и съм гледал празни такива, просто добре измити.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заваряване на туба за бензин

                          Резервоара на паджерото го резнах с ъглошлайфа след измиване с "веро" на водоструйка два пъти.
                          Подуших го, миришеше на бебешко дупе....и гас...
                          Абе тряа да си бая майстор за да гръмне....ама има и майстори.
                          LZ5ZI qth HASKOVO
                          Pajero II GLS 3000 V6

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заваряване на туба за бензин

                            Белята веднъж става.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заваряване на туба за бензин

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Кой съвет не ти харесва? Аз съм заварявал резервоар на мотоциклет-пълен с вода, както и съм гледал празни такива, просто добре измити.
                              Аз също съм заварявал бе ,приятелю! И успешно и неуспешно ,за щастие обаче при неуспешните се разминавах само с леки инциденти и без вреди върху здравето ми!
                              Но както е казал:
                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Белята веднъж става.
                              Последно редактирано от welderargon; 09-12-15, 19:49.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X