Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Браво,добър въпрос!
    Двете понятия се припокриват, затова и най често хората се объркват не само в използване на понятието ,но и на самото значение.Най-правилното според мен е да се казва "автоматична маска " -защото тя си е в действителност такава -автоматично реагира на светлината от заваръчната дъга.
    Автоматичните маски са три вида :
    -Автоматични маски с батерии
    -Автоматични маски с фотосоларен панел с несменяеми батерии
    -Автоматични маски с фотосоларен панел със сменяеми батерии


    Моето лично предпочитание е SPEEDGLAS 100V
    Тези две марки и модели могат да бъдат премиер за още малко разясняване на понятието :
    SPEEDGLAS 100V е автоматична маска с батерии
    OPTREL са автоматични маски с фотосоларен панел .Имат серии със сменяеми и несменяеми батерии .Точно тоя модел OPTREL WARRIOR 9-13 не знам какъв е !

    Хубаво разяснение не знам от къде си го намерил... НО аз не съм съгласен с това че ,разсейването на светлината и неравномерността на затъмнението са само за маски с регулируемо затъмнение!!!
    Благодаря за отговорите! Сега прочетох какво съм написал във въпроса си: втората маска е ESAB WARRIOR 9-13. От толкова много видове маски съм се омотал

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от jujoracing Преглед на мнение
      .... втората маска е ESAB WARRIOR 9-13. От толкова много видове маски съм се омотал
      Да, ясно!Тогава още веднъж потвърждавам предпочитанията си за SPEEDGLAS 100V .
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Издирва се такова стъкло http://www.formicaweld.cz/0%7C10%7C1....d.KU4203.html ,ако може обаче да е в някъв по-популярен "продавалник" тъй като ми се вижда проблемно да се оправя с този чешки интернет магазин.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Днес почти цял ден заварявах с 4-5 почивки за по 10-15 мин. и един път разглобих за 20 мин. шланга на цо-то че се напълни със стружки и го духнах с компресора.Това значи общо около 6 часа съм жулил непрекъснато като всичко ми беше напаснато предварително,одеве се прибирам и жената ме пита що плача,аз даже не разбрах че съм плакал,само ме боде леко,даже не съм се сетил че съм се осветил,бялото на очите ми е червено,сложих си капки някакви и горе долу бива...страх ме е да ходя да спя че .......Обаче,нито и секунда не съм заварявал без маска,нито миг дори,дори маската не съм свалял 6 часа от главата ,даже шлема не съм вдигал.Как стана тая работа ? Маската я ползвам като че ли от 4 години,досега проблем не съм имал ,освен очите,челото и бузите са ми червени ,иглички усещам по цялото лице,маската си работи нормално,двете копчета от вътрешната страна на панела са на 12 часа ,степента за затъмненост е 9 ,винаги така съм работил с тая маска.Единственото нещо различно което съм направил е че смених слюдата отпред и отзад с плексиглас който ми подариха от АИГ ,да не би старите да са били нещо УВ или друго,макар че от работа бяха матирали и леко пожълтели ,не ми приличаха на нещо различно от плексиглас.Факта е че се осветих гадно ,та се чудя защо......дали времето за реакция да намаля или да я сменям ....Или да си ползвам старите със стъкло ,което хич не ми се нрави
          Последно редактирано от Roninn; 22-06-14, 00:03.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            От стъклата не вярвам да е. Поне на 4-5-те вида маски, които съм вижал, цялата защита е в стъклата на самия панел (IR+UV) Може би батериите на маската са си тръгнали и или затъмнява малко по-малко, или реакцията е малко по-бавна.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Не виждам никаква разлика в работата на маската,за затъмнението мисля че затъмнява колкото и преди,за батериите ако са скапани как по точно би се отразило на работата,отпред има соларен панел също ?За времето ще си поиграя,обаче как да разбера по лесния начин ,дали е времето за реакция,в смисъл да не чакам до следващата неделя 6 часа заварки и после да се гледам в огледалото червено или бяло ми е окото ?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Не виждам никаква разлика в работата на маската,за затъмнението мисля че затъмнява колкото и преди,за батериите ако са скапани как по точно би се отразило на работата,отпред има соларен панел също ?За времето ще си поиграя,обаче как да разбера по лесния начин ,дали е времето за реакция,в смисъл да не чакам до следващата неделя 6 часа заварки и после да се гледам в огледалото червено или бяло ми е окото ?
                Нямам отговор на тия ти въпроси. Още повече че колкото маски - толкова различни поведения. Мога само да кажа че моята марковата маска започна към края на батериите да прозира в единия край. Най-накрая спря съвсем да затъмнява. После я сложих на слънце - съвзе се. После пак спря...

                Ако някой около теб също е заварявал - случва се от неговия сноп да прониква под твойта маска. Най-зверското ми осветяване е било от отразена светлина. 2 дни не можех да гледам.

                Не на последно място - копчетата вътре може да са на 12 часа, ама това са потенциометри - знаеш какво им се случва понякога с времето. Пък и лично аз трудно усещам разика между 9 и 10 да речем, особено ако в различни дни или при различно време на деня (слънце, облаци, вътре, вън). Случвало ми се е да се поосветя по тоя повод, ако съм си сложил маската прекалено светла. Сега вече и хванах цаката, но пак - не гледам цифри и положения на копчетата - настройвам си я според конкретните условия.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Маската даже и съвсем да не сработва, би трябвало напълно да защитава от УВ и инфрачервени лъчи. Затъмняването и изсветляването се отнася само до видимата светлина.

                  Осветяването идва да каже че е проникнал УВ.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Маската даже и съвсем да не сработва, би трябвало напълно да защитава от УВ и инфрачервени лъчи. Затъмняването и изсветляването се отнася само до видимата светлина.

                    Осветяването идва да каже че е проникнал УВ.
                    Пробвай да заваряваш с несработваща маска, пък да видим дали няма да се осветиш.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Или наблизо е имало гладки стени и/или повърхности отразяващи лъчите и всичко е влизало отзад на маската, в книгите пише да НЕ се работи в бели/варосани стени, огледални повърхности наблизо ит.н.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Здравейте,

                        имам едно питане, макар че към момента не мога да ви дам кой знае колко входни данни :-)

                        Преди повече от половин година може би купих на тъста една такава "модерна" маска за заваряне - китайска, от един от хипермаркетите тук в града, беше около 150 лв.
                        Сега се оплака, че нещо не бачкала, замерих батерийката, беше останал около 1 волт в нея, батерията мисля беше CR3020, демек стандартна.
                        Взех от електронната везна и маската заработи - въпроса ми е в тая маска само тази батерия ли има, или има още някоя вътре между панелите?
                        Вярно, че повечето време я държи някъде из шкафовете, а не на светло или слънце (за което е порицан своевременно ) ...
                        Ако е само тази, просто ще му купя 4-5 батерийки да си има и толкова, или пък той нещо не я експлоатира както трябва?

                        Довечера ще си ходя на село, ако не забравя ще запиша и модела на маската.

                        Благодаря предварително!
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Преди време имахме следната случка..Бачкаме си ние на сондата а на 2-3 метра от нас заварчика си прави армопакети, общо 6-7 човека бяхма. Мястото обаче беше на завет и никакво движение на въздуха..нощес всички до един "втасахме"..няма спане-иглички и сълзи, а никой не гледал в заварката..единственото обяснение беше пушека, някакви български електроди, но пушеха страшно.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                            Здравейте,

                            имам едно питане, макар че към момента не мога да ви дам кой знае колко входни данни :-)

                            Преди повече от половин година може би купих на тъста една такава "модерна" маска за заваряне - китайска, от един от хипермаркетите тук в града, беше около 150 лв.
                            Сега се оплака, че нещо не бачкала, замерих батерийката, беше останал около 1 волт в нея, батерията мисля беше CR3020, демек стандартна.
                            Взех от електронната везна и маската заработи - въпроса ми е в тая маска само тази батерия ли има, или има още някоя вътре между панелите?
                            Вярно, че повечето време я държи някъде из шкафовете, а не на светло или слънце (за което е порицан своевременно ) ...
                            Ако е само тази, просто ще му купя 4-5 батерийки да си има и толкова, или пък той нещо не я експлоатира както трябва?

                            Довечера ще си ходя на село, ако не забравя ще запиша и модела на маската.

                            Благодаря предварително!
                            Само тая е. CR2032, най-вероятно. Тоест - най-голямото от масовите "хапчета". Не я купувай от часовникар - ще ти свали кожата. Във всеки хипермаркет ги има, от няколко марки.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Само тая е. CR2032, най-вероятно. Тоест - най-голямото от масовите "хапчета". Не я купувай от часовникар - ще ти свали кожата. Във всеки хипермаркет ги има, от няколко марки.
                              Така де - CR2032 имах предвид, горе съм объркал "правописа" нещо .
                              Последно от магазин за радиочасти купих 2-3 такива, тъй като всичките ни електронни везни и кантари са с такива, ще взема още няколко да има запас ...
                              Така или иначе съм му казал на тъста да я държи повечко на слънце, или поне на светло, а не да я крие по тъмните шкафове ...

                              Благодаря, Спарки!
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                По принцип всички автоматични маски трябва да защитават от УВ лъчи независимо от състоянието на филтъра светло или тъмно
                                Поне така е написал китаеца в описанието
                                Дали е вярно - предпочитам да не разбирам по трудния начин
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X