Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Има маски и маски. Отделно хубавите маски имат настройка за чувствителност, колко да се бави след приключване на заварката преди да се изсветли и т.н. Димич, погледни какви копчета за настройка има.

    Относно батерийките - CR2032 има в Комет електроникс (питайте гугъл за сайта), на цена от 58 стотинки бройката за до 4 броя и 38 стотинки бройката за от 5-24 броя и 32 стотинки за 25+ броя. Някакви американски.

    За справка, някои часовникари продават същото за 3-5 кинта. Аз се запасих с 10, да има. Даянат на съхранение повече от 10 години - ще ги метна в шкафа в работилницата и винаги ще имам под ръка.
    Вчера взех една маска от Данчо още не съм я пробвал . Хубавото е че е с двустепенна система на затъмнението и практически мога да работя и с оксижена .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Вчера взех една маска от Данчо още не съм я пробвал . Хубавото е че е с двустепенна система на затъмнението и практически мога да работя и с оксижена .
      Ако е соларната - въобще не си сбъркал , работи перфектно и е доста здрава!

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ако мястото позволява, на такива места след като така и така си се прецакал да го отвориш, можеш да сложиш CR2050 или даже по-голяма. Има смисъл, ако те мързи да отваряш пак.
        Не съм отварял нищо. Маската е със сменяеми батерии - има си капачета. CR2050 е доста по-трудно да се намери. И доста по-скъпа. При 38 стотинки бройката изобщо няма какво да го мисля. И без друга с 2 батерии (с толкова е маската) изкарва поне година.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
          .... но щом се налага да заварявам негова предишна заварка е ясен.
          ......
          - и двамата сте ясни .


          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          .....Свикнеш ли със соларна маска,за друга няма да помислиш,след като се осветих по миналата седмица....
          Добре де , няма да помислиш за класически шлем , а пък със соларния се светяваш . К`во правим тогава ?!
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Добре де , няма да помислиш за класически шлем , а пък със соларния се светяваш . К`во правим тогава ?!
            Надали маската е причината за въпросното осветяване.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Надали маската е причината за въпросното осветяване.
              Е не съм аз причината де . Естествено , че е Маската . Макар че първопричината е електрическата заваръчна дъга .

              Аз досега си мълчах , но да кажа : още когато Ронин попита "що така ?" , щях да го питам да уточни каква конструкция е заварявал . Осветявал съм се с иначе качествен Есаб по същия начин : поради преплитане на профили и необходимост от "гледане отблизо" . Като гледам от по-далече , част от конструкцията "хвърля сянка" на сензорите за чувствителност . Практически не усещаш разлика в затъмняването , но в такъв момент потока от УВ лъчи през екрана е по-висок.

              Така че съществуват конструкции и конструкции . В конкретния случай на колегата : сигурен съм , че и да смени соларната маска , при подобна конструкция пак ще се освети.

              За мен решението от дългогодишния ми опит и наблюдение е както и в много други случаи : панацея в заваряването няма !
              Затова един добър заварчик ( понеже е ставало и друг път въпрос за " висш пилотаж" , а това е елемент от него) трябва да свикне да работи както с класическа маска , така и със соларна . И да ги използва според случая .


              .... а че се свиква - свиква се . Много по-трудно е обаче когато начинаещ заварчик първо свиква с лесното : "телчарка" и соларна маска. На такъв после му е много терсене , когато се наложи със заваряване да си изкарва хляба.
              Последно редактирано от Vlado_Ts; 08-07-14, 10:10.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Аз досега си мълчах , но да кажа : още когато Ронин попита "що така ?" , щях да го питам да уточни каква конструкция е заварявал . Осветявал съм се с иначе качествен Есаб по същия начин : поради преплитане на профили и необходимост от "гледане отблизо" . Като гледам от по-далече , част от конструкцията "хвърля сянка" на сензорите за чувствителност . Практически не усещаш разлика в затъмняването , но в такъв момент потока от УВ лъчи през екрана е по-висок.
                Ей-затова има значение маската с колко сензора е и дали има настройка за чувствителност. Като са например 4, шанса и 4-те да се засенчени е много по-малък. Не че е невъзможно де. Иначе отблизо и аз гледам често. Говоря за примерно 20-30 сантиметра. Не е имало такива грижи, стига да съм си настроил маската да затъмнява достатъчно и да закъснява достатъчно. Защото и IR пъчението при прясно светеща заварка не е за подценяване.

                Това след първите 1-2 "необясними" леки осветявания де. Хем не заварявам нон-стоп дълги шевове. Има го и момента че не е задължително при по-малко затъмнение да виждаш по-добре. Има си оптимума, дори спрямо външните условия. А оптимума (поне моя) е когато на очите им се налага минимално да си сменят "блендата" при изсветлена маска и при затъмнена, по време на заваряване. Така се и изморяват най-малко.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ....Ей-затова има значение маската с колко сензора е и дали има настройка за чувствителност. Като са например 4, шанса и 4-те да се засенчени е много по-малък. Не че е невъзможно де. ......
                  Именно. Съществува сериозна разлика в "шарената сянка " при заваряване върху тезгях и при конструкцията , която е заварявал Ронин .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • Точно .......сега се сещам,маската опираше в конструкцията и на моменти не затъмняваше веднага докъто не мръдна .....пред сензора имаше тръба .....под веднага става въпрос за по малко от половин секунда.
                    В неделя ползвах стара маска със стъкло,но и работата беше за по малко от час,със стъклото ваната я виждам по приятно някак си,но пък ми липсва трета ръка
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      То си има маска със стъкло тип шлем и там третата ръка я имаш пак. Аз такава ползвам и нямам никакви проблеми. Просто трябва да я вдигам всеки път. Иначе си придържам детайла, леко с главата кимвам и шлека пада, започвам заваряването и след приключването си вдигам пак маската. Обикновенна маска, държаща се с ръка, наистина е неудобна, особенно ако се работи с ВИГ е направо невъзможно.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        То си има маска със стъкло тип шлем и там третата ръка я имаш пак. Аз такава ползвам и нямам никакви проблеми. Просто трябва да я вдигам всеки път. Иначе си придържам детайла, леко с главата кимвам и шлека пада, започвам заваряването и след приключването си вдигам пак маската. Обикновенна маска, държаща се с ръка, наистина е неудобна, особенно ако се работи с ВИГ е направо невъзможно.
                        Знам едно място, където имат от всички маски за които стана дума досега - автоматични с 4 сензора, стъкло тип шлем, стъкло тип ръчна и т.н. и т.н.
                        За по-взискателните имат даже пълните СЕ тест протоколи на автоматичната маска! ....

                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                          Знам едно място, където имат от всички маски за които стана дума досега - автоматични с 4 сензора, стъкло тип шлем, стъкло тип ръчна и т.н. и т.н.
                          За по-взискателните имат даже пълните СЕ тест протоколи на автоматичната маска! ....

                          От това място се сдобих с една автоматична в понеделник . Супер е ! Случайно да имаш от предпазните екранчета вътрешното и външното че на старата ми вече са толкова мътни и издрани че дали затъмнява или не пак няма да се осветиш В новата има резервен комплект ама те ще си седят за нея .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Та колко струва маската от Данчо? Разбрах, че е качествена и че всички са доволни.
                            И къде се намира Данчо?

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Та колко струва маската от Данчо? Разбрах, че е качествена и че всички са доволни.
                              И къде се намира Данчо?
                              http://www.aigwelding.com/
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Ако там няма, при мен има екранчета. Продавам същите маски, знаеш къде съм

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X