Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
    По принцип всички автоматични маски трябва да защитават от УВ лъчи независимо от състоянието на филтъра светло или тъмно
    Поне така е написал китаеца в описанието
    Дали е вярно - предпочитам да не разбирам по трудния начин
    Защо, Няма лошо,този път на "познанието" е най-сигурен! А, подражанието е прекалено лесно (под достоинството НИ).
    -Иначе, Спарки го е споделил....

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Пробвай да заваряваш с несработваща маска, пък да видим дали няма да се осветиш.
      Всъщност съм пробвал. Ефектът е все едно си шофирал срещу слънцето - известно време виждаш зелено петно вместо каквото е пред тебе, после (половин-един час) ти минава. Не боли.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        То тва добре, ама всъщност като не работи маската, как ще се гледа ваната?

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Всъщност съм пробвал. Ефектът е все едно си шофирал срещу слънцето - известно време виждаш зелено петно вместо каквото е пред тебе, после (половин-един час) ти минава. Не боли.
          Не си бил достатъчно настоятелен. Говорим за часове работа. Имал съм случаи на симптоми като от леко осветяване само защото съм работил с по светла маска отколкото е трябвало за съответния ампераж.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            ....Единственото нещо различно което съм направил е че смених слюдата отпред и отзад с плексиглас който ми подариха от АИГ ,да не би старите да са били нещо УВ или друго,макар че от работа бяха матирали и леко пожълтели ,не ми приличаха на нещо различно от плексиглас.Факта е че се осветих гадно ,та се чудя защо......дали времето за реакция да намаля или да я сменям ....Или да си ползвам старите със стъкло ,което хич не ми се нрави
            Със сигурност не е от поликарбонатните плаки които си сменил!
            По рождение поликарбоната има към 90% UV защита. Просто не пропуска този спектър.
            Може би ти е било малко затъмнението за ампеража с който си работил.
            Всички маски имат пасивна защита от UV и IR спектър. Това е т.н. "пурпурен филтър". Течния кристал отговаря за степента на затъмнение. Светлината се и поляризира няколко пъти на 90 градуса в сандвича на касетата.
            Времето за реакция е само от тъмно към светло. Ако работиш на по-голям ампераж се слага по-дълго време за изчакване, защото ваната е голяма и светлината която излъчва е повече време.
            Иначе времето за светло към тъмно е фиксирано и неможеш да го пипаш.
            Последно редактирано от aig; 24-06-14, 06:32.
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              А дали е възможно от това че си навирах тиквата на 20-30 см. от ваната,конструкцията беше такава че се увивах около нея,инъче не се вижда какво правиш
              Още ме щипе лицето и иглички в очите,установих че пастата за зъби намазана на лицето в комбинация с духащ климатик,има по дълъг ободряващ ефект от реклама на кока кола
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                А дали е възможно от това че си навирах тиквата на 20-30 см. от ваната
                Това звучи най-логично, в комбинация с продължителата работа.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  Това звучи най-логично, в комбинация с продължителата работа.
                  Естествено че за теб това звучи най логично !
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Увиването около конструкцията и 20 - 30 -те см разстояние не трябва да бъде проблем по никакъв начин.
                    Проблема е от отразената светлина. Просто е прониквала около и зад тебе. Особено ако е била някаква лъскава повърхност. Ние го установихме това по неприятния начин. Сега кабинката в която заваряваме и си правиме пробите е боядисана в черно. А първоначално беше от нова, хубава и лъскава поцинкована ламарина (естетически беше красиво...). Изгоряхме безпричинно няколко пъти и това беше.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                      Така де - CR2032 имах предвид, горе съм объркал "правописа" нещо .
                      Последно от магазин за радиочасти купих 2-3 такива, тъй като всичките ни електронни везни и кантари са с такива, ще взема още няколко да има запас ...
                      Така или иначе съм му казал на тъста да я държи повечко на слънце, или поне на светло, а не да я крие по тъмните шкафове ...
                      Маската бе трябвало да има и индикатор за слаба батерия,обикновено е червено мигащо диотче .Тази индикация подсказва че батерията трябва да бъде сменена ,а не да се чака маската да започне да прави проблеми .....!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        От скоро съм на работа в една фирма. Днеска се наложи да заварявам едни лайсни от тънка ламарина с теларката. Колегата ми каза че от скоро са оборудвани със соларна маска и бил много доволен от нея. Иначе не можел да заварява, но с тази маска било по-лесно. Е такава отврат няма, поне за мене и каза че са дали 200лв за тази маска. Понеже колегата е в болницата и не можах да го видя как се сравя, но щом се налага да заварявам негова предишна заварка е ясен.
                        Първо маската става много тъмна понякога, а понякога не. Второ че след спиране на заварката си остава понякога затъмнена доста дълго време. Направо се изненадах и изнервих. В един момент ми идеше да я ударя в земята, но се сдържах. Вземах една стара и доста захабена маска, но с нея се чувствах в пъти по-комфортно.
                        Голяма набутвация е било с тази маска и за тези пари можело е да се вземе доста по-читава.
                        Ълошлайфа е хубав на спарки, но няма предпазител. Питах колегата къде е предпазителя, но не знаел, още като дошъл го махнал че не можел да работи с предпазител. Имало очила и нямало проблеми, ама не мисли какво става ако се счупи диска, както работи само с тънки дискчета. Направо е страшно и се чудя дали да се хващам вече да работя железарска работа.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Свикнеш ли със соларна маска,за друга няма да помислиш,след като се осветих по миналата седмица,тая събота и неделя ползвах стара обикновенна юзерска маска и ми беше толкова терсене,че ако някой ме е гледал отстрани,сигурно е било весело,на всичко отгоре и се изгорих през ръкавицата ,щото очаквах да стане светло през обикновенната маска .......и пипнах на сляпо върху червения шев....
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Свикнеш ли със соларна маска....
                            Човек знае и две,и двеста...Опитите за самоувреждане на зрението ми датират от 1987 г.Заварявал съм само със стъкло.Заварявал съм и без стъкло...Първата соларна маска си купих през 2003г.Тогава установих,че всъщност "осветяването" е пряко зависимо от запрашеноста и задименоста на средата.За предимствата на соларната маска,бих изискал от димича една ръка в повече...

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Има маски и маски. Отделно хубавите маски имат настройка за чувствителност, колко да се бави след приключване на заварката преди да се изсветли и т.н. Димич, погледни какви копчета за настройка има.

                              Относно батерийките - CR2032 има в Комет електроникс (питайте гугъл за сайта), на цена от 58 стотинки бройката за до 4 броя и 38 стотинки бройката за от 5-24 броя и 32 стотинки за 25+ броя. Някакви американски.

                              За справка, някои часовникари продават същото за 3-5 кинта. Аз се запасих с 10, да има. Даянат на съхранение повече от 10 години - ще ги метна в шкафа в работилницата и винаги ще имам под ръка.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Относно батерийките - CR2032 има в Комет електроникс (питайте гугъл за сайта), на цена от 58 стотинки бройката
                                Ако мястото позволява, на такива места след като така и така си се прецакал да го отвориш, можеш да сложиш CR2050 или даже по-голяма. Има смисъл, ако те мързи да отваряш пак.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X