Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Отплеснал съм се нещо...Колегата ми донесе диска който върви с маската,копирал съм го в Пс-то на работата,ако не забравя тея дни ще го кача !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Решил съм и аз да си взема фотосоларна маска . Имам възможност да поръчам на приятел от щатите да ми я донесе. Прочетох темата, но все пак ще попитам... Колебая се между две серии Speedglas100 (около 130$)и Speedglas9100(около 315$). Не се занимавам професионално, но искам да взема нещо качествено. Разликата в цената не е малка и предполагам има защо, но не съм работил с такива маски и не бих могъл да направя реално сравнение. Дали си заслужава да се дадът парите за по качествената, при положение, че не се занимавам професионално, но от време на време ми се налага да заварям по цял ден? Благодаря Ви предварително за помощта!
      Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
      Ямаха ХТ 600Е 95г.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Лично според мен... ако имаш възможност, взимай по-скъпата без да се замисляш... все пак се очаква качеството да е по-добро и да има повече глезотийки така да се каже... Пък и не се знае кога ще ти потрябва и за по-професионални начинания и тогава ще те е яд че си могъл да я вземеш а не си я вземал
        Моите снимки...
        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
        https://500px.com/ivankoo

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          В DEL имат не лоши китайски маски, между другото. Категорично са по-добри са от моя Optrel. Само са с една идея по-тежки.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Аз в началото като се учех да заварявам се оглеждах за подобна маска. Цените бяха от 200лв нагоре, а за любителски нужди ми се видяха много. Сега не ми прави впечатление и се справям добре с обикновенна маска. Въпрос на опит е според мене и вече съм на мнение че са грешно дадени пари за подобна маска.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              Аз в началото като се учех да заварявам се оглеждах за подобна маска. Цените бяха от 200лв нагоре, а за любителски нужди ми се видяха много. Сега не ми прави впечатление и се справям добре с обикновенна маска. Въпрос на опит е според мене и вече съм на мнение че са грешно дадени пари за подобна маска.
              Нищо подобно. Практически имаш една ръка в повече, а сравнена с обикновено стъкло няма никакви минуси, а само плюсове. Цените тръгват от доста под 200лв поне в последните 4-5 години. Моята я взех за под 180 със все ДДС-то, без да е китайска, а по него време имаше китайски за по 100-120. Консуматива е... една "слюда" за отпред, веднъж месечно, и то ако заваряваш интензивно. Като се напръска преди всяко заваряване със спрей против пръски топчетата дори не залепват като върху стъкло на обикновена. Ако не е издраскано (човек се научава как да я чисти без да я драска), дори се минава без смяна, а само с чистене със спирт, защото се опушва.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Аз в началото като се учех да заварявам се оглеждах за подобна маска. Цените бяха от 200лв нагоре, а за любителски нужди ми се видяха много. Сега не ми прави впечатление и се справям добре с обикновенна маска. Въпрос на опит е според мене и вече съм на мнение че са грешно дадени пари за подобна маска.
                Доста години и аз така мислех и маската която ми беше подарък от един добър приятел си седеше нова в кашончето . Един ден си изпуснах старата маска и се счупи стъклото нямах резервно и единствения начин да продължа да работя беше да извадя фотосоларната маска . От тогава до ден днешен работя само с нея . Предимствата спрямо старите класически маски са много .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Да, но като цяло, стъклото си е стъкло, по-кристално се вижда от соларните на запалена дъга...а и предумнството на обикновенните е, че можеш да работиш някъде на лошо масто само на стъкло... хаха А относно предпазното стъкло, просто трябва да се сваля и да се измива праха от електрожена без да се търка и така кара доста време... просто с времето пожълтява и няма на къде да се мие... А пръски се лепят от това, че или гледате много близко до заваръчната вана или при таванна заварка но като цяло стават от непочистени повърхносте, ако всичко е почистено както трябва, пости няма такива голями и горещи пръски които да се залепват... Колегата така като гледаше от близко докато заваряваше, спука тъмното стъкло зад прозрачната пластмаса на обикновенна маска направо се сцепи на две хах...
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Аха, следващия път като ти пожълтее стъклото, набави си прост спирт за горене и подходящо памучно парцалче (от чаршаф е идеално), сложи върху друго парцалче, и търкай с умерен натиск. Ще видиш че не пожълтяват, а се опушват. Става почти като ново. А с подходяща полир паста вероятно ще стане съвсем като ново.

                    То не че ново е някаква скъпотия де... Практически е жълти стотинки. Това че някои марки си позволяват да го продават на 20-торна цена няма значение. Нищо не ти пречи да си сложиш не-марково. Съшото е в 99% от случаите.

                    Относно работата на лошо място - има маски със всякакви настройки - и на затъмнение, и на чувстителност, и на праг на сработване, и на скорост. Дори китайските вече са така. Колкото и да е лошо мястото, не виждам с какво би ми помогнала работата с обикновена маска спрямо фотосоларна. Дори новите китайски нямат нищо общо с тия, произведени пак там преди 2 години.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Нищо подобно. Практически имаш една ръка в повече, а сравнена с обикновено стъкло няма никакви минуси, а само плюсове. Цените тръгват от доста под 200лв поне в последните 4-5 години. Моята я взех за под 180 със все ДДС-то, без да е китайска, а по него време имаше китайски за по 100-120. Консуматива е... една "слюда" за отпред, веднъж месечно, и то ако заваряваш интензивно. Като се напръска преди всяко заваряване със спрей против пръски топчетата дори не залепват като върху стъкло на обикновена. Ако не е издраскано (човек се научава как да я чисти без да я драска), дори се минава без смяна, а само с чистене със спирт, защото се опушва.
                      Имам маска за която не ми е нужна ръка да я държа. Нагласям си детайла, леко кимвам с глава, тя пада и започвам заварката. С ръката практически си прикрепям детаила и много пъти когато ми се налага да наварявам някакъв прътов детайл си го движа и гъна с ръката. Когато правя прихватки не ползвам изобщо маска. Преди запалване на дъгата си затварям очите и за секунди цвървам за прихват. Естествено че не го правя това цял ден. За мене няма предимства фотосоларната маска пред обикновенна.
                      П.П. Дори и през тъмното стъкло се вижда детайла без да е запалена дъгата, поне за сега имам силно зрение. След години предполагам че това ще се промени и съответно и гледната ми точка може би.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        П.П. Дори и през тъмното стъкло се вижда детайла без да е запалена дъгата, поне за сега имам силно зрение. След години предполагам че това ще се промени и съответно и гледната ми точка може би.
                        При нормална осветеност се вижда, ама я пробвай в недобре осветен гараж.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Аз точно в не добре осветен гараж работя. С най-светлото стъкло ДИН-9. С това виждам нормално в гаража, а навънка на слянце, гледам да застана стрнично на слънцето. За електрожена ползвам маска с ДИН-12, тука нищо не се вижда, но пък със светлото имам чувството че дъгата ще ме ослепи, че е доста силен и не може да се работи с малък ампераж. И маската за електрожена ми е да се сържи с ръка, но не го ползвам почети. А имам и друг шлем без стъкло, който чака да му се сложи тъмно стъкло и да се направи за електрожена.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Хаха... че аз с моята маска си карах колата един път, е така за ебавката та се смяхме с един приятел... Соларната маска си е блаженство... но да е свестна... в работата имаме Оптрел за 250лв. от 9 до 13 кадето са и вече се вижда 3-но (на 3 години е), но все пак е добре горе доло... имаме една от тези най-най-евтините на няма и година... там виждам 5 светлинки, направо ме побърква... а моята Оптрел, тя т смао 10-11 и е от първите които почнаха да внасят още 2002г. няма грижи, аз си я нося на работата с нея да си бачкам когато трябва да заварявам повече, за да не се мъча с 3-ната... А на обикновенните маски като цяло неми харесва самата им пластмаса- много е троплива като за начало, също й е малък хода на горе, както и е много тясна и ми защипва ушите или ми скубе косата, доста неприятно е, особено когато човек е нервиран... същото става и при тази евтината (китайска) соларна където я имаме... докато Оптрела в работата, както и моя просто е блаженство в това отношение, дизайнът е удобен за работа по цял ден... Тъй, че не е само до това да вземеш еди каква си евтина китайска маска... трябва да ти ляга на главата и да ти е удобна а не да се мъчиш като грешен дявол
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Така както отиват нещата ще поръчам да ми вземе ето такава http://www.ebay.com/itm/3M-SPEEDGLAS...item3378d20e48 Предполагам, че с нея ще се преродя!
                              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                              Ямаха ХТ 600Е 95г.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                                Тъй, че не е само до това да вземеш еди каква си евтина китайска маска... трябва да ти ляга на главата и да ти е удобна а не да се мъчиш като грешен дявол
                                Тук си много прав. И на мен ми се случва да не ми пасват, както китайски, така и маркови. На моя оптрел и това му давам като предимство - лек е, удобен, нечуплив (от нещо като HDPE e), и мога да си го настроя за моята си глава перфектно. Седи близо до лицето, а аз обичам така. 9-13 е. Но човек за да оцени това трябва да е пробвал няколко, а не да бърза да каже "не става". Просто трябва да намери "своята" маска.

                                Оптрела и други кусури няма - просто е нисък модел и има настройка само за DIN-а. На по-новите (дори китайски), освен че има настройка на всичко, при незатъмнено състояние се вижда на порядък по-добре, обикновено са и по-жълтеникави, а отпред са със златисто покритие, вместо синкавото на по-старите. Когато си купувах маска, такива бяха топ моделите на марковите, струващи по 1000лв. Сега вече са достъпни във всякакви форми, фирми и рамери, и то на приемлива цена.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X