Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Кумеца в неделя донесе една маска на спеедглас,представлява нещо като основен прозорец плюс два странични които се затамняват независимо от основния,през маската си гледаш абсолютно нормално с леко зелен оттенък,в момента на заварката,се затъмнява само заварката (ваната) а фона си остава кристално ясен !Акъла ми се взе,а аз си мислех че моя шлем е добър.....Само да сдаде багажа моя и си вземам тоя модел,към 230$ бил в Америка ,тука незнам колко ще струва но няма нищо общо с масовите фотосоларни шлемове !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Можеш ли да кажеш модела, да я поразгледам
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Кумеца в неделя донесе една маска на спеедглас,представлява нещо като основен прозорец плюс два странични които се затамняват независимо от основния,през маската си гледаш абсолютно нормално с леко зелен оттенък,в момента на заварката,се затъмнява само заварката (ваната) а фона си остава кристално ясен !Акъла ми се взе,а аз си мислех че моя шлем е добър.....Само да сдаде багажа моя и си вземам тоя модел,към 230$ бил в Америка ,тука незнам колко ще струва но няма нищо общо с масовите фотосоларни шлемове !
        Акъла току що и на мен ми се взе. Дай някакви подробности, пък ако трябва да организираме нещо групово.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Айде не се главозамайвайте чак толкова,и най евтиния модел на Спеедглас продаващ се в България може да ви свърши работа, по принцип филтъра на тези маски е малко по светъл и зеленикъв отколкото при останалите ...двата странични филтъра увеличават полезрението и можеш да виждаш странични движещи се предмети и т.н. но при продължителна работа и особено в по тъмно помещение по скоро натоварват очите отколкото да помагат затова към всеки такъв модел има допълнителни тъмни капаци който са за предпочитане да се използват пред страничните филтри ,всички тези и други глезотий в различните модели са направени вдигнат цената ...
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Айде не се главозамайвайте чак толкова,и най евтиния модел на Спеедглас продаващ се в България може...
            Това може ли?
            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            ...в момента на заварката,се затъмнява само заварката (ваната) а фона си остава кристално ясен !
            Щото аз преди време опитах най-скъпия им модел, и такава екстра нямаше.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Това може ли?


              Щото аз преди време опитах най-скъпия им модел, и такава екстра нямаше.
              Ми значи пак няма да има ! И изобщо що за екстра е това !?
              http://www.youtube.com/watch?v=h_qPF...eature=related -тук такова нещо не видях ... !
              Ако пък си мислите че може да има такова нещо ..ОК поръчайте си маски от Америка !
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...в момента на заварката,се затъмнява само заварката (ваната) а фона си остава кристално ясен !
                ...Щото аз преди време опитах най-скъпия им модел, и такава екстра нямаше.
                По време на заваряване фонът също се осветява доста ярко. Ако не се затъмнява, едва ли ще е ще е особено комфортно. Вероятно има частично затъмняване, но е по-малко...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Ми значи пак няма да има ! И изобщо що за екстра е това !?
                  http://www.youtube.com/watch?v=h_qPF...eature=related -тук такова нещо не видях ... !
                  Ако пък си мислите че може да има такова нещо ..ОК поръчайте си маски от Америка !
                  Аз не знам има ли или няма, и как е направено. Просто преди година и нещо опитах топ модела им, и беше просто по-качествена и по-добре реагираща маска. И незатъмнена се виждаше по-добре. Това са доста преимущества, но понеже не си изкарвам парите с това, не бих платил примерно 5-6 пъти цената на моя Optrel.

                  Ако обаче има реално изявените предимства които описва колегата, бих се замислил. До момента не съм намерил данни за това.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Ползвам фотосоларен шлем и мога да направя разлика,незатъмнен си гледаш нормално и ясно,в момента на паленето на електрода и по времето на горенето на електрода няма затъмняване НИКЪДЕ другаде освен на ваната !Пак повтарям НЯМА затъмнение никъде другаде освен на ваната,утре ще го питам за точния модел и ако мога ще снимам на клип за какво иде реч ,макар че ще се занимавам с нотариуси цял ден....
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      ...... И изобщо що за екстра е това !?
                      .......
                      Ако наистина има такова нещо вече , то това не е екстра , а полезна функция ( и то не толкова при заваряване с ВИГ , колкото при ръчно електродъгово и МИГ) . Защо обаче е такава - сега и да ти обяснявам , няма да разбереш . Жив и здрав , като станеш на 50 , тогава сам ше си отговориш .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Ако наистина има такова нещо вече , то това не е екстра , а полезна функция ( и то не толкова при заваряване с ВИГ , колкото при ръчно електродъгово и МИГ) . Защо обаче е такава - сега и да ти обяснявам , няма да разбереш . .
                        А защо си мислиш че няма да разбера , ...... чакам го тва обяснение ,...........но доколкото си спомням трябваше да има и друго за което също все още чакам .....!
                        Последно редактирано от welderargon; 30-11-11, 23:52.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          .....А защо си мислиш че няма да разбера .....
                          .... защото си мисля , че си наред със зрението

                          А става въпрос за следното : Известно е от биологията , че с напредване на годините някои органи при човека започват да отказват да функционират пълноценно . Един от тях са очите . Някъде около петдесетте ( къде по-рано , къде по-късно ) човек вече има нужда от очила , но съществува един период , в който мъжът все още се "корави" и от инат вместо да чете нормално с някои и друг диоптър , предпочита да държи вестника с изпънати ръце . Е , вестника ... може и без него , ама ако работи като заварчик ?

                          Ако заварява по ВИГ метод , електрода топи метала с "ъгъла напред" - с други думи : дъгата просто осветява заваръчната междина и следенето на посоката е лесно . При МИГ-МАГ обаче и особено при ММА , електрода отчасти закрива заваръчната междина и тогава при влошено зрение може да подкараш шева в доста куриозни посоки
                          Това преди години го наблюдавах лично от един "байчо" и тогава не ми се вярваше даже ... докато не "дойдох на неговия " Онзи ден като прочетох темата кой - с коя ръка заварява , реших да видя дали не съм забравил как става ( на младини заварявах без затруднения и с двете - и МИГ и РЕДЗ ) и по едно време , понеже бях взел случайно един обикновен шлем със стъкло №14 ... за малко да подкарам на .... ... та се сетих за "байчото" , а сега като прочетох пък за въпросната "екстра" , явно и за това са помислили отвъд океана . Баси експлоататорите ! То за това думичката "ергономия" не е с прабългарски корен .
                          Ние ше чакаме обаче братята китайци да усвоят и това производство , че да докарат шлема на човешка цена

                          Дано си разбрал ! Иначе , благодаря че ми напомни и за другото обяснение . Ставаше въпрос за явлението "вентилен ефект " при заваряване на алуминий . Само не знам в коя тема дd го постна , щото хем става въпрос за токоизточници , хем за теоретична помощ ... а понеже в този раздел модераторите са либерални , темите се изпълниха със всякаква информация и на практика се получава лек хаос : пресен пример : в темата за бутилка за аргон , може да се прочетат и мнения за редурир-вентили са СО , също от къде може да се купи бутилка за СО ... и ред подобни ... ... пр и положение , че за редуцир - вентили има изписани куп мнения в друга тема .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            .... защото си мисля , че си наред със зрението

                            Баси експлоататорите ! То за това думичката "ергономия" не е с прабългарски корен .
                            Ние ше чакаме обаче братята китайци да усвоят и това производство , че да докарат шлема на човешка цена
                            Здравейте,

                            Май думичката "ракия" е нашенска...... и ако работата е спешна, то някой друг ще я свърши.....

                            Ако шлема струва 230$ каква по човешка цена да чакаш?
                            Проблема е че у нас ще струва към 400 или 500 ЕВРА.
                            Примера е следния: Когато в Щатите една маска на Speedglas се продаваше за 120$ по каталог, то доставната цена за България беше 380 лева.
                            Когато попитахме шведа защо е така - отговора беше, че: "САЩ са мого важен пазар за нас" и с това се изчерпва всичко!!!!
                            В САЩ цените се пилят до максимум, така че за тази маска може би ще трябва да почакаме братята китайци поне 5 години още.
                            А пък и те влизат в рецесия май...... Дано се научат да продават нещата на различно от контейнер количество.
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Vlado_Ts ,разбирам те напълно щото може да са каже че и ” аз съм на твоя ” ,от около две години ползвам очила(макар че още не съм на 50+),проблема ми е ползване точно на соларна маска -при висока степен на затъмнение изтървам посоката а при светлите степени очите ми се натоварват и болят ,решил съм проблема със използването на "златно стъкло" ,и много се съмнявам че подобна екстра описана от Roninn ще може да ми помогне !При нормално виждащи очи не разбирам използването и а при слаби очи може да се мине на по ниска степен – горе долу ще е същото … Ако наистина има такова нещо ще ми е интересно да видя клип на тази екстра или функция ! При затъмняване само на ваната и светъл фон не мисля че ще е комфортно за очите …Интересно ще е също дали на панела за управление на маската има бутон за спиране и пускане на функцията … А моделите за Америка освен с по високи цени едва ли се отличават с нещо друго!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Ползвам фотосоларен шлем и мога да направя разлика,незатъмнен си гледаш нормално и ясно,в момента на паленето на електрода и по времето на горенето на електрода няма затъмняване НИКЪДЕ другаде освен на ваната !Пак повтарям НЯМА затъмнение никъде другаде освен на ваната,утре ще го питам за точния модел и ако мога ще снимам на клип за какво иде реч ,макар че ще се занимавам с нотариуси цял ден....
                                Нещо за точния модел?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X