Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: моля за съвет за телоподаващо

    Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
    Аз пък не знам защо винаги си с рогата напред, ама едва ли ще разбера. ...... И... ДА, СТРАШНА ТАЙНА Е! Аз пиша тука за да се дърля с хората, а не за да помогна. Това поредната тема ли ще е окендзана от самовлюбковци?!
    Е вярно че някой е с рогата напред ама дала съм аз .....Моя въпрос е подобен на тоя:
    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
    Само да попитам, нямаше ли да е по-добре, за малко повече пари да си купиш същата или по-добра машина,......
    ,ама отговорите са съвсем други НАЛИ ..т.е.-зависи кой пита .....освен това не може да ми стане ясно ЩО се инатиш да отговориш на съвсем нормален въпрос като например - От къде купи машината!?
    Освен това не знам защо ,когато някой си отделя от времето за да прави добро ..... и то напълно безплатно..... му лепват разни грозни определения !
    Ако трябва да правя извинение на някой то е ето това:
    ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСИЧКИ ХОРА НА КОИТО СЪМ ПОМОГНАЛ!
    Повече няма да правя така !

    Лека вечер и успех на всички!
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #47
      От: моля за съвет за телоподаващо

      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
      Спарки, ти обясняваш по-добре - моля сподели тук за аудиторията методиката на мерене на "максимален ток" на телоподаващо.
      Със шунта и преходниците на Краси мерих моето комбо и даваше с 10 ампера по малко от ТТ данните на машината,това разбира се зависи от диаметъра на тела (електрода),разстоянието на дюзата(електрода) от материала (ваната),входящото напрежение

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Е вярно че някой е с рогата напред ама дала съм аз .....Моя въпрос е подобен на тоя: ,ама отговорите са съвсем други НАЛИ ..т.е.-зависи кой пита .....освен това не може да ми стане ясно ЩО се инатиш да отговориш на съвсем нормален въпрос като например - От къде купи машината!?
      Освен това не знам защо ,когато някой си отделя от времето за да прави добро ..... и то напълно безплатно..... му лепват разни грозни определения !
      Ако трябва да правя извинение на някой то е ето това:
      ИЗВИНЯВАМ СЕ НА ВСИЧКИ ХОРА НА КОИТО СЪМ ПОМОГНАЛ!
      Повече няма да правя така !

      Лека вечер и успех на всички!
      Дракон,лично аз благодаря за помоща и подкрепата,както и съдействието което ми оказа,така че спокойно,всеки си взема от форума и хората тука каквото му трябва ,било по трудния или друг начин,други си мерят "други" работи,аз съм за добрия тон,разправиите са излишни,всеки от нас вероятно си има безброй задачи или проблеми за разрешаване че да си търсим опоненти и на други места като форума



      Росен,за тая ли става на въпрос,ако е това е под 200 Ампера !

      Предлагаме на Вашето внимание MIG / MMA 250A Со2 инверторен телоподаващ апарат + 250А електрожен. С тях се заваряват всички черни метали, неръждавейка, чугун, бронз и месинг. Окомплектовани са с ръкохватка за МИГ/МАГ заваряване, щипка маса, маска и чукче с четка.Дължината на кабелите за електрожен е 3.0 метра. Регулиране на заваръчния ток/плавно/ 10-250 ампера, монофазни/220V/ Захранваща мощност: 5.9 kVA, Степен на защита: IP21. Работи с тел размери 0.6, 0.8 и 1.00 и 1.2 мм. и с ролки от 5кг.Заварява с електроди от 2,5 до 6мм. Тегло - 13 кг. без ролка. Размери Д/Ш/В : 52/31/43см. Предназначен е за ремонтни и сервизни дейности. Поради малкия си размер, тегло и широкия спектър на заваряване/заварява почти всички видове метал и е удобен и за монтажни заварки. Доставка в цялата страна с куриер и наложен платеж.
      Последно редактирано от Roninn; 15-11-14, 19:10.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: моля за съвет за телоподаващо

        А бе, не е съвсем същия въпрос май, ама хайде, щом им се извиняваш....
        Освен това, не съм отказвал да казвам каквото и да е. До сега четирима души са ме питали за този апарат от тази тема. На никой от тях не съм отказал и съм обяснил всичко за което съм компетентен. Твоя въпрос е единствения не удостоен с отговор. Документите са ми в работилницата и когато се сетя за теб по време на работа ще получиш и отговора ми.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #49
          От: моля за съвет за телоподаващо

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Със шунта и преходниците на Краси мерих моето комбо и даваше с 10 ампера по малко от ТТ данните на машината,това разбира се зависи от диаметъра на тела (електрода),разстоянието на дюзата(електрода) от материала (ваната),входящото напрежение
          А ако му вържа електроженна ръкохватка и го прасна на късо, няма ли да даде всичко на което е способен?
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #50
            От: моля за съвет за телоподаващо

            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            Спарки, ти обясняваш по-добре - моля сподели тук за аудиторията методиката на мерене на "максимален ток" на телоподаващо.
            По-горе дадох линк към телове на ESAB, при които има и параметри на различните режими при различните газове, дебелини, и т.н. Избират си един 250 амперов режим (или около него, ако няма точно 250), гледат колко волта трябва да поддържа при тоя ток, за да се случи тоя режим, и опитват да го докарат на машината. Най-добре тока да се мери с шънт и стрелкови уред, напрежението - отново със срелкови уред. Та, ако докарат въпросния режим, машината може да мине за 250 ампера. Ако не - това е само добро пожелание.

            За 250А и обикновен тел 1-ца, това е нещо като 20-22 волта за режим късо съединение и 25-27 волта за струен режим. Струен режим с CO2 няма - има "недодялан" глобуарен режим, при който телта се топи "във въздуха" и пада на капки в заварката, но от тоя режим се бяга. За струен трябва поне 75% аргон.

            Тоест ако тестват с CO2 - режима ориентировъчно е 250А, 22V, и нормално изглеждащ заваръчен шев.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: моля за съвет за телоподаващо

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              А ако му вържа електроженна ръкохватка и го прасна на късо, няма ли да даде всичко на което е способен?
              Токът на късо няма нищо общо със средния заваръчен. Обикновено за монофазна машина е 300-400А. Важно е колко е средния ток при напрежението на режима, в който работиш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: моля за съвет за телоподаващо

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                А ако му вържа електроженна ръкохватка и го прасна на късо, няма ли да даде всичко на което е способен?
                Малко преди да изключи, би трябвало ,ако е 5.9 киловата това е малко под 200 Ампера ,тая която ползвам през повечето време е 6,1 киловата и е 180 ампера

                п.п Като каза 55 килограма тел ,сега се замислих че тая машина е с малка 5 кг. ролка ,което прави 11 ролки тел за 5 дни си е меко казано геройство,вероятно сте се сменяли няколко човека ,това прави повече от две ролки на ден,аз с една ролка карам повече от месец !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: моля за съвет за телоподаващо

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Токът на късо няма нищо общо със средния заваръчен. Обикновено за монофазна машина е 300-400А. Важно е колко е средния ток при напрежението на режима, в който работиш.
                  Спарки,в кой по точно момент ще ги видиш тея 300-400 Ампера че не се сещам ?А не е като да не съм си играл цял един ден на всичките ми машини.Не се сетих да направя снимков материал за съжаление,ама Краси каза че шунта е наличен още.А май и DC ампер клещи имаше.
                  Последно редактирано от Roninn; 15-11-14, 19:34.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: моля за съвет за телоподаващо

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Спарки,в кой по точно момент ще ги видиш тея 300-400 Ампера че не се сещам ?А не е като да не съм си играл цял един ден на всичките ми машини.Не се сетих да направя снимков материал за съжаление,ама Краси каза че шунта е наличен още.
                    Ще го видиш на осцилоскопа при късите съединения.

                    Нещо такова: (червеното е ток, синьото - напрежение). Пиковете при тока са 1.5-2 пъти над средния ток, и съвпадат с минимумите по напрежение (не търси конкретни стойности - в случая средното напрежение е около 18 волта, а срдния ток около 150А):
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:150120111139.jpg
Прегледи:2
Размер:135.1 КБ
ID:5623495

                    Ето как изглежда и несмогваща машина (при тоя режим може да ти покаже и 300 ампера, ама това няма да я накара да заварява, а само ще ти бута ръкохватката, или ще пляка в най-добрия случай):
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:150120111143.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5623496
                    Последно редактирано от sparkybg; 15-11-14, 19:47.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: моля за съвет за телоподаващо

                      Като допираш тела, преди да запали дъгата за части от секундата .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #56
                        От: моля за съвет за телоподаващо

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        Като допираш тела, преди да запали дъгата за части от секундата .
                        Това на амперметъра неможе да се види ,200 ампера не ги стигна при никакви условия,на тия части от секундата ,един бивш мой колега им вика милимунди някакви си .....
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #57
                          От: моля за съвет за телоподаващо

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Твоя въпрос е единствения не удостоен с отговор. Документите са ми в работилницата и когато се сетя за теб по време на работа ще получиш и отговора ми.
                          Е ми ще чакам да ме удостоиш с тая чест !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #58
                            От: моля за съвет за телоподаващо

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Това на амперметъра неможе да се види
                            Може, ако опреш дюзата в щипката директно. Ще видиш максималния ток на късо, на който машината е способна. Сега, за колко време ще го държи е друг въпрос и зависи от много неща.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: моля за съвет за телоподаващо

                              При мен подминава скалата 300А , Данчо го беше нагласил около 350 .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #60
                                От: моля за съвет за телоподаващо

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Като каза 55 килограма тел ,сега се замислих че тая машина е с малка 5 кг. ролка ,което прави 11 ролки тел за 5 дни си е меко казано геройство,вероятно сте се сменяли няколко човека ,това прави повече от две ролки на ден,аз с една ролка карам повече от месец !
                                Сам самичък, да го е. Пусках копчето само за да преместя вишката.

                                Колеги, преминахте на едно по-високо ниво с тези графики и пр.
                                Телоподаващото е най-простия за работа заваръчен апарат, но изглежда никак не е прост принципа му на работа.
                                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X