Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: моля за съвет за телоподаващо

    Газта трябва да е достатъчно за да осигури защита на ваната от въздуха с все там газове из него.
    И за да го прави-трябва да е в достатъчно количество. Като именно по тази причина 6 литра ми се виждат малко. Това от моята практика. Още повече, че Анатолий работи на открито.
    Иначе съм си експериментирал с колко най-малко газ може да се получи шев без пори. По-малко от 6 литра е... Обаче се иска дщзата да е почти във ваната, или айде-малко над нея, ама така и не се вижда много, абе...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: моля за съвет за телоподаващо

      Първоначално публикуван от swissmad Преглед на мнение
      ...И на мен газта ми е на 5-6 бара и това ,че няма никаква скоба на тоя маркуч не е добре.Явно ще отварям и моята ръкохватка да и сложа и аз една опашка - така за всеки случай...
      5-6 BARA За колко ампера иде реч? Или не става дума за телоподаващо?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: моля за съвет за телоподаващо

        По принцип за еднократна употреба....заварява си съвсем нормално.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-6bb2cc2aba73281ad4a980572e86dafc-V-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:331.8 КБ
ID:5822042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-43e5e7d2e45ec57e10784ea7defdf4c2-V-768x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:325.0 КБ
ID:5822041

        Коментар


        • От: моля за съвет за телоподаващо

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          5-6 BARA За колко ампера иде реч? Или не става дума за телоподаващо?
          В крайна сметка като сложих УчилИтЕ се оказа ,че съм заварявал с 6-8 литра в минута а не бара.Четворката я виждах следващата цифра я мислех за 5 а не 6, та както и да е -грешката е вярна.То 6 бара е целия манометър .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191007_210736.jpg
Прегледи:1
Размер:253.0 КБ
ID:5822044
          Последно редактирано от swissmad; 07-10-19, 20:24. Причина: добавка

          Коментар


          • От: моля за съвет за телоподаващо

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Е де...
            Знаеш, че няма да тръгна да споря с теб на тази тема, ама кажи-не са ли малко 6 литра?
            В сънсистем всяка седмица минаваха на проверка с "епруветките" или както там се казва-дебитомер или каквото-с топче в стъклен цилиндър, и искаха дебита да е над 16-18 литра. По спомен.

            Знам, че няма такъв термин в заваряването-отговорни и неотговорни, както и "заварка", ама в разговорния език може всякак. Нали не пишем реферат по заваряване.
            А на какво основание го ИСКАХА този дебит?В различните случаи такъв дебит може да се окаже много а може и малко !Не зависили какво заваряваш, с какъв газ го заваряваш и т.н. Те тва цилиндърче по долу е заварявано със Старгон С18 с 10Л/мин.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от welderargon; 07-10-19, 20:33.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: моля за съвет за телоподаващо

              Първоначално публикуван от swissmad Преглед на мнение
              В крайна сметка като сложих УчилИтЕ се оказа ,че съм заварявал с 6-8 литра в минута а не бара.Четворката я виждах следващата цифра я мислех за 5 а не 6, та както и да е -грешката е вярна.То 6 бара е целия манометър .
              [ATTACH=CONFIG]997562[/ATTACH]
              И в крайна сметка не уточни какъв е защитния газ или газова смес?Ако е чист СО2 е напълно нормално да се работи на 6-8 литра в минута.
              Последно редактирано от welderargon; 07-10-19, 20:48.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: моля за съвет за телоподаващо

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Анатоли, това е еднократна бутилка, на която си сложил кран или?
                Да,но с помощта на приятел,става многократна!
                До колкото говорихме с Краси,има бутилки които не можеш да пълниш в зависимост от винтила.На някои при опит за пълнене затварят входа.На тези няма проблем,с правилен преходник се пълнят без проблем.
                Последно редактирано от Roninn; 07-10-19, 20:58.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: моля за съвет за телоподаващо

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Да,но с помощта на приятел,става многократна!
                  И най вероятно я пълниш с чист СО2
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: моля за съвет за телоподаващо

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    И в крайна сметка не уточни какъв е защитния газ или газова смес.Ако е чист СО2 е напълно нормално да се работи на 6-8 литра в минута.
                    Защитния газ си е чисто СО2.

                    с`я пък ако настъпи паника и всеки притежател на телЕподаващо хукне да слага скоби в ръкохватките - голем сеир ше настане !
                    Там където е машинката ,най-близката станция за пълнене на технически газове е на 40 километра така ,че е нужно да сведем излишните разходи до минимум.А не ми се мъкнат бутилки от 200 км.

                    Да,но с помощта на приятел,става многократна!
                    Това е добре иначе при условие , че с една бутилка не може да се изкара 1 кг. тел излиза много дебелец да се кара само на купени от магазина при цена на бутилка около 30 лева.

                    Коментар


                    • От: моля за съвет за телоподаващо

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      И най вероятно я пълниш с чист СО2
                      Да,заради течната фаза.А и мисля че максималното налягане написано на бутилката беше около 160 бара ,до колкото помня аргона беше към 200 бара ако не бъркам.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: моля за съвет за телоподаващо

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        А на какво основание го ИСКАХА този дебит?В различните случаи такъв дебит може да се окаже много а може и малко !Не зависили какво заваряваш, с какъв газ го заваряваш и т.н. Те тва цилиндърче по долу е заварявано със Старгон С18 с 10Л/мин.
                        Да, ама на ТИГ.
                        А на какво основание-де да знам, има си заваръчни процедури, там си пише, и инжинерчето минаваше с джиджавката да мери. То смисъла беше да се намери някой изпускащ шланг, че в каквато аларма работехме-абсурд да чуеш ако се промени съскането. Е, като започне да прави пори ще се види, ама докато се види-заминали за амнайсет бойлера със скрити пори по шевовете.
                        Работеше се обикновено на 250-300 ампера. В някои случаи и повече, като започнат да се съревновават кой ще направи повече бройки... Глупост разбира се, ама се толерира от управата, че бройките летят, и поръчките се изпълняват предсрочно.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: моля за съвет за телоподаващо

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Да, ама на ТИГ.
                          Старгон и TIG?На ВИГ е само тръбичката със 6-8Л./мин.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: моля за съвет за телоподаващо

                            Оф, да бе, хем прочетох, че е старгон... Погледа отиде директно в тръбичката.

                            Абе завеян съм, но си имам причина. Две кила и деветстотин, 49 см. Не плаче много.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: моля за съвет за телоподаващо

                              Коле честито!
                              Анатоли, ти колко грама газ успя да прелееш, за да не ти стигне ? Тези еднократните, които не могат да се пълнят съм им измислил лек .
                              Относно дебита ми е странно, че спорите и не се усещате, че единия зварявал в някакъв завод с шланг примерно 500А и газ старгон, а другия с шланг 150А на около 100А и газ ЦО2. Това все едно единия да кара бензинов урал и да спори, че 5 литра бензин не му стига да мине два километра, а другия с дизлов голф 1 минава над 100км с 5л ама нафта .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: моля за съвет за телоподаващо

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Коле честито!
                                Анатоли, ти колко грама газ успя да прелееш, за да не ти стигне ? Тези еднократните, които не могат да се пълнят съм им измислил лек .
                                Относно дебита ми е странно, че спорите и не се усещате, че единия зварявал в някакъв завод с шланг примерно 500А и газ старгон, а другия с шланг 150А на около 100А и газ ЦО2. Това все едно единия да кара бензинов урал и да спори, че 5 литра бензин не му стига да мине два километра, а другия с дизлов голф 1 минава над 100км с 5л ама нафта .
                                Първата е новата ,втората която ми даде ,свърши за 5 минути.

                                Вчера в гаража от 4 бутилки 5 и 7 кг.се оказа че всички са празни.
                                В другия гараж намерих една 7 кг.бутилка и от нея прелях и не съм мерил,като свършат ще им измеря тарата.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X