Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми пращи СОто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо ми пращи СОто?

    Е добре де, нали Таргата пита защо му пращи CO-то? Пък нагласява на слух.

    Тарга, увеличавайки плавно газа, виж до къде заварката става с дефекти (мехурчета), и като спре, дай му още половин-един оборот на врътката аванс - това ти е горе-долу оптимума на газта. В затворено помещение и на около 180-190 ампера, с тел 1-ца и коргон, работя на нещо като 8-9 литра в минута, ако не ме лъже паметта. И това е малко над оптимума, просто защото имам и вътрешни ъгли (представи си върха на пирамида, в който заваряваш), които искат малко повече газ, за да гони изпаренията от ваната. Като си навън и няма завет трябва повече. Ако повейва - доста повече + дозата максимално близо до заварката. Ако път си вее, трябва някой да ти прави завет. Това от скромния ми опит на лаик.

    Впрочем, на какви амперажи работиш? Защото до към 100 някак ще докараш някакво жужене с и CO2, ама от към 120 нагоре жуженето преминава в пръщене, така или иначе. То пак си жужи и работи нормално, ама звука е по-силен и наподобява пръщене. Даже и с коргон, че даже и с тел 1-ца.

    ПП: Не че е невъзможно и кондензаторите на машината да са заминали (изсъхнали), или пък да не стягаш ролките на телоподващото достатъчно де.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Защо ми пращи СОто?

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Точно тъй !
      Само че на мен ми се видя твърде интересно да туриш манометър за налягане на дебитомер ....ама карай !
      Това че скалата е разграфена в л/мин, не означава че е дебитомер, а си е един прост манометар, който е разграфен с такава скала. Всеки газ при дадено налягане, когато преминава през сечение за единица време е точно дебита. С манометър и аз съм работил през първите години, понеже бяха доста скъпи новите редуцир вентили. Тогава настройвах манометъра 0,7-0,8 атм. Това са около 10л/мин СО2

      Коментар


      • От: Защо ми пращи СОто?

        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
        Това че скалата е разграфена в л/мин, не означава че е дебитомер, а си е един прост манометар, който е разграфен с такава скала. Всеки газ при дадено налягане, когато преминава през сечение за единица време е точно дебита. С манометър и аз съм работил през първите години, понеже бяха доста скъпи новите редуцир вентили. Тогава настройвах манометъра 0,7-0,8 атм. Това са около 10л/мин СО2
        Става дума за това че, тая гадина която е на шишето на таргата е само редуктор за дебит и колкото манометри за налягане да и сложи просто няма как да покаже налягането в бутилката ,и това му бе казано поне два пъти....!Сега вече станах ли ти ясен!?
        Последно редактирано от welderargon; 25-07-14, 18:03.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Защо ми пращи СОто?

          И аз съм работил с кислороден редуктор и регулирам на слух ама нещо тая икономия не ми се връзва . Една бутилка смес е над 70 лева а на ухо със сигурност го докарваш с едни 30 и отгоре процента по висок разход . Днес си купих за 45 лева италиански редуктор с два манометъра та преко сили на две бутилки си издухал един редуцир вентил в атмосферата .
          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Само че при телчерката е твърде опасно при нагласяна дебита на газ на ухо да не ти влезе тел в ухото ....
          Врътваш копчето на нула или откачаш притискача
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Защо ми пращи СОто?

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Абе защо някои хора се взимат толкова на сериозно?То голяма работа като човека си настройвал газа на слух.Важното е че си върши работа и си заварява.До преди няколко години като нямаше инвертори,всички заварявахме с трансформаторни машини,сега видиш ли разни специалисти:''абе мани ги тея старите,вземи си инвертор''.Честно казано,чета тзои раздел заради Владо,понеже човека обяснява на дълго и нашироко.А и за мен е по важно да си свърша работата,и не е важно как и с какво и дали е спазена еди коя си технология от баба им хвърчилото.Тарга,щом върви ЦО-то,и си бачкаш,дреме ти с какво си настройваш вятъра в дюзата
            Аз имам редуцир със два манометъра и никога не съм гледал тоя за малкото налягане.Все на слух и 20 години . Всичко заварявам така.

            Коментар


            • От: Защо ми пращи СОто?

              Аз преди 4-5 години купих моя редуцир вентил италиански. Все ги гледах по 150лв, след това паднаха на около 120лв и като стигнаха на 90лв си купих. За налягането в бутиката не е важен, понеже при СО2 си е постоянно налягането докато има течна фракция. На работа преди да започна колегите са заварявали на 18-20л. Викам им че е двойно това и дава голям преразход, а те се смеят и викат че фирмата плащала и да не се притеснявам. Пък и не се заварява всеки ден. Една бутилка от 7кг стигала за 3 месеца. Интересно обаче са направили бутилката вързана легнала върху телчарката. Обяснявам им че трябва да е права, но не вдяват. Аз си я свалям винаги права, ама колегите работят както е легнала.

              Коментар


              • От: Защо ми пращи СОто?

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                ... трябва да е права, но не вдяват...
                Я обясни ако не те мързи, че и аз не вдявам. Каква е идеята?
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Защо ми пращи СОто?

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Я обясни ако не те мързи, че и аз не вдявам. Каква е идеята?
                  Идеята е,че трябва газ,ако е легнала,пуска течна фракция.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Защо ми пращи СОто?

                    В магазина редуктори с манометри за разход в литри за минута с две скали за цо и аргон има колкото искаш за никакви пари,25-35 лв. От мързел,на всяка бутилка имам редуцир с манометър и много тарикатска бърза връзка.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Защо ми пращи СОто?

                      Ако обаче , бутилката е от пожарогасител и не е махната сондата, точно легнала , по-скоро обърната е работното и положение.

                      Коментар


                      • От: Защо ми пращи СОто?

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        Навремето имах те такова [ATTACH=CONFIG]728310[/ATTACH]украинско чудо ,та покрай него Неволята многократно ми е помагала!.
                        Те такова има един колега . 160 амперово украинско чудо ама понеже и той е завършил в Харков та се погаждат с машината
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Защо ми пращи СОто?

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Идеята е,че трябва газ,ако е легнала,пуска течна фракция.
                          да се е... Близко до акъла, но трябва някой да си напъне кратуната ...
                          Благодаря, че дори и на толкова тъп въпрос отговаряш.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Защо ми пращи СОто?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Те такова има един колега . 160 амперово украинско чудо ама понеже и той е завършил в Харков та се погаждат с машината
                            Ами и аз се спогаждах с тва чудо дванадесет години ,ама стига толкова ,през 2008 го пенсионирах и от тогава служи все още вярно на един приятел !Малко по безшумно е от Триодина ,но пък на електрожен бачка перфектно ,само на аргон има леки проблеми с паленето ама като викнеш Неволята работата става!
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Защо ми пращи СОто?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              ... и много тарикатска бърза връзка.
                              Че какво пречи да ползваш гумаджийска? След редуцира налягането е значително по-ниско от 10 бара. Вярно, имат навика да изпускат като понавъртят километри де...
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Защо ми пращи СОто?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Че какво пречи да ползваш гумаджийска? .
                                Я уточни каква е тая бърза връзка !?
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X