Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми пращи СОто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Защо ми пращи СОто?

    Владо, като си тръгнал да ремонтираш, давай до край. Кажи сега кои 50% какви са, та и такива като мене, дето заваряват един път на три месеца, да разберат за какво иде реч. Определено не се заяждам а ме интересува цялата истина като в съда.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #47
      От: Защо ми пращи СОто?

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Един въпрос към знаещите: колко реално трябва да е тока за да се заваря с тел 0.8? Гледам, че на самото ЦО пише едни 120А, но изобщо не го вярвам. Трафчето е смешно и по никой начин не е в състояние да изкара повече от 40А, дори и захранването да е перфектно.
      С риск да не съм съвсем прав, ще ти предложа експеримент - даваш тока на макс и почваш да теглиш непрекъснат шев а някой помощник замерва с амперклещи около шланга какво "тече" там.

      П.П. Мога да допълня, че с най-оплюваните телоподаващи на Айнхел с алуминиевите тр-ри, съвсем успешно съм заварявал студено огънат винкел 4Х4. Е, след известен тунинг, но без нищо фрапиращо като преправяне.
      Последно редактирано от коко келеша; 22-07-14, 08:55.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #48
        От: Защо ми пращи СОто?

        Първо :

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ... тел 0.8 се държи добре някъде до към 140 - 150 ампера .... .
        Тел 0,8 се държи добре докъм 210 А - 220А . Ако Sek не вярва - да отиде до Данчо и да погледне кво става на дисплея на 270-амперов селфконтрол примерно.
        Диапазона на настройка на големината на тока е широк и зависи от дебелината на заваряваните детайли , катета на шева и на последно място от пространственото положение на заваряване.

        Второ:

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ... . Това е и тавана на малките ръкохватки от там нататък почват да греят и да скапват бързо дюзите . За кратко не е проблем но иначе ръкохватката прегрява много бързо . Аз за това като се наложи да работя на по високи ампери слагам тел 1 - 1.2 и 250 амперов шланг ....
        "Малки" и "големи ръкохватки" е също някаква талибанска терминология .

        В телоподаващите механизми съществува понятието " заваръчен шланг" .
        Изборът на заваръчен шланг зависи от големината на тока , който ще се използва . Например : шлангове , издържащи до 150А , до 250А и т.н.

        Разбира се , колкото по-голям "ампераж" се използва , толкова топлинното натоварване на шланга е по-голямо и затова от 300А нагоре е препоръчително използването на шлангове с водно охлаждане.

        Sek е прав в едно : при 140 - 150А , тел 0,8 и къси шевове ( или просто "прихватки") , с по-дълго междинно време (през което дюзите се охлаждат) - почти няма проблем със 150 амперов шланг ( вероятно това има предвид под "малка ръкохватка" ) .
        Обаче при необходимост от заваряване над 150А и тел 0,8 ,нормално е да се отива на 250-амперов шланг.

        Сега , съвсем отделен е въпроса , че Таргата спокойно може да мине на тел 0,6 предвид характера на използване на Струната му .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          От: Защо ми пращи СОто?

          Благодаря !
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #50
            От: Защо ми пращи СОто?

            Един лаишки въпрос на който мисля че знам отговора но да питам знаещите.Сега работя с тел 0,8мм,ако искам да мина на 0,6 трябва ли да сменям нещо освен дюзата?
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #51
              От: Защо ми пращи СОто?

              Да обърнеш и водещата ролка, та да се появи канала за 0.6 !
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #52
                От: Защо ми пращи СОто?

                Вярно!Е за това бях изключил.Благодаря!
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • #53
                  От: Защо ми пращи СОто?

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Един въпрос към знаещите: колко реално трябва да е тока за да се заваря с тел 0.8? Гледам, че на самото ЦО пише едни 120А, но изобщо не го вярвам. Трафчето е смешно и по никой начин не е в състояние да изкара повече от 40А, дори и захранването да е перфектно.
                  Стефко , реално със 120 А можеш да заваряваш с 0.8 , но винаги е хубаво да имаш запас от мощност , 200 А телоподаващо е оптималното за гаражни условия , нагоре влизаш вече при професионалните .
                  Тарга , от една нищо и никакво питанка виж каква хубава тема стана , особено след намесата на тежката артилерия ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #54
                    От: Защо ми пращи СОто?

                    С о,6 въобще не съм пробвал. В редките случаи когато се правя на тенекеджия с 0,8 се справям безгрижно. Само това пращене ме ядосваше. Време е да си купя клапан за литри на газта, че да виждам колко е точно разхода..
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Защо ми пращи СОто?

                      И докато сме в настроение, да задам и аз един въпрос-винаги ли заваръчния шев на МИГ-МАГ се опушва?И ако не, признак ли е за нещо?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Защо ми пращи СОто?

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        С о,6 въобще не съм пробвал. В редките случаи когато се правя на тенекеджия с 0,8 се справям безгрижно. Само това пращене ме ядосваше. Време е да си купя клапан за литри на газта, че да виждам колко е точно разхода..
                        Ама ти без редуктор ли си?
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Защо ми пращи СОто?

                          Малко телоподаване .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #58
                            От: Защо ми пращи СОто?

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Ама ти без редуктор ли си?
                            Има си към комплекта някакъв смотан. Даже и манометър няма. Бях сложил ама го строших и така си остана. Докарвам го на ухо. Нали съм профи.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Защо ми пращи СОто?

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              И докато сме в настроение, да задам и аз един въпрос-винаги ли заваръчния шев на МИГ-МАГ се опушва?И ако не, признак ли е за нещо?
                              Дефинирай "опушва". Най-много се "опушва", когато решиш да икономисваш газ и машината започне да стреля ""на сухо".
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Защо ми пращи СОто?

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                , 200 А телоподаващо е оптималното за гаражни условия , нагоре влизаш вече при професионалните
                                [emoji2].....Темата наистина стана интересна.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X