Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми пращи СОто?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо ми пращи СОто?

    Съвсем различни процеси вървяха, а като се прибрах се сетих, че съм забравил една стъклена биричка в камерата , инфрачервения термометър показа -2 градуса .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Защо ми пращи СОто?

      При голяма поръчка сме го докарвали и до 4-сменен !
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Защо ми пращи СОто?

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Контактно палене не е проблем !Проблема е че изобщо не ще да пали на ток под 70Ам!Та съм му слагал втори потенциометър ,педал и ред други екстри ....абе много неволи съм имал с него!!!
        Честно казано нямам спомени да съм имал проблеми с паленето в ниските ампери . От както взех моя Сталверк колегата не ще и да чуе да работи с неговия апарат въпреки че преди не спираше да го хвали . Сега като се наложи заваряване с ВИГ ползва моя .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Защо ми пращи СОто?

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Честно казано нямам спомени да съм имал проблеми с паленето в ниските ампери . От както взех моя Сталверк колегата не ще и да чуе да работи с неговия апарат въпреки че преди не спираше да го хвали . Сега като се наложи заваряване с ВИГ ползва моя .
          Ами то на лесното всеки може !!
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Защо ми пращи СОто?

            Малко разводнихте и заприлича на чат, но иначе темата е полезна.
            Искам да добавя нещо за редуцирите без манометър:
            Преди две години работих няколко месеца в Чехия и там видях такава риба. Работихме климатична инсталация в една новострояща се сграда в Острава. Заварявахме с ВИГ. На бутилките с Аргон имаше мъжки накрайник за бърза връзка. Различаваше се от конвенционалните по това, че цилиндричната му шийка е по-дълга. На края на маркуча, от към бутилката се монтираше бърза връзка, КОЯТО Е РЕДУЦИР! Имаше два вида такива бързи връзки. Едните бяха фиксирани и на тях си беше написано, да кажем 5л/мин или 8л/мин. Втория вид бяха малко по-дълги и на тях има още една скоба, като тази за откопчаването, но се върти и се регулира от 2 до 25л/мин. Трябва да кажа, че за монтажни работи или при опасност от удари на редуцира е много удобно. Това нещо има размера и здравината на бърза връзка и е изключително устойчиво на удари, суркане по земята и т.н. Попитах в Пловдив в "Редкото" за такава джаджа, но човека не беше чувал даже.
            Ако някой е срещал този стандарт в България моля да каже.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • От: Защо ми пращи СОто?

              A сега ,какъв и е случая на тази паяжина?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140815_095834.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5605274
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140815_095841.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5605275
              При заваряване от другата страна с телоподаващо се появи....
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • От: Защо ми пращи СОто?

                Спайдермен заварчик,просто друго не ми идва на ум.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Защо ми пращи СОто?

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  Малко разводнихте и заприлича на чат, но иначе темата е полезна.
                  Искам да добавя нещо за редуцирите без манометър:
                  Преди две години работих няколко месеца в Чехия и там видях такава риба. Работихме климатична инсталация в една новострояща се сграда в Острава. Заварявахме с ВИГ. На бутилките с Аргон имаше мъжки накрайник за бърза връзка. Различаваше се от конвенционалните по това, че цилиндричната му шийка е по-дълга. На края на маркуча, от към бутилката се монтираше бърза връзка, КОЯТО Е РЕДУЦИР! Имаше два вида такива бързи връзки. Едните бяха фиксирани и на тях си беше написано, да кажем 5л/мин или 8л/мин. Втория вид бяха малко по-дълги и на тях има още една скоба, като тази за откопчаването, но се върти и се регулира от 2 до 25л/мин. Трябва да кажа, че за монтажни работи или при опасност от удари на редуцира е много удобно. Това нещо има размера и здравината на бърза връзка и е изключително устойчиво на удари, суркане по земята и т.н. Попитах в Пловдив в "Редкото" за такава джаджа, но човека не беше чувал даже.
                  Ако някой е срещал този стандарт в България моля да каже.
                  Такъв тип редуктор върши работа ако работиш с един газ . Газовите смеси дори и на Месер всеки път са различни и се налага корекция в дебита . Последната която дойде си е почти само СО2 даже единя заварчик мислеше че машината нещо е развалена .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Защо ми пращи СОто?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Такъв тип редуктор върши работа ако работиш с един газ . Газовите смеси дори и на Месер всеки път са различни и се налага корекция в дебита . Последната която дойде си е почти само СО2 даже единя заварчик мислеше че машината нещо е развалена .

                    МИ то корекция в дебита винаги е необходим,без значение дали работиш само с един газ или газова смес!!
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Защо ми пращи СОто?

                      Абе по едно време имаше голяма серия детайли та няколко години настройки никой не пипаше . Ако производството ти е строго профилирано с едни настройки си работиш с години . Големите предприятия си имат газосмесителни инсталации .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Защо ми пращи СОто?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Такъв тип редуктор върши работа ако работиш с един газ . Газовите смеси дори и на Месер всеки път са различни и се налага корекция в дебита . Последната която дойде си е почти само СО2 даже единя заварчик мислеше че машината нещо е развалена .
                        И аз имам съмнения, че последната им смес е с повече цо2 .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Защо ми пращи СОто?

                          Здравейте отдавна следя темите за заваряване и мога да кажа, че доста са ми помагали. Незнам дали тук е правилно да задам въпроса си, но ненамерих по подходящо място. Преди време и моето ЦО пращеше и се оказа, че захранването ми пада, оправих това. Но при последното пълнене на бутилката пълнача я препъни и съответно изби предпазния клапан. Бутилката ми е от пожарогасител с Български кран. Сега търся въпросната мембрана и немога да намеря нито във В.Т. нито в няколкото фирми който намерих в нета. Някой може ли да ми помогне? Всеки предлага да сменя крана, но това неоправдана инвестиция за мен, като се има впредвид че го ползвам няколко пъти годишно за домашни цели. Намерих на едно място предпазни клапани, но ме съмнява дали ще станат, на тях не пише нищо а и по форма са по различни от това което търся. Представляват един болт с пружина вътре и стърчаща ига от тях, като от другата страна имат нещо като мрежичка.
                          Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • От: Защо ми пращи СОто?

                            Пробвай при пълнечите, може да имат свалени кранове със здрав вентил.
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Защо ми пращи СОто?

                              Ако клапана е от тези с ламаринката която се пука над определено налягане, не може ли да се измери каква и е точната дебелина и да се изреже нова от съответната ламарина, мисля че алуминиева трябва да бъде.

                              Коментар


                              • От: Защо ми пращи СОто?

                                На всичките ми бутилки отворите са запоени с тинол,а под винта има дебела гума.Скоро ще ги сменям,понеже започнаха да изпускат от оста на ръкохватката ,това си е на моя отговорност обаче
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X