Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на инверторен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Ъъъ...ама това наистина ли ...?
    Съвсем наистина.

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    по тая твоя логикаш
    Логика и аритметика са различни неща - едното се учи в първи клас, другото някои така и не го научават.

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Ето ти Техническите данни
    Еми в техническите данни дословно пише че при 40 градуса температура (обърни много сериозно внимание на това) на въздуха ще заваряваш 3 минути и ще го чакаш 7минути да изстива. За тоя клас машини в общия случай цикъла е 10 минутен, освен ако производителя не е написал нещо друго по въпроса. При 20 градуса температура на въздуха, и даже при 30, картинката е малко по-друга.

    Отделно, при първото пускане на машината може да изкара и повече електроди, но след първото изключване на термозащитата така или иначе няма на къде да бягаш - за да заваряваш 3 минути ще трябва да я чакаш 7 минути да изстине. 30% от 10 минути най-често прави 3 минути, поне според моята "логика".

    ПП: Ето ти и линкчета по въпроса:
    http://www.markthewelder.co.uk/id51.html
    http://www.reseco.ru/articles/4082/
    Последно редактирано от sparkybg; 03-08-15, 17:18.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

      Т.е. извода е: не си купувайте Kemppi ,слабо му е ПВ-то! Какво пък да каже Гогата горкия, като неговия Кастолин е още по зле с ПВ 25% ! И сега ще трябва да си купува китаец с 60%-тово ПВ!!!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

        Спарки ,на мен линкчета не ми трябват ,тия работи прекрасно ги знам! А иначе сметките ти са верни спор няма , обаче ти е нужна малко повечко практика...!
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Т.е. извода е: не си купувайте Kemppi ,слабо му е ПВ-то! Какво пък да каже Гогата горкия, като неговия Кастолин е още по зле с ПВ 25% ! И сега ще трябва да си купува китаец с 60%-тово ПВ!!!
          Изводите си ги прави всеки сам за себе си. Преценката за какво да харчи собствените си пари - пак така. Аз не продавам нито Kemppi, нито Castolin за да ме е еня.

          А слабо или силно му е ПВ-то си е написано дословно в данните, дадени от производителя. На конретното Kemppi точно ПВ-то не е нещото с което блести.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Спарки ,на мен линкчета не ми трябват ,тия работи прекрасно ги знам! А иначе сметките ти са верни спор няма , обаче ти е нужна малко повечко практика...!
            Практика на заварчик нямам и няма и да имам, и никога не съм твърдял обратното. Практика на тормоз на машини имам достатъчно за да си набавя нужната ми информация по въпроса. Нагледал съм се и на всякакви изпушили маркови и не-маркови творения. Нагледал съм се и на пластмасови кутии за маркови техники дето струват по 300 кинта, на маркови сервизи, в които след чакане месец за доставка на платка (щото сервиза е такъв - сменя платки, но пък има безброй шарени сертификати ) машината така и не се оправи, и на други подобни пикантерии.

            Искате или не искате, в базовия/нисък клас маркова техника има огромен процент данък марка. В което няма нищо лошо - за всеки влак си има пътници. Просто на конкретната машина предимството и не е в ПВ-то. Машините от тия фирми, които наистина са без аналог, струват от 5-6 бимберици нагоре.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

              Ами да ви дам Кастолина да си поиграете с него.... Само 150А е с ПВ 25% при 40 гр. /на самият апарат ПВ-то е отбелязано като 30% на макс./. Слагайте 4мм базичен и се пробвайте да го спрете.

              Коментар


              • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                И едно клипче с от примерно 3-4 минути нон стоп заваряване на надлежно измерени 40 градуса на сянка ще е достатъчно.

                Впрочем, за въпросния, ако модела e PowerMax, производителя си е дал труда да му даде характеристиките и при 25 градуса. И са "малко" по-различни.

                За туй чудо на техниката ли иде реч?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MMA_powermax.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5674635
                Последно редактирано от sparkybg; 03-08-15, 23:12.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                  Разликата в ПВ-то при 40гр и при 25 гр е много голяма. И не знам защо всеки се е вторачил в 40гр. Ми пробвайте да работите при 40гр /това е на сянка моля не бъркайте правенето на оранжерии лятото/ и ще се види кой ще изключи първи. Заварчика или машината.
                  Ха нека някой си даде труда да погледне старата пернишка саксия /КРАКРА/ с какво ПВ е. Ама всички я хвалят и никой не се оплаква че му идва малко времето за работа.
                  И още - всяка машина си има предназначение. Леки и малки, или мощни с високо ПВ за промишлена работа. Не можем да очакваме с лек автомобил да вършим работата на 30 тонен камион. Просто когато се купува машина, не бива единствено да се гледа цената както се получава често. И после
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                    За туй чудо на техниката ли иде реч?
                    Да това е машината....Клип няма как да направя. Ако колегата Пансим има желание и път към София, може да я вземе и да я подложи на як тормоз и да снима клип. Август е и е идеално за демонстрация на това чудо на некитайската техника с толкова скромни показатели

                    Коментар


                    • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                      Георги, ама ти в София ли си?
                      Машинката няма да я тормозим...ама по една студена бира - може
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                        Разликата в ПВ-то при 40гр и при 25 гр е много голяма.
                        Няколко пъти повтарям същото. На конкретната производителя е дал 40% при 25 градуса. Зимата може да стигне и 100.

                        Гого, никой не е луд да пише върху машината си занижени параметри. Впрочем, машината ти доволно прилича на TransPocket 1500, включително като параметри, та нищо чудно само надписите и да са Castolin.

                        Открийте 0-та разлики:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_11.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5674652
                        Последно редактирано от sparkybg; 04-08-15, 09:07.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                          Можеш и отвътре да гледаш за разлики:
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                            Спарки, Кастолина на Гого си е Транспокет 1500. Аз съм го виждал на живо.
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                              Не съм си в къщи, но има кой да ти го даде.

                              Коментар


                              • От: Съвет за избор на инверторен електрожен

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                Спарки, Кастолина на Гого си е Транспокет 1500. Аз съм го виждал на живо.
                                Ми транспокет с надпис транспокет съм опитвал лично. Не видях някакви велики изключителности. Пак - не казвам че е лоша машина. Просто не и приписвайте качества, които няма.

                                Ако не се лъжа и при Данчо съм виждал развалена такава - тръгваше когато и е кеф - вътре имаше процесорче, което зацепваше само когато е в настроение. Ремонта не си струваше - цената беше почти като на нова - заради чип от 2 кинта се сменя практически цялата вътрешност. Чипа отделно естествено няма кой да ти продаде.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X