Обява

Свий
Няма добавени обяви.

къде могат да ми наварят разпределителен вал и кобилица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • къде могат да ми наварят разпределителен вал и кобилица

    къде могат да ми наварат разпределителен вал и кубилица

  • #2
    От: къде могат да ми наварат разпределителен вал и кубилица

    Има една фирма в Техническият, казва се Йонно Азотиране, там съм виждал да работят по колянови и разпределителни валове
    Който оцелее ще закусва!

    Коментар


    • #3
      От: къде могат да ми наварат разпределителен вал и кубилица

      Наварянето не е драма. Проблемите са точната изработка на дъгата на гърбицата и точното повърхностно закаляване. Аз досега успешно и за дълго не съм виждал някой да е успял, а не е като да не са опитвали многократно...
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: къде могат да ми наварат разпределителен вал и кубилица

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Наварянето не е драма. Проблемите са точната изработка на дъгата на гърбицата и точното повърхностно закаляване. Аз досега успешно и за дълго не съм виждал някой да е успял, а не е като да не са опитвали многократно...
        Пробвай със оксижен и хромиран сегмент за добавъчен материал,няма мърдане.Навремето така лекувах Асконите,при наваряването вала трябва да бъде монтиран на главата,инак се измята и става само за вторични.Остава проблемно самото оформяне на гърбицата.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: къде могат да ми наварат разпределителен вал и кубилица

          Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
          Има една фирма в Техническият, казва се Йонно Азотиране, там съм виждал да работят по колянови и разпределителни валове
          Ионното азотиране е технология която дава само повърхностна твърдост . Там валове и други подобни не наваряват .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: къде могат да ми наварат разпределителен вал и кубилица

            Мисля че в РЕМОТЕРМ в София наваряваха.
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • #7
              От: къде могат да ми наварат разпределителен вал и кубилица

              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
              Мисля че в РЕМОТЕРМ в София наваряваха.
              а каде се намира ремотерм

              Коментар


              • #8
                От: къде могат да ми наварят разпределителен вал и кобилица

                Най-качествен ремонт на вала с кобилиците в района, ще ти направят именно в Ремотерм. Гледам, че си в покрайнините на София. Няма да е евтино обаче. Ако решиш търси Теодор Орловски или направо шефа Иван Марковски. Сега технологията на наваряване на Кастолин е номер 1. Кеф ти циментит, кеф ти карбид, а най-добре питай на място.

                Ремотерм е на Военна рампа посока Стилмед. След КЗУ-то в ляво ще видиш червения комплекс на Ремотерм и Кастолин.

                Коментар


                • #9

                  ти правил ли си подобни неща там дали ще искат
                  казаха ми някаде в с. илиенци правели такива заварки но не знам каде
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-13, 16:15.

                  Коментар


                  • #10
                    От: къде могат да ми наварят разпределителен вал и кобилица

                    Правил съм и то доста, с аргон става. Сега обаче не се наемам, щото от години не се занимавам със заваряване и ръката ми е отвикнала. В Ремотерм ще го наварят по нова (вече не е чак толкоз нова) технология с горелка и добавъчен прах. Разпрашения циментит ще ти го наплавят с точност до десети от милиметъра. Ако не е толкова сложно за последващата механична обработка може на ВИГ, но се посъветвай първо с този дето ще шлайфа вала след това. Всъщност там където шлайфат валове, не наваряват ли такива?

                    Коментар


                    • #11
                      От: къде могат да ми наварят разпределителен вал и кобилица

                      Съжалявам че толкова късно прочетох темата. Наварваме кобилицата или валът с електрод СТЕЛИТ, който е на цвят зелен и после се шлифоват. Много мотоциклети има направени по този начин в нашият край. Поздрави на всички!
                      0877 877 297

                      Коментар


                      • #12
                        От: къде могат да ми наварят разпределителен вал и кобилица

                        А , той колегата сигурно вече се е отказал . Иначе най-качествена е технологията , за която е споменал баннатия Гого - "Евталой" на Кастолин . Прилага се още от соцвремето , а вече има и доста напреднали технологии за използваните прахове . В "Балканстар" по едно време наваряваха колянови валове. В момента не знам . Иначе както се спомена , Марковски в Ремотерм още го прави.

                        Но щом и в Кърнаре се прави .... няма лошо

                        ПС. .. и аз късно попадам на темата
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: къде могат да ми наварят разпределителен вал и кобилица

                          Не само в Кърнаре, а в цяла Карловска околия, докато все още имаше кой да ги прави в завода ВМЗ Сопот.
                          0877 877 297

                          Коментар


                          • #14
                            Темата е стара, но да попитам. Къде мога да занеса един разпределителен вал от Хонда Доминатор и да ми възстановят гърбиците.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • #15
                              Първомай.Трябва да е наварен предварително и да има една всмукателна и една изпускателна гърбица оригинални,по които да направи копир,или друг(други) вал(валове).
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X