Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

    Изчетох всички подобни теми, но не можах да намеря информация. Трябва да си взема телоподаващо, което да може да заварява до 10-15мм ламарина. Изчетох много и се спрях на Струна, но не мога да се ориентирам в моделите. Можете ли да ми препоръчате някой от техните апарати, който да става за това?

    Заварявал съм доста с електрожен и малко с телоподаващо. Не съм абсолютен лаик, но не съм и професионалист Ще се радвам да ми препоръчате. Абсолютният максимум в парите ми е около 1500 лв за пълна омплектовка - ръкав, бутилка, винтил и апарат. Ако мога да се вместя обаче в по-малко пари ще е чудесно.

  • #2
    До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

    Ето ти линк http://www.struna.dir.bg/ST-BG.htm , ако искаш свържи се с фирмата , виж какви модели имат и сам прецени кое ще ти върши работа.
    LZ1NBN

    Коментар


    • #3
      До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

      Знам прекрасно сайта на фирмата. Питам за препоръка за конкретен модел.

      Коментар


      • #4
        До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

        Ти 10-15 мм ли имаш предвид наистина или 1.0-1.5 мм?Защото 15 мм ламарина е плоча и не се заварява с телоподаващо,а ако се-машина над 500А.Ако става въпрос за 1-1,5 мм т.е. наистина ламарина,веднага ти казвам модел и те пращам при хората да го купиш.
        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
        имат право да гласуват на избори.

        Коментар


        • #5
          До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

          Имам предвид 10-15 мм. Заварява се с телоподаващо, не е невъзможно. Наблюдавал съм многократно с 250-300А. В такъв диапазон е и това, което търся. Може дори до 200А да направя компромис, но искам да знам кой модел е удачен, ако някой има преки впечатления.

          Коментар


          • #6
            До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

            Телоподаващо 350А,примерно на фирма "Харко",струвамежду 3 и 4 хиляди.Те продават и 250А,но цената с ДДС е 2 и отгоре.Мисля,че в този бюджет трудно ще се включиш.На "Струна" на тези амперажи не знам цените.Ако са по-евтини вземи си оттам.Виж какво предлага и "Редко"-това са тримата най-известни производители в София.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #7
              До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
              Телоподаващо 350А,примерно на фирма "Харко",струвамежду 3 и 4 хиляди.Те продават и 250А,но цената с ДДС е 2 и отгоре.Мисля,че в този бюджет трудно ще се включиш.На "Струна" на тези амперажи не знам цените.Ако са по-евтини вземи си оттам.Виж какво предлага и "Редко"-това са тримата най-известни производители в София.
              Абсолютно правилно. За 1500лв не може да се вземе машина която да заварява 15мм. За тия пари само ще плюе по метала, а за провар и дума не може да става.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #8
                До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

                Момчета,

                А възниква един въпрос за мен - ОК нека допуснем, че намеря 300-400-500 Амперов МИГ или ВИГ, а къде го включвам, една домашна ел. инсталация няма ли да се разсърди на амбицията ми и да ме накаже злобно и финансово болезнено като стопи де що има...

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Момчета,

                  А възниква един въпрос за мен - ОК нека допуснем, че намеря 300-400-500 Амперов МИГ или ВИГ, а къде го включвам, една домашна ел. инсталация няма ли да се разсърди на амбицията ми и да ме накаже злобно и финансово болезнено като стопи де що има...

                  Поздрави,
                  Кой казва че 500А машина е за домашна употреба. Да не би 15мм да има приложение в домакинството. Освен за як креват за какво друго
                  Очевидно е, че става въпрос за нещо промишлено, а то върви комплект с трифазния ток.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

                    Йори с джипа ли ще се качва собственика на креват от 15мм ламарина ) или кревата е "общ" за много хора

                    Мерси за обяснението за трифазния ток.

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Йори с джипа ли ще се качва собственика на креват от 15мм ламарина ) или кревата е "общ" за много хора



                      Поздрави,
                      Винаги има нужда от як креват щот не се знае кво ще стане след.....
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвет за телоподаващо "Струна"

                        Провар не се постига с голям ток, а с умело подбиране на скосяване на заваряваните детайли(пък били те и с дебелина над 100 мм, или колкото там..), точни и равномерни колебателни движения, и не на последно място опит на заварчика. А дебелината не е от такова значение-просто се правят необходимият брой слоеве, но пак си трябва опит. Стар мит е, че с обмазан електрод стават по-здрави шевове, не е вярно. С ЦО-то съм заварявал такива невероятности...
                        Изключение са базичните електроди. Но за тях си трябва прав ток, което ми е непостижимо в момента...
                        Работил съм и с базични с трансформатор, но не е работа! Просто от няма къде:-(((
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X