Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

    Здравейте братлета, преди два месеца прецаках виг шланг за контактно палене, което разбира се ме накара да се замисля не само за шланга, и в бъдещето утро съм се зарекъл да е с водно охлаждане ,офертите ме карат да бягам далеч -докато ме блъскат по петите с цените, не дотолкава за 8 метровия шланг ,но за пустото водно ......определено можем да споделим толкова рационални и евтини идеи

  • #2
    От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

    Идеите които събрахНатиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-02-08203359.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5461555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cooler a.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5461556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cooler b.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5461558Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P43.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5461559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Procon pump expanded view.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5461560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tig cooler.jpg
Прегледи:1
Размер:177.8 КБ
ID:5461562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cooler assembly (7).jpg
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5461557
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

      Обади се на АИГ,произвеждат такъв тип охладители,предлагат и шлангове със водно охлаждане на бинзел,цените са поносими.

      P.S. Имам и двата вида шлангове,водният не съм използвал,щото нямам още охладител,другият съм го тровил на 150-160А около час,ръкохватката пареше(не мога да работя със ръкавици),жив и здрав си е,твоя как "успя" да го прецакаш!?
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

        Ти Би Ай 140 не съм го дупел повече от 120 амп, но в един момент реших да сменя дюзодържателя и цангата с по малък електрод и всичко беше стопено и споено и.....бой в земята от яд....и аз не тача ръкавиците
        Последно редактирано от тихич; 16-03-13, 00:52.

        Коментар


        • #5
          От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

          Здравейте,
          Най-простото и ефтино водно охлаждане е туба с вода около 15 - 20 литра и водна помпа.
          Следващия вариант е с радиаторче, съдинка около 5-8 литра и помпа.
          Познат ползва шланга с водно ошлаждане като му пуска въздух от компресора.

          Проблема е с водната помпа.
          Не ти трябва дебит, а налягане. Дебита е малко - 2-3 литра в минута (до 5). Налягането трябва да бъде около 3-4 бара.
          Масовите помпи които се предлагат са с един цол присъединяване (или по-големи). Ще кажете какво по-лесно от това - слагам преход и хоп - готово! Да ама не! . Турбинката е много голяма и тя е предвидена за голям дебит. В момента в който водата (антифриза, охлаждащата течност) неможе да премине през отворчето (сечението) на тръбичката в главата, а турбинката върти "на място", помпата започва да става подгревател, а не част от охлаждането.
          Възможно решение е с тройник да се пусне байпас към съда и само част от водата да се пуска да върви към горелката. В този случай въртиш просто водата, но поне не грее напразно.
          Помпата която върши работа е с изводи около 1/4 цола. Италианска на Pedrolo струва почти 300 лева. Китайска такъв тип е 120 лева.
          За радиаторче можеш да ползваш разни видове без ограничение. Добре става с автомобилно от парно, кондензатор от промишлен тип хладилник и разни други каквото може да ти пасне добре.

          Една ере(о)тична идея е да се вържеш към чешмата. В София кубик вода е 1,8 лева. Познай колко кубици ще заминат преди да се изравни цената на водното охлаждане.
          При нас воден охладител струва 750 лв.
          Проблем при свързването към чешмата е ако искаш да си мобилен.
          Има и още един. Ако водата е варовита - котления камък. Виждам, че си от Добрич. Котления камък при вас е "добър ден". Значи не се връзваш към чешмата.
          Имам и по-ефтини горелки от Бинзел, така че обади се - ще се разберем.
          Последно редактирано от aig; 16-03-13, 05:21.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #6
            От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

            Ето го най простия и евтин вариант!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28022013166.jpg
Прегледи:1
Размер:177.8 КБ
ID:5461679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28012013153.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5461680
            Охлаждането е правено преди около 7-8год !Първоначално съда беше монтиран под FRO-то ,помпата бе по-малка но изгоря и после колегата сложи тази от пералня !Ако случайно имаш съмнения подобни на AIG - че помпата няма да върши работа можеш до ползваш помпа от аквариум ,шадраван или други такива подобни на който дебита е над 150л/ч!Разрових малко и по западните форуми ,освен този които си показал ,ползват също и най простия варианти с туба и помпа подобен на този описан от AIG прочетох и видях всякакви варианти като такива с кофи и туби и помпи от аквариуми до такива със по скъпи мощни помпи !
            Последно редактирано от welderargon; 16-03-13, 10:42.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #7
              От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

              Аз не се съмнявам, че върши работа и помпа от пералня. Просто е непрофесионално. Ако аз го препоръчам, ще ме освиркате в хор единодушно.
              Въпросът е да се охлажда, а не да подгрява течността.
              Мощността на помпата е около 200-300 вата (на купешките модели).
              Пропуснах да отбележа, че помпата за пералня не е оразмерена за продължителна работа. Ако все пак решиш да я ползваш, то е добре да се сложи тръба която да насочва въздушния поток така, че да се охлажда и самата тя.
              Последно редактирано от aig; 16-03-13, 21:20.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #8
                От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                ...
                не мога да работя със ръкавици...
                Работата с ръкавици е като секс с презерватив.За да сложиш ръкавици,явно нямаш доверие в партньора.Или пък не искаш да направиш това,което правиш,демек дете.С работата същото,кат не искаш да я правиш слагаш ръкавици...

                Та по темата,вече трета година съм с охлаждане на пунктшвайс от 50лв с помпа от пералня и радиатор от парно на лада.Вместимост на системата около 3. литра.Охлажда 50 сантиметрови челюсти без проблем.Асене,не подценявай помпите от пералня. При 100 вата мощност достигат 1,5 м воден стълб при ф 28 мм,което пък значи поне 20 л за 30 сек.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                  Здравейте,
                  Аз не оспорвам възможностите на помпата от пералня!!
                  При ВИГ горелка и МИГ-МАГ горелка тръбичките през които преминава охлаждащата течност е около 3-3,5 мм.
                  Не ти трябва дебит, а налягане. Когато турбинката върти на място се получава ефекта от триене - загряване.

                  Ако все пак нямаш възможност за друга помпа, то направи байпас (тройник след изхода) така че да превърташ част от водата обратно в съда и само част от нея да ходи към горелката.
                  Последно редактирано от aig; 17-03-13, 06:51.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                    Когато фактите говорят и боговете мълчат !
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                      Според мен идеалната помпа за воден охладител е тази която я е в професионалните кафе машини Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ROTACIONNA POMPA.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5462037 Там налягането е голямо, но то може да се регулира от самата помпа цената и е от 100 до 120 лв. но разбира се, че трябва и ел мотор който е специфичен заради свързването с помпатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:MOTORI ZA POMPI.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5462038цената му е от 150 до 200 лв. Хубаво е да има манометър за помпата за да се следи налягането и там едни 30 лв, радиаторче от парно за автомобил ново е около 30 лв на което му трябва и ел вентилаторче за да охлажда, за воден съд си мисля за тавичка с капак от хром Силистра. Като теглим чертата работата става дебела наполовина от цената за оригинално, но ако се махне ел мотора и приспособим друг нещата не изглеждат толкова зле, но пак е по-скъпо от помпа за пералня която ми е много любопитно колко бара налягане ще отчете

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                        Потопяема бензинова помпа за пълен инжекцион китаиче е около 70 лв. Работи безгрижно на 3,5 като я затапиш вдига около 5 бара. Дебита е много приличен. Но с вода няма да върти дълго. С антифриз няма да има проблем маи.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                          Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
                          ............, но пак е по-скъпо от помпа за пералня която ми е много любопитно колко бара налягане ще отчете
                          За да открием истината, e нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение, доколкото това е възможно.
                          Какво всъщност е съмнението? Двигател на човешкото размишление или поробващо ни чувство? Съмнение има когато подложим нещо под въпрос, когато липсва сигурност в правилността или истинността на нещото.
                          Но пък :“Съмнявайки се отиваш към истината” – Цицерон
                          Усещам че малко ти остава за да я откриеш !

                          Поздрави !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                            Тръпката се губи братле, помпа от пералня и резервоар за вода и готово твърде лесно ,така по твоя начин как ще оправдая престоя в мазата с бирите пред жената

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да си направим воден охладител за виг или миг в домашни условия

                              Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
                              Тръпката се губи братле, помпа от пералня и резервоар за вода и готово твърде лесно ,така по твоя начин как ще оправдая престоя в мазата с бирите пред жената
                              Е то това е съвсем друго нещо !Тръпка няма нищо общо със съмненията –дали използването този или онзи елемент ще върши работа!И тъкмо експериментирането е най добрия вариант за оправдаването на време и средства пред жената!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X