Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за заваряне на детайл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Помощ за заваряне на детайл

    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
    Въпрос-във всеки завод ли тогава, началниците и директорите не са били специалисти в това в което е специализиран завода?Почти винаги когато стане дума за някои завод, се оказва че хората които е трябвало да го управляват, са били я партици, я назначени по приятелско-роднинската линия там.И накрая все се стига до картофаджията който купил завода и накрая разпродал машините и сградите... логичния извод който си правя е че още преди промените, промишленоста ни е била обезглавена.Всъщност цялата държава е била в криза на управленски кадри, която продължава и до ден днешен.
    Дори и икономистите тогава учеха и работеха в друга икономика . Имаше хора които ръководеха външно търговските дружества те бяха на двойно подчинение и след промените много бързо си оправиха положението . На една моя съученичка баща и беше един от директорите на българска външно търговска банка . До 1989 година караше Лада и живееше в най обикновен панелен апартамент после рязко дръпна нагоре . Така беше едни получиха всичко на тепсия другите си останахме с викането по площадите
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      От: Помощ за заваряне на детайл

      вярно е от майстора зависи

      Коментар


      • #93
        От: Помощ за заваряне на детайл

        Минаха години и си карам още със старият детайл заварен от пияният дядо под моста.....
        Сега обаче имам друг проблем -идеи?

        https://goo.gl/photos/FQCebuxG7u49jZty8
        Където не мога пеш продължавам с Уаза.
        Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
        Съдействие на закъсали автомобили

        Коментар


        • #94
          От: Помощ за заваряне на детайл

          Същият филм,заварка.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #95
            От: Помощ за заваряне на детайл

            Някой имали идея каква е стоманата от която се правят джанти (за камион в случая) и ,по-важното,с какво да ги заваря.Не става въпрос за ремонт а да си направя котле за отопление.

            ПП:Не изкам да съм груб,но ако питам от къде да си купя ЖЪЛТИ ябълки изобщо не ме интересува къде има бели,червени ,бембени ,на каква цена са и колко са вкусни...
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #96
              От: Помощ за заваряне на детайл

              Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
              ..и ,по-важното,с какво да ги заваря.
              И с електрожен и с ВИГ ще стане. Само че за изработка на котле от джанти никога не съм чувал..... и виждал !Ще ми е много интересно да споделиш подробности ?
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #97
                От: Помощ за заваряне на детайл

                Преди около осем или девет години, когато си правих трактор. Задните колелета бяха от газ53, та рябваше да ги преправям. Тогава ги заварях ако не се лъжа с емона или fox spe. Базични не съм ползвал, щото тогава нямах инвертор. Но тези джанти за толкова години не са мръднали, а трактора във понеделник го карах последно. Яка му е още душицата.

                Коментар


                • #98
                  От: Помощ за заваряне на детайл

                  За подробностите нямаш грижа,само да го почна.Сега метода ясно че ще е РЕДЗ или ВИГ<Нещо което ще подлежи на термични деформации и трябва да е херметично ,дори при относитено ниско налягане,няма шанс да го правя на МАГ.Освен евентуално с "правилната тел и газова смес",което би обезмислило финансово начинанието.>,но въпроса е -корен ВИГ,пълнеж и декорация-РЕДЗ,или само ВИГ-трябва да си тренирам ръката.Като по принцип си мисля за 312 тел и Е29 9 електрод .
                  В момента служебно се отоплявам с печка от джанти ,но не е с водна риза ,а тръби обдухвани с вентилатор.Тях съм ги правил с 7018 и няма помен от драми с зав. шев.
                  "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                  Mark Twain
                  СтоЕнчA

                  Коментар


                  • #99
                    От: Помощ за заваряне на детайл

                    Нямаш проблеми и с двете (ВИГ и ММА).
                    Виждал съм какво можеш. Работи с това с което се чувстваш по-сигурен.
                    Най-добре ми се обади или ела когато имаш възможност. Ул. Цар Симеон бл. 331, пресечката с ул. Зайчар.
                    Имам идея която ще ти хареса....
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • От: Помощ за заваряне на детайл

                      Понеже гледам темата е всеобхватна, от късен комунизъм до качественни заварки да питам темата на колегата. Та предстои ми заварка на скъсано ухо от рамата на Теракан (ограничителят за крайно ляво-дясно положение на гумите), въпроса ми е дали ще има проблем за електрониката на джипа при заварката на място. Мисля да разкаля минусовата клема на акумулатора и така да се затваря. Как мислите дали е безопасно за компа и др. ел. части?
                      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                      Няма да е все така!
                      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                      Коментар


                      • От: Помощ за заваряне на детайл

                        Колеги предстои ми заварка на ухо за рамата на Теракан. Мисля да откача клемите на акумулатора и да се заваряване тогава. Как мислите дали има опасност за електрониката по джипа и компа му?
                        HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                        VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                        Няма да е все така!
                        Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                        Коментар


                        • От: Помощ за заваряне на детайл

                          Според мен няма опасност просто закачете "масата" на електрожена или там с каквото ще заварявате възможно по близо до място на заваряване.

                          Коментар


                          • От: Помощ за заваряне на детайл

                            Откачи акумулатора и си заварявай на воля
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Помощ за заваряне на детайл

                              Действително само откачих акумулатора и закачихме масата възможно най-близо до мястото на заварка и стана без проблеми... Тази рама на Теракана много дебела....
                              HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                              VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                              Няма да е все така!
                              Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                              Коментар


                              • От: Помощ за заваряне на детайл

                                Може ли съвет. Заварявам ето този детайл. Но много ми трупа заваръчния шев на височина. Детайлита са 8мм дебели. Заварявам ги с телоподаващо с тел 0,6. Как да разлея шева.



                                режима на работа е :

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X