Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с телоподаващо?!?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ...С тези квадратни профили всеки път става нещо различно На времето правихме едни платна за ограда от такива профили как ли не ги заварявах на кръст последователно и каквото още се сетиш все накрая ставаше някаква дъга . Накрая ги подпирахме на 4 железа и играехме отгоре ганкиното докато се изправят . Миналата година пак правих едни 20 платна за оградата на един колега нито едно не се изкриви ....
    Естествено , че е различно !
    ... и затова не е виновен заварчика . Ламарината , от която се изработват , е образно казано от най-долнопробните . Това по нашите магазини ( с леки изключения) . Търговците избират най-евтините. Никакъв контролиран химичен състав !

    Иначе , по принцип възникващите напрежения и деформации в заварените конструкции и начините за намаляването им са си цяла наука ... което понякога включва технологично и "ганкиното" .
    .... иначе казано : за всяка конкретна конструкция са необходими и конкретни мерки .

    Разбира се , има си и общи правила :

    - последователност на заваряването : заваряване " на кръст " , симетрично заваряване ( при възможност) , включително и от двама заварчика едновременно , обратно степепенно и т.н.

    - механични мерки : задаване на предварителен "обратен ъгъл" , захващане в стеги , приспобления и т.н.

    - технологични : заваряване с минимална линейна енергия , подбор на подходящ режим и подходящ допълнителен материал , както и термична обработка и т.н. и т.н.

    Няма как да се обясни с две думи ...
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #77
      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

      .... и най вече профилите трябва да са припаснати идеално. Има ли луфт в някоя от страните има голямо свиване и съответно голяма деформация.
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • #78
        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

        Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
        .... и най вече профилите трябва да са припаснати идеално. Има ли луфт в някоя от страните има голямо свиване и съответно голяма деформация.
        Ако няма луфт,реакциите са същите,но с обратен вектор.Общо взето Владо е описал решенията,но не е споменал,че същите са отговорност на същата черепна кутия върху която се крепи маската.Някъде бях споменал:Мразя словосъчетанието "шлосер-заварчик".Чета с предател....

        Коментар


        • #79
          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
          Някъде бях споменал:Мразя словосъчетанието "шлосер-заварчик".Чета с предател....
          По принцип е така и такава мешаница по някога е направо жива трагедия,но при нас винаги има изключения.
          В една малка работилничка където персонала е от два-трима човека няма как да не се упражняват няколко професии от един човек.При желание и опит човек може да постигне задоволителни резултати,а и техника доста напредна и улеснява някои дейности и способства за тяхното усвояване,а и клиента не е във възторг когато му се стърже на едно место,фрезова на друго,заварява на трето и сглобява на четвърто и затова се налага един работник в една малка ремонтна работилничка да умее няколко неща.
          И голяма част от тук пишещите и занимаващи се с ремонтна дейност упражняват по няколко професии и това всичкото се прави с цел да се задоволят на ниво потребности на клиента с минимално разтакаване.
          Не искам да бъда разбран погрешно от носно разделението на професиите и аз съм за тяхното отделно практикуване,но при създалата се сегашната обстановка няма как да не ги съчетава ме.
          Отплеснах се малко от темата за което моля да бъда извинен.

          Коментар


          • #80
            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Никакъв контролиран химичен състав !
            То да беше само при тия профили Тях ги работят от най евтината турска и китайска ламарина каквато дойде . Последния път като пазарувахме за оградата на колегата отидох директно във фирмата и понеже се явяваше един вид за лично ползване хората се постараха . В последно време по отговорните неща ги работим от една словенска ламарина малко е по скъпа но разликата в качеството е огромна . Оператора на лазера не ще да чуе за друга най вече защото е права и като я качи на масата не му се налага да я опъва със стеги .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #81
              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              .....То да беше само при тия профили ... .
              А мен питаш ли ме ! Студеновалцована ламарина , двойно "декапирана" , украинска. По сертификат . Като почна да я изтеглям на щанците се къса като вестник . Имало е и случаи при огъване да се начупва , сякаш съм я огъвал на абканта със ситна стъпка.

              ПС. .. и аз работя често със словенска . То щото "едрите вносители" са си плюли в устата... ама нали някои хора се изкефиха , че "гадния Кремиковци" вече е в небитието - сега ще внасяме от вън каквото ни спуснат "другарите" и ще се молим на Господ да улучим читава партида.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #82
                От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                На времето един познат праща за изследване ламарина българска ; украинска ; турска и словенска оказа се че само словенската си отговаря на написаното на сертификата и няма хиляди микропукнатини . В общи линии българската докато още я имаше турската и украинската стават само за пощенски кутии .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #83
                  От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                  Днеска правих едни клетки от профили 20х40. Машината ми си я познавам добре и за тези профили си знам че стават заварките на 4-та степен. Вчера ги закупих профилите и днеска при заваряването се видях в чудо. Просто издухва заварката. На 3-та степен не става хубава заварката, докато не загрее заготовката. Така започвам заварката на 4-та степен и превключвам на 3-та.
                  Оказа се проблема в дебилината на ламарината от която е правен профила. Трябва да е дебел 1,4мм, а този профил беше 1,25мм. Оказва се по този начин че са ме метнали и в килограмите, понеже не ги теглят, а си пишат профила 6м колко тежи по стандарт.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                    Аз за това пазарувам от складове където мерят на кантара като Ташев Галвинг ; Ангел Стоилов и тнт . На времето с тази схема Нирстрой ме загубиха като клиент а и цените им са нагоре с едни 20 + % спямо Т.Г.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                      При нас до сега където съм пазарувал все така ги смятат. Само в Метал снаб теглят на кантара, но там купувам прокат за струга. Даже и ламарина като купувам пак така от таблица вземат масата. Не че купувам по много. В петък купих 2 профила по 6м. На профил сигурно по кило разлика има. Ама следващия път като купувам ще си ходя със шублера и ще меря дебелината на профила. Не ми е толкова фатално че е с 15 стотни по-тънко, но се мъча със заварките. Не обичам да ми се пробива заварка и после да се мъча са я пълня.
                      Вече е проблем ако се ползва за отговорна конструкция. Там тази икономия може да се окаже фатална.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                        Здравей те!
                        Може ли малко практически съвет. Налага ми се да заварявам детайли с дебелина 8мм. Апарата е GMK Миг 200 трифазно с коргон.
                        За втори път ще работя с телоподаващо нямам опит.
                        1 С каква тел да заварявам 0,6 или 0,8.?
                        2 На какво напрежение (предполагам трябва да е високо за да се получи провар)?
                        3 Това чудо лети мога ли да забавя малко самия процес на заваряване ?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                          Може 0.8, може и с 1.0 тел. Трябва ти и скосяване на краищата на детайлите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                            Като чуя 8 мм.и си представям едни много отговорни детайли. Без опит да не съсипеш материала, що не ги снимаш ?
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как се заварява с телоподаващо?!?!?

                              Първоначално публикуван от m_apostolov Преглед на мнение
                              Здравей те!...
                              3 Това чудо лети мога ли да забавя малко самия процес на заваряване ?
                              Здравей ме....Забавил си го достатъчно.Питай правилно и ще ти се отговори правилно.Нула шест е несериозен пълнеж за подобен катет.Всъщност с колкото по голям диаметър забавяш процеса,толкова е по добър.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X