Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инверторен електрожен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Инверторен електрожен

    А, не, няма такава зависимост. Зависи какво заваряваш. Електроженът си е трансформатор, и толкова. Инверторът има всякакви режими, и понеже в комплекта са предвидени много неща, става и за неръждавейка, за алуминий, за телоподаващо, даже и с електроди Собствено ВЕФ-а струва около 700, останалото до 2000 са аргоновия комплект, макари и кво ли не още.

    Коментар


    • #17
      До: Инверторен електрожен

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Вижте сега, понеже става въпрос за експедиционно оборудване агрегата е задължителен и даже скоро като ни пристигне втория ще караме два които могат да работят паралелно т.е. 4000W общо. Та проблем няма със захранването и бих желал ако може да минем без сваляне на акумулатори и прочие макар че и това е решение като за краен случай. Ако някой има идея все пак за добър инверторен електрожен ще е най добре...

      http://www.fronius.com/cps/rde/xchg/

      Фрониус .Имам такъв от шест години,поне 50 кила електроди съм изгорил с него. Железен е ! Тежи по малко от един Веф .
      Киров сега ги продава,преди бяха Струна.

      http://www.kirov.net/Root/index.php?magic=0.15.259.107

      Коментар


      • #18
        До: Инверторен електрожен

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Ей ти шведски Камартон. Комшията ги продава. Ама е толкова скъпо. Верно че са от хубави - по-хубави, ама 2 000 лева.
        Камартон е името на българската фирма продаваща заваръчна техника на Esab http://www.esab.com/

        също така и много други неща предимно на шведски,но и на други производители.

        Коментар


        • #19
          До: Инверторен електрожен

          Ще си повзволя самореклама - не за друго, а за да спестите някой лев, ако не Ви притеснява "Made in China". сайта ми е inverteh.com

          715 лв при мен струва инверторен правотоков аргонов апарат+електрожен, 160А, 8.5 кг. Има си и ръкохватките за аргон и електрожен, високочестотно стартиране.

          Не че нямат дефекти - има около 10% фабрични дефекти свързани с лоши спойки най-вече, но когато се продават само тествани апарати, клиента остава с впечатлението, че продукцията е 100% качествена. А контрата остава в продавача(вносителят)

          Коментар


          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            inverteh.com - грешка?

        • #20
          Да попитам за заваряване с инверторен електрожен, има ли някои тънкости?
          От години ползвам трансформаторен и смея да твърдя, че се справям добре с него, но с инвертира нещо не става. Тънка ламарина е много трудно да залепя докато с трансформаторния два милиметра я заварявам без проблем.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Да попитам за заваряване с инверторен електрожен, има ли някои тънкости?
            Няма някакви страшни особености. Иска се малко практика за да му хванеш цаката. Примерно инверторния държи дъгата на по-голямо разстояние. Когато искаш да спреш дтгата за жилирване и да започнеш пак трябва да отделиш електрода по-разко и по-далеч. Това малко ти бърка прецизноста, но се свиква. Дръгото много важно е, че на трансформаторния му се променят характеристиките по време на заваряване, а инвертора държи по-стабилно.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #22
              И аз да питам.
              При избора на електрожен, може ли да се съди за възможностите му, по консумираната мощност която е обявена? Някои са 4 kw други 6. Има ли разлика в конструкцията и транзисторите които се използват, която води до различно КПД?
              Ясно е че с изходния ампераж често се спекулира. Но ми трябва за домашно ползване, и не мога да влагам много средства в него, така че ще са около 200 лв.

              Коментар


              • #23
                Кой знае как е измерена консумираната мощност. Най-изкушаващото и лесното е, да метнеш ампер-клещите на захранващия кабел, и след това да сметнеш консумираната мощност по класическата формула А * Б = Ц.
                Ама сметката не е вярна...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #24
                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  И аз да питам.
                  При избора на електрожен, може ли да се съди за възможностите му, по консумираната мощност която е обявена? Някои са 4 kw други 6. Има ли разлика в конструкцията и транзисторите които се използват, която води до различно КПД?
                  Ясно е че с изходния ампераж често се спекулира. Но ми трябва за домашно ползване, и не мога да влагам много средства в него, така че ще са около 200 лв.
                  Няма смисъл да се чудиш какво и как. Просто отиваш при проверени търговци и си купуваш апарата от тях. Това ти го казвам като човек, който постоянно се опитва да мами маймуни с трици. К'во да ти кажа - не се получава. Дори в някои случаи може да се наложи двукратно плащане. 200 лева са си добра сума и можеш да купиш приятна машинка за домашно (и не само) ползване.

                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #25
                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                    И аз да питам.
                    При избора на електрожен, може ли да се съди за възможностите му, по консумираната мощност която е обявена? Някои са 4 kw други 6. Има ли разлика в конструкцията и транзисторите които се използват, която води до различно КПД?
                    Ясно е че с изходния ампераж често се спекулира. Но ми трябва за домашно ползване, и не мога да влагам много средства в него, така че ще са около 200 лв.
                    А какво пречи да се спекулира и с обявената консумирана мощност?
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #26
                      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение

                      А какво пречи да се спекулира и с обявената консумирана мощност?
                      Не знаеш какво търси клиента. Ако напишеш, че консумацията е малка, губиш клиентите които искат яка и джилезна машина.
                      Ако напишеш голяма, губиш тия които искат да имат малки сметки за ток.
                      Няма угодия...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #27
                        Добре!
                        Върти ми се някакъв спомен, че тук във форума имаще колега, който се занимава с продажба на заваръчна техника, и даваше дори някаква отстъпка.
                        Имате ли някаква информация за него?

                        Коментар


                        • piron45
                          piron45 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Драгозов е човека. Взимал съм от него два инвертора. Личния ми е на 10г, а служебния на 2г и двата без никакъв проблем.
                          Последно редактирано от piron45; 18-10-21, 15:34.

                      • #28
                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        Добре!
                        Върти ми се някакъв спомен, че тук във форума имаще колега, който се занимава с продажба на заваръчна техника, и даваше дори някаква отстъпка.
                        Имате ли някаква информация за него?
                        Два поста нагоре е писал - aig.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #29
                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Добре!
                          Върти ми се някакъв спомен, че тук във форума имаще колега, който се занимава с продажба на заваръчна техника, и даваше дори някаква отстъпка.
                          Имате ли някаква информация за него?
                          Аиг, данчо, пансим, драгозов.

                          Не в този ред.

                          ПП погледнах им цените набързо. За 200 лв няма да те огрее. По скоро поне +50 отгоре според зависи.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #30
                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение



                            ПП погледнах им цените набързо. За 200 лв няма да те огрее. По скоро поне +50 отгоре според зависи.
                            При АИГ ще го огрее проверено.
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X