Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка за Аргон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бутилка за Аргон

    CO-то e на 50-70 бара в бутилката и на много по-малко в маркуча. Аргона е на 170. Не прави глупости!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Бутилка за Аргон

      Да напълно съм съгласен и аз щях да правя подобна бележка ...трябва да си напълно сигурен че маркуча и връзките ще издържат на високо налягане ,макар че при прехвърляне от бутилка в бутилка наляганията по принцип се изравняват и не би трябвало да превишат 100 bar !
      Но по добре не си прави експерименти !!! Този маркуч може би не е разчетен за толкова високо налягане!
      Последно редактирано от welderargon; 13-12-11, 20:12.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #78
        От: Бутилка за Аргон

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Да напълно съм съгласен и аз щях да правя подобна бележка ...трябва да си напълно сигурен че маркуча и връзките ще издържат на високо налягане ,макар че при прехвърляне от бутилка в бутилка наляганията по принцип се изравняват и не би трябвало да превишат 100 bar !
        Но по добре не си прави експерименти !!! Този маркуч може би не е разчетен за толкова високо налягане!

        Като "преливаш" от голяма пълна в малка празна безгрижно ще ударят и 150. Маркучите трябва да са предвидени за налягането, на което се тестват бутилките. Бутилките се тестват на 250, ако не се лъжа.

        Знам какво е да блокира кран и да избие от веднъж отворен наполовина. Бутилката придоби свое мнение къде трябва да се намира. А от там нататък да стане голямата беля е въпрос на късмет и колко здраво си я вързал, ако въобще си я вързал.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Бутилка за Аргон

          Хах, виж за това не се бях сетил че може да не е за такова налягане... като го разглеждах не се вижда до какво налягане е, та вярно не е добре да рискувам... явно ще му махна накрайниците и ще ги дам да ми ги запресоват на някои от моите маркучи... те са с работно налягане 180-бара, даже може да съединя 2 с нипел за да го удължа към метър- за различни височини на бутилките.
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • #80
            От: Бутилка за Аргон

            На колко време бутилката се води на преглед ?

            Коментар


            • #81
              От: Бутилка за Аргон

              На 10 години е прегледа,по нашия край го извършват само по метанстацийте на Любо Ганев и дерат 36лв

              Коментар


              • #82
                От: Бутилка за Аргон

                Някой знае ли от къде мога да си купя такава бутилка? Диаметъра и е като на "големите",а височината около 80-90 сантиметра!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0420.jpg
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5654477
                Kawasaki Klr 600 '91

                Коментар


                • #83
                  От: Бутилка за Аргон

                  Виж тук:http://www.aigwelding.com/
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бутилка за Аргон

                    Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                    Вече си купих една от Аиг....ама е малка с малък диаметър. Трябва ми малка с диаметър като на големите.....тази на снимката е такава!
                    Kawasaki Klr 600 '91

                    Коментар


                    • #85
                      От: Бутилка за Аргон

                      И аз имам една за продаване, малка, от пожарогасител.Когато си взех аргончето от Асен нямах никаква и един колега мия продаде.Крана е чисто нов, зареждал съм я няколко пъти. Но от както се прехвърлих на голяма се оказва излишна.Ако има интерес ще я снимам.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бутилка за Аргон

                        Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                        И аз имам една за продаване, малка, от пожарогасител.Когато си взех аргончето от Асен нямах никаква и един колега мия продаде.Крана е чисто нов, зареждал съм я няколко пъти. Но от както се прехвърлих на голяма се оказва излишна.Ако има интерес ще я снимам.
                        Уточнявам.....търся малка бутилка с диаметър като на големите,като тази на снимката горе! Зад нея стои още една, с по-малък диаметър,не знам дали се вижда ясно разликата между двете....но такива вече имам три! Твоята каква точно е?
                        Kawasaki Klr 600 '91

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бутилка за Аргон

                          Трудно ще намериш такава. А и не е много функционална - хем не е голяма, хем тежи доста.

                          Лично съм се оборудвал с 2 малки от пожарогасител и една "средна" - двойно по-дълга от малките и със същия диаметър като тях.

                          Има и друго - едната ми малка е малко по-дебела, малкко по-ниска, и доста по-тежка от другата ми малка бутилка. А са купувани нови и празни от една и съща фирма за противопожарно оборудване, с разлика една година.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бутилка за Аргон

                            Този дето мия зареждаше каза,че е 10л.Малко по-висока е от малките за со2.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Бутилка за Аргон

                              Накрайниците са кът ,подариха ми ги заедно с маркуч за 180 бара.Маркуча е със стоманена оплетка.При преливане става твърд и трудно се огъва,чакам 5 мин.и после го навивам за прибиране в гаража.С тоя маркуч от снимката ще го гръмнеш на първата витка от крана.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #90
                                От: Бутилка за Аргон

                                Ето бутилката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420151161.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5654675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200420151162.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5654676За разнасяне е добра, но аз не ходя по обекти а работя в къщи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X