Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка за Аргон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бутилка за Аргон

    Първоначално публикуван от i_froloshki Преглед на мнение
    Цената им е 54лв с ДДС на бройка с фактура както си му е реда.
    Дай координати от къде си ги взел,че ми се струва добра цената.

    Коментар


    • #47
      Re: От: Бутилка за Аргон

      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
      Здравей,
      Редно е да им смениш вентилите с аргонови, защото:
      1. На сегашните имаш сонда която стига до дъното (при пожарогасителите това е така за да вади течна фаза СО2) а на тебе не ти трябва. Даже е вредно.
      2. За аргон и коргон (по-приятните за работа газове) нетрябва да имаш предпазител на вентила. Иначе няма да ти напълнят газ.

      Ако ти поискат повече от 25 лв. за вентил - обади ми се 0889 522 036
      Здрасти,
      бутилките нямаха винтили, нито сонди, абсолутно отворени, празни бутилки. Хората на Орион ми сложиха 2 нови винтила, 30лв бройката, и с пълненето ( 2 по 5кг) общата сметка беше 84лв, което имайки предвид цената на винтилите доста приятно ме изненада. Остана само маска, което си е зор, защото съм пробвал доста маски и тази, която пробвах при Данчо ми беше най-удобна, обаче им бяха свършили. Колкото до бутилките, фирмата е ХИЛТ инжинеринг, намира се в младост магазина,но ако не е по правилата, моля модераторите да го махнат.
      Явор

      Коментар


      • #48
        От: Бутилка за Аргон

        На който му трябват бутилки миналата събота на битака в началото на десния ред един от редовните търговци беше искарал две руски малко по голями от стандартен пожарогасител чисто нови със сертификати пълни с кислород по 65 лева бройката . Който има интерес утре към 9 часа сутринта отива и си купува .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #49
          От: Бутилка за Аргон

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          На който му трябват бутилки миналата събота на битака в началото на десния ред един от редовните търговци беше искарал две руски малко по голями от стандартен пожарогасител чисто нови със сертификати пълни с кислород по 65 лева бройката . Който има интерес утре към 9 часа сутринта отива и си купува .
          Ето това е оферта която не е за изпускане! Само за сравнение една такава бутилка ми излезе 100 лева със сертификата! Иначе чисто нови 7.5 литрови за кислород, аргон, цо2 на 170 бара работно налягане със сертификат са 135 лева! Пожарогасителите до какво налягане ги пълнят?

          Коментар


          • #50
            От: Бутилка за Аргон

            Бутилка за СО2 с кран с предпазител пълна повече от 50 атмосфери аз не съм срещал . С кран без предпазител се пълнят на 150 атмосфери без проблеми.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Бутилка за Аргон

              Моята малката ми бутилка с аргона, пак от пожарогасител ЦО, се вижда набита щампа 250бара...
              Обаче я кажете мнение дали от това може нещо да е кофти газта, понеже не ми харесва как заварява и черно и алумин , някак прави шуплички... дали няма остатък от ЦО-то в нея понеже сменяваха крана и дали просто не са напълнили с аргон след това без да изкарат въздуха и някакви остатъци от ЦО-то ... т.е. при следващото пълнене се надявам да се оправи вече, как смятате...
              Понеже при голямата бутилка, която преди беше с Коргон... и на нея сменяваха крана и я напълниха с аргон пак го има това, но е много по-малко... явно концентрацията на ЦО останало в бутилката е много по-малко като съотнощение спрямо това в "пожарогасителя" ама и двете са карани на едно и също място- Месер
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #52
                От: Бутилка за Аргон

                След 2-3 пълнения ще се оправи.
                Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                Коментар


                • #53
                  От: Бутилка за Аргон

                  Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                  Моята малката ми бутилка с аргона, пак от пожарогасител ЦО, се вижда набита щампа 250бара...
                  Обаче я кажете мнение дали от това може нещо да е кофти газта, понеже не ми харесва как заварява и черно и алумин , някак прави шуплички... дали няма остатък от ЦО-то в нея понеже сменяваха крана и дали просто не са напълнили с аргон след това без да изкарат въздуха и някакви остатъци от ЦО-то ... т.е. при следващото пълнене се надявам да се оправи вече, как смятате...
                  Понеже при голямата бутилка, която преди беше с Коргон... и на нея сменяваха крана и я напълниха с аргон пак го има това, но е много по-малко... явно концентрацията на ЦО останало в бутилката е много по-малко като съотнощение спрямо това в "пожарогасителя" ама и двете са карани на едно и също място- Месер
                  Нали това коментирахме в началото на темата -чист аргон ще имаш след второ или третото пълнене а сега си я ползвай за ЦО-то -ще се получава страхотен шев без пръски
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бутилка за Аргон

                    Наистина го пишеше, ама нещо съм изумил
                    Иначе аз не работя с ЦО-то в нас... наще да си кърпят коли и да сменят гърнета... но не е за мен... ползвам го само ако ми трябва да "капна" нещо тънко и ме мързи да изкарвам аргона, само тогава
                    Моите снимки...
                    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                    https://500px.com/ivankoo

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бутилка за Аргон

                      И аз срешнах доста трудности със пълненето на бутилка със аргон .
                      Имам четири бутилки които бяха пълни, със СО2 но когато ги занесох да ги пълня ми казаха, че не пълнят бутилки на клиенти а само дават оборотни срещу комисионна от 100 лв .
                      И тъй като бях на зор взех оборотна сега ще търся маркуч за преливане че бутилката е огромна и неможе да се носи по обекти.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бутилка за Аргон

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        а сега си я ползвай за ЦО-то -ще се получава страхотен шев без пръски
                        Това вярно ли е, защото по други теми пишеше, че черна тел с чист аргон не било добре?
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бутилка за Аргон

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          Това вярно ли е, защото по други теми пишеше, че черна тел с чист аргон не било добре?
                          Следи темата де ! Това дето е написал Уелдъра е в случая , когато в старата бутилка има остатъчен въглероден двуокис .
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бутилка за Аргон

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Следи темата де ! Това дето е написал Уелдъра е в случая , когато в старата бутилка има остатъчен въглероден двуокис .
                            Аз я следя много внимателно, защото имам подобен казус- бутилка със сменен кран( т.е. нулево остатъчно налягане на СО2) и първо зареждане на аргон в нея.
                            Знам, че в метала на бутилката има газови включвания от предишния газ ( СО2) и се чудя, как да я изхабя! Въпросът е тези остатъци от СО2 дали са достатъчни, за да ползвам така получената смес ( с неясен състав) за Миг-Маг заваряване с черна тел, дали директно да заварявам алуминий, да я ползвам да се уча на Тиг с черна тел или просто да я изпусна в атмосферата?
                            Нямам опит и не мога по заварката да преценя дали аргона е чист или не.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бутилка за Аргон

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Аз я следя много внимателно, защото имам подобен казус- бутилка със сменен кран( т.е. нулево остатъчно налягане на СО2) и първо зареждане на аргон в нея.
                              Знам, че в метала на бутилката има газови включвания от предишния газ ( СО2) и се чудя, как да я изхабя! Въпросът е тези остатъци от СО2 дали са достатъчни, за да ползвам така получената смес ( с неясен състав) за Миг-Маг заваряване с черна тел, дали директно да заварявам алуминий, да я ползвам да се уча на Тиг с черна тел или просто да я изпусна в атмосферата?
                              Нямам опит и не мога по заварката да преценя дали аргона е чист или не.
                              Със сигурност аргона не е чист и няма да стане за ТИГ , ползвай си я за Миг-Маг заваряване с черна тел !
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бутилка за Аргон

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Със сигурност аргона не е чист и няма да стане за ТИГ , ползвай си я за Миг-Маг заваряване с черна тел !
                                По-скоро за неръждавейка. Не вярвам CO2-то да е повече от 2-3%.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X