Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява тръба.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как се заварява тръба.

    сега е каде каде по-добре от при неръждавейката... но като цяло черното се заварява по-лесно от неръждавейката и за това тренирай първо на черни тръби с малък цолаж след което като хванеш цаката, отивай на неръждаемите, разбира се там и тока трябва да намалиш, но практиката ще ти каже точно с колко.
    Иначе, до колегата "magdanoozzz"- с каква машина работиш? Понеже гледам, че шланга е същия като на моята
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

    Коментар


    • #32
      От: Как се заварява тръба.

      Първоначално публикуван от magdanoozzz Преглед на мнение
      Импулсно заваряване ползвам когато има разлика в дебелините на заготовките или голям луфт,но това се случва много рядко,защото монтажникът ми е страхотен. За да пробвам съм заварявал и тръби на пулс ,но натоварва много очите пък и е трудно да хванеш точните заваръчни параметри при условие ,че гониш 100% провар ,каквото е изискването към моята работа.Мисля ,че ще се съгласиш с мен ,че понякога дори и за две абсолютно еднакви заготовки е необходима корекция на ампеража.Лично аз предпочитам заваряването с въртене на ръкохватката,защото ми осигурява много добър контрол върху заваръчната дъга и висока скорост.
      ..
      Да уморително е за очите но при някой от честотите на дългия импулс !Но имах в предвид че използване на бързия импулс може би ще е подходящ при заваряване без добавъчен материал и на висока скорост?
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #33
        От: Как се заварява тръба.

        Първоначално публикуван от tachoni Преглед на мнение
        Благодаря колега "magdanoozzz" за подробното описание,виж тези снимки за да си кажеш мнението за провара и още нещо до колкото разбрах ти използваш метода" разходка на чашка" при заваряването,та да те попитам ръкохватката каква ти е нормална ли си е или е с извита глава?
        Здравей ,мисля ,че започва да се получава много добре.Но е хубаво да се изкажат и колеги,които имат опит в заваряването на инсталации от черни тръби.А ръкохватките ми са нормални.Работя с модели ergotig SR-9 ,SR-17 и SR-26 на Trafimet ,като ги сменям в зависимост от заваръчният ток ,който ми е необходим.

        Коментар


        • #34
          От: Как се заварява тръба.

          Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
          сега е каде каде по-добре от при неръждавейката... но като цяло черното се заварява по-лесно от неръждавейката и за това тренирай първо на черни тръби с малък цолаж след което като хванеш цаката, отивай на неръждаемите, разбира се там и тока трябва да намалиш, но практиката ще ти каже точно с колко.
          Иначе, до колегата "magdanoozzz"- с каква машина работиш? Понеже гледам, че шланга е същия като на моята
          Работя с Invertec V 200-T на Lincoln,както и с Prestotig 200 AC/DC на Saf Fro.

          Коментар


          • #35
            От: Как се заварява тръба.

            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
            Да уморително е за очите но при някой от честотите на дългия импулс !Но имах в предвид че използване на бързия импулс може би ще е подходящ при заваряване без добавъчен материал и на висока скорост?
            Колега би ли бил по конкретен за заваряването на какво става въпрос.Защото ако коментираме заваряване на тръби за парапети е едно ,тръбопроводи за мляко е друго и съвсем различно е тръби за пара или въздух под налягане.

            Коментар


            • #36
              От: Как се заварява тръба.

              Първоначално публикуван от magdanoozzz Преглед на мнение
              Колега би ли бил по конкретен за заваряването на какво става въпрос.Защото ако коментираме заваряване на тръби за парапети е едно ,тръбопроводи за мляко е друго и съвсем различно е тръби за пара или въздух под налягане.
              Имах в предвид използването на импулсното заваряване (бърз пулс) за точно с това с която се занимаваш тръбопроводи за хр.вкусовата пр..
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #37
                От: Как се заварява тръба.

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                Имах в предвид използването на импулсното заваряване (бърз пулс) за точно с това с която се занимаваш тръбопроводи за хр.вкусовата пр..
                Пробвал съм да заварявам неръждаеми тръби с всякакви комбинации на пулса ,но резултатите не ме удовлетворяваха напълно,затова не го използвам.Този режим е по приложим при заваряване с орбитални глави, както и за автоматично заваряване на листов материал поради по-малките деформации.Колкото до скоростта може да се постигне добра такава без компромиси в качеството и без пулс.Говоря за това провара вътре в тръбата да е равномерен и гладък (без пропадания и вдлъбнатини) и с широчина почти като на заваръчния шев.

                Коментар


                • #38
                  От: Как се заварява тръба.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Тръбар...
                  Едно е да заваряваш тръба ф28, друго е ф1600. едно е дебелина на стената 1,2 мм, друго е 24 мм. Едно е да ти снимат заварките, друго е да ремонтираш водопровод.(да не говорим за асмалък). едно е да заваряваш две парчета от по 200 мм, и да си ги въртиш както ти е удобно, друго е да са застопорени в дадено положение, и да трябва да направиш пълен и еднакъв провар по цялата окръжност.

                  Извинете ме за "лиричното" отклонение, но "заварчик на тръби" е най-високата степен на квалификация според европейската класификация на заварчиците. Най-ниската е "заварчик на ъглови шевове", втората е "заварчик на листов материал", и третата я казах вече. Отговарят съответно на старата нашенска класация-трета, втора и първа степен.

                  Колега, кажи какво можеш, дай да се разбере какво знаеш, и тогава ще ти се дадат полезни съвети. Иначе от първия ти пост може да се помисли, че си пълен лаик, но мераклия. А не става така... Първо трябва да стопиш няколко тона метал, и тогава да си мераклия за най-голямата титла в заваряването.

                  Както ме учеше преподавателя ми по заваряване-"Заварчик не е професия, а титла"...
                  Тръби и Съдове под Налягане Ц-111.Леле на големите тръби кво е приключение като за пръв път.Отвътре, отвън с дистанционен луфт провар пък и шлаката трябва да падне чисто
                  абе въобще ,не те ли влече не се захващай!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се заварява тръба.

                    Здравейте,
                    можете ли да ми препоръчате добър (от към качество на обучението и цената) курс по заваряване в Стара Загора (може и Пловдив)?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се заварява тръба.

                      Отличен отговор и страхотни снимки. Аз лично предпочитам да използвам МИГ/МАГ метода при заваряване на метални тръби, тъй като тук заваръчния шев е най-чист (на практика не остава шлака).

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X