Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво телеподаващо да си взема. Съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво телеподаващо да си взема. Съвет

    Добър ден , предстои ме покупка на телеподаващ апарат (ц-о) което щесе използва за любителски цели така дасе каже , нее за професионална употреба . Понеже се занимаваме със земеделие и понякога се налага дасе завари някоя ламаринка по техниката ,предимно щесе заварява ламарина до кам 1мм -1,5 мм максимум . Моля дайте съвет какво да взема нещо долу горе качествено и дае на цена около 700лв . само телеподаващото. благодаря предварително

  • #2
    От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

    Теми 1:1 с твоята във раздела има няколко. Прочети ги и тогава питай, ако нещо ОЩЕ не ти е ясно. Ще помогне и ако пишеш малко по-грамотно.

    Коментар


    • #3
      От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

      Първоначално публикуван от Искрен Преглед на мнение
      Добър ден , предстои ме покупка на телеподаващ апарат (ц-о) което щесе използва за любителски цели така дасе каже , нее за професионална употреба . Понеже се занимаваме със земеделие и понякога се налага дасе завари някоя ламаринка по техниката ,предимно щесе заварява ламарина до кам 1мм -1,5 мм максимум . Моля дайте съвет какво да взема нещо долу горе качествено и дае на цена около 700лв . само телеподаващото. благодаря предварително
      Обади ми се по телефона и получавш веднага предложение което да удовлетвори твоите искания.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #4
        От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

        Вземай Кемпито на колегата ако не го е продал,тва е машината,виж в раздела за продажба на инструменти.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

          Здравейте, днес си взех телоподаващо енхел BT- GW 190 D ,
          Технически данни:
          Мрежово 230 V 1 ~ / 400 V ~ 2, 50 Hz
          Предпазител 16 А
          Заваръчен ток I2 25-160 A (макс. 190 A)
          Заваръчен ток регулиране 2 х 6 Stufen
          Заваръчна тел барабан макс. 5 кг
          Заваръчна тел Ø 0,6-1,0 мм

          Тегло-41 kg

          Работи и на монофазен и трифазен ток, смятам даго използвам за любителски цели, не да си изкарвам хляба с него. Интересува ме само на какъв ток да го позлвам, смисъл на трифазния или монофазния , на кой ще работи по добре , и на колко да си наглася количеството газ, ще работя с тел 0.6? Благодаря предварително
          Последно редактирано от Искрен; 23-08-11, 22:09.

          Коментар


          • #6
            От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

            Колега въпреки препоръките на колегите явно не си чел в форума за Цо 2 с надпис ейнхел !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

              Трябваше да си вземеш Дел.
              Става даже и за профи работа. Днес изкарах 20 кинта с него
              Майтапа настрана - перфектно е.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                На трифазния е със сигурност по-добре (ако имаш).

                Коментар


                • #9
                  От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                  За пореден път се убеждавам в правотата на думите на стария: "Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво." Сигурно 50 страници сме исписали за качествата на тая марка ама явно никой не чете . Интересно ми е испълнението на машината на 220 и 380 волта принципно схемите са много различни .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    За пореден път се убеждавам в правотата на думите на стария: "Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво." Сигурно 50 страници сме исписали за качествата на тая марка ама явно никой не чете . Интересно ми е испълнението на машината на 220 и 380 волта принципно схемите са много различни .
                    НАй-вероятно можеш да го свържеш звезда или триъгълник. И в двата случая е трифазно. Имам в предвид три пъти фаза-нула (220 волта) или между трите фази (380 волта). Това става с избора на клемите вътре в машината. Ако незнаеш какво обаче да пипаш - по-добре питай - може и по телефона.
                    Иначе няма начин да става и за 220 или за 380 волта т.е. монофазно или трифазно.

                    И приятна работа с машината.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                      Сега като се загледах в това 400 V ~ 2, 50 Hz възможно ли е да е двуфазно ? На времето имаше едни стари български електрожени 500 ампера с едно колело отгоре та за тях казваха наще ел. техници в стария завод че били двуфазни ама никога не съм отварял такъв да му видя схемното решение.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Сега като се загледах в това 400 V ~ 2, 50 Hz възможно ли е да е двуфазно ? На времето имаше едни стари български електрожени 500 ампера с едно колело отгоре та за тях казваха наще ел. техници в стария завод че били двуфазни ама никога не съм отварял такъв да му видя схемното решение.
                        Може да е двуфазно, но ако работи на две фази, то на фаза и нула няма да има мощност да работи.
                        Тези трансформаторни електрожени за които говориш, наистина са двуфазни и трафа вътре е двубедрен. От тях са ставали що-годе добри променливотокови ВИГ-машини. НО колко ток харчат - само те си знаят. На празен ход - почти толкова, колкото и под товар.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                          Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                          НО колко ток харчат - само те си знаят. На празен ход - почти толкова, колкото и под товар.
                          Това никой не го смяташе сравнително голям завод беше ток много се харчеше . Работеха изключително добре "меко" почти като триодина .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                            Първоначално публикуван от Искрен Преглед на мнение
                            Здравейте, днес си взех телоподаващо енхел BT- GW 190 D ,
                            Технически данни:
                            Мрежово 230 V 1 ~ / 400 V ~ 2, 50 Hz
                            Предпазител 16 А
                            Заваръчен ток I2 25-160 A (макс. 190 A)
                            Заваръчен ток регулиране 2 х 6 Stufen
                            Заваръчна тел барабан макс. 5 кг
                            Заваръчна тел Ø 0,6-1,0 мм

                            Тегло-41 kg

                            Работи и на монофазен и трифазен ток, смятам даго използвам за любителски цели, не да си изкарвам хляба с него. Интересува ме само на какъв ток да го позлвам, смисъл на трифазния или монофазния , на кой ще работи по добре , и на колко да си наглася количеството газ, ще работя с тел 0.6? Благодаря предварително
                            Честито и безпроблемна работа !
                            Виж това http://sculeieftine.ro/pdfs/INSTR BT-GW 190 D.pdf може би ще е ти е от полза !
                            На трифазен ток машината достига максималната си мощност.
                            Доколкото разбирам към тази машина трябва да има адаптер за превключване от трифазен на монофазен ток. Регулирането на мрежовото напрежение по време на експлоатация на заваръчния апарат е забранено...... това са по важните неща за експлоатацията на машината .
                            Последно редактирано от welderargon; 24-08-11, 23:21.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво телеподаващо даси взема. Съвет

                              Значи от телоподаващото излиза кабел с три фази и нула, както се вижда на снимката по долу , а зада работи на монофазен ток се слага (шоко) ли как се води незнам точно оградил съм го във зелено от което излиза кабела със щепсела за монофазен контакт . А отделно на самото телоподаващо си има копче което като го завъртиш надясно показва 220 V , a на ляво 400V . Неможах даго обясня много добре но дано сте ме разбрали .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:polautomat-spawalniczy-einhell-bt-gw190-d.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5298458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1400_pa087662_spinae1.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5298459

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X