Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

    На мен пък точно на ЦАМ ми прилича ,но нито от снимката нито пък дори и само на външен оглед може да се определи точно.
    Но дори и да е заваряемо ми си струма че варианта с лепенето ще е по подходящ ,пък и няма причина да не може да се залепи.
    Но трябва да решиш дали ще го лепиш или ще го заваряваш. Ако решиш да го лепиш ,после не разчитай че ще може да се завари,лепилото полепнало по материала създава големи трудности ,дори и при щателното почистване пак не може да се заварява !
    П.П.Тъкмо по прелистих още някой и друг форум -алуминий се лепял успешно с „Бизон” - това е като информация ако решиш да го лепиш.
    Последно редактирано от welderargon; 07-02-11, 22:15.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #17
      От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

      Мисълта ми е че ЦАМ като сплав навлиза масово в употреба едва през осемдесетте години на миналия век. Практически до 1943 година Германия няма проблеми със суровините даже гилзите на сигналните ракити 26мм са от алуминий а това е МБ от периода в който на качеството на декоративните елементи се е отделяло много внимание.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

        А, не, доста по-рано я въвеждат тази гад! Още 30-те вече масово се използва. По моята кола например, която е модел 1936, дръжките по вратите са цамови, както и разни други дреболии.
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #19
          От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

          Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
          А, не, доста по-рано я въвеждат тази гад! Още 30-те вече масово се използва. По моята кола например, която е модел 1936, дръжките по вратите са цамови, както и разни други дреболии.

          Че е цам-цам е. Обади се някой ден, не днес. Мисля, че мога да помогна за армировка и залепване.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X