Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

    Може ли да ме насочите, къде в София може да направят хубава алуминиева заварка? Търся изпитан майстор, който ще го направи както трябва, защото мястото е деликатно, а също така и доста видимо. Предварително благодаря!
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

    Колега сигурен ли си , че това е алуминий ?
    Защото по начина по който е счупено на мен ми прилича на ЦАМ ( сплав - цинк алуминий и магнезий ) доста често решетките се правят от нея и проблема е че тя не се заварява .

    Коментар


    • #3
      От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

      Да ти кажа, не съм напълно сигурен! Леко е, но пък и не е особено масивно, че да тежи.
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #4
        От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

        Тества се със син камък . Зачистваш 1во метала с пила или по едра шкурка някъде отзад за да не се вижда . Разтваряш малко син камък във вода и слагаш върху драснатото ако почернее е ЦАМ ако остане същият цвят е алуминий ако започне да кипи е магнезий . Син камък има в агроаптеките .

        Коментар


        • #5
          От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

          много добър майстор има срещу парка боримечката в един автосервиз.
          Обади ми се да ти обясня по -подробно къде се намира, но ако е цам и на него не му се занимава
          GSM 0889 522 036 Асен Георгиев
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #6
            От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

            Естествено че е ЦАМ. Никой не лее дрънкулки от дурали.
            Колко е дебело? Може да стане, а може и не, цамовете са различни.
            Обади се на Сашо (0888-52-91-65), работи в района на КАТ.

            Коментар


            • #7
              От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

              Благодаря много Стефане, ще го потърся от понеделник! То тук стара къща, всичко има. Та и син камък. Реагира, като започва да отделя миниатюрни балончета, а също така металът под разтвора се оцветява в оранжев цвят. Не знам дали реагира на магнезиевата част в цама, или е само от магнезий. Дори това не е невъзможно, тъй като през 30-те и през войната германците използват магнезий за доста детайли! Но разбира се, най-вероятно е цам. Той е използван по колата, точно от него са дръжките по вратите. Още веднъж, благодаря и на двама ви!
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                Ако е магнезий ще видиш бая зор.
                Добавъчен материал за магнезий имат само в ремотерм (кастолин) на военна рампа. Килото струва 400 лева. За заварка незнам колко ще ти вземат, ама се приготви психологически.
                Ако е магнезий и се пробва този и онзи върху него - да знаеш че детайла ще стигне до непоправимо състояние.
                Ако прецениш по някое време, че искаш да му се направи копие от отливка алуминий - обади се
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #9
                  От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                  Магнезият и днес е стратегически материал, пък по ония години ... Ще ти разреши някой да сипваш повече от микродобавки от нещото, без което не гърмят патроните, остави снарядите. Когато утре ще бъде война.
                  Смешна работа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                    Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                    Може ли да ме насочите, къде в София може да направят хубава алуминиева заварка? Търся изпитан майстор, който ще го направи както трябва, защото мястото е деликатно, а също така и доста видимо. Предварително благодаря!
                    Ако съвсем не намериш къде, ела ще те водя при съседада си говорите, ...но където и да е правена заварката след нея ще си има много шлайф и допълнителна обрабока на целия детаил.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                      Дано намериш читав майстор, а пък ако се окаже и фен на марката...
                      Успех!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                        По добре намери добро лепило и го залепи ,не се вижда добре но от долна страна ако е кухо даже ще има възможност да се вкара тел за арматура за да стане по здраво .Ако пък е плътно може да си прорежеш едно каналче с тънък диск и пак да сложиш парче тел ...
                        Последно редактирано от welderargon; 05-02-11, 12:13.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                          Ако е ЦАМ и не стане с Аргона, няна ли да стане да се спои с онези "пръчки" кадето беше писано в някаква тема тук... кадето се топят с пропанова горелка на около 400-500гр. иначе на вид са досъщ като добавъчния материал за аргон за алуминиий...
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                            Май съм подценил проблема! Представял съм си, че заваряват всякакви цветни истории без проблем, но просто досега не съм се сблъсквал с проблемите точно на тези сплави. Тази неизвестност дали въобще ще стане или не, както и пипкавото оформяне на мястото след заваряване, ме насочват именно към варианта с лепене. Плътно е откъм гърба, има някаква дебелина, може да се направи малък разрез, като за тънко щифтче и някакво здраво лепило, вероятно течен метал. Би трябвало да стане... пък ако не стане, винаги може да се пробва да се завари. То и без това за заварката сигурно ще трябва да се скоси поне едната страна, да има място да се наслои и хване заваръчният материал /поне така си го представям, пък така ли е, оно си знае, дет вика народът!/
                            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къде може да се направи хубава алуминиева заварка

                              Не вярвам да е ЦАМ през ония години в автомобилите и особено в МБ не се е икономисвало а и поне от снимката на вид не ми прилича на тая гадна сплав. В работата имам двама много добри ВИГ заварчици с над 20 години стаж ако решиш да се заварява обади се .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X