Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

    Добър вечер на всички!
    Много благодаря на всички и най-вече на WELDARGON!!!!!
    Наиситна попитах тук за педала, понеже работата, която смятам да върша ще е предимно на тезгях.Също така си мисля ,че за начало с педал по-добре бих могъл да контролирам топлината. Макар че открих, че ако съм в режим 2такта ако наглася времето за затихване на напрежението на по-голям период, мога да отпускам бутонът и пак да го натискам, използвайки това време за намаляване на топлината, когато е нужно.
    Колкото до това че не се вижда бутон за превключване между режим педал и режим управление от бутоните на горелката, мисля ,че зависи кои пинове към кое са подключени (естествено ако има опция да работи с педал.)
    Както казах,там в буксата има 14 гнезда, но само 6 са "активни" тоест има контактни пластини. Също след внимателно развиване на 4-те болтчета които държат буксата за панела се оказа ,че към тия 6 контакта има и кабелчета, които водят назад и навътре към самото устройство. Логиката ми е ,че едва ли някой ще си прави труд да запоява кабели, ако не водят на никъде. Както и да е !Всичко ще се рабере, като ида до фирмата от която купих апаратът. БЯха обещали да проверят, но аз така и не намерих време да ида до там.
    Ще споделя инфото което ще получа от тях , защото преди малко говорих с човек който се интересува от същият апарат. Демек, аз като съм се набутал, поне да предпазя другите .
    С нетърпение очаквам курсът в българогерманският център. Ще бъде 2 месеца по цял ден и ще струва 900лв. Първите 15 дни ще има лекции по теория . Щял да я води някакъв чужденец - "еврозаварчик".Така ми казаха от уравата на учебният център. След това започва практиката. Ще я води един местен заварчик (много стара слава и то заслужена).КАзаха ми в БГУЦ ,че ако карам само практиката може да излезе с 300 лв по-евтино. Също казаха ,че този, нашият инструктор също започва с теория , която с нищо не отстъпва на немеца. Сега съм в колебание...
    От една страна смятам ,че когато научаваш нещо от двама независими източници е далеч по-хубаво, а от друга 300 лв. и 15 дни по-малко (аз както и вие, предполагам, имам доста задължения) си е доста добре и ще ми помогне да поизбързам с някои задачи които също ми предстоят.
    Ами, пожелавам на всички ви успехи, и когато получа инфо за моята машина, ще я споделя.
    П.С.
    Понеже много подробно описах случаят с курса по заваряване, и намесих и име на учебен център, ако хората, които отговарят за редът тук сметнат,че правя реклама или въобще правя нещо нередно, то нека се чувстват в правото си да премахнат целият ми пост или частта в която разказвам за курсът!

    Коментар


    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

      Първоначално публикуван от nightborn Преглед на мнение
      !
      Наиситна попитах тук за педала, понеже работата, която смятам да върша ще е предимно на тезгях.Също така си мисля ,че за начало с педал по-добре бих могъл да контролирам топлината. Макар че открих, че ако съм в режим 2такта ако наглася времето за затихване на напрежението на по-голям период, мога да отпускам бутонът и пак да го натискам, използвайки това време за намаляване на топлината, когато е нужно.
      Много добре си се ориентирал!
      Може да да опиташ да нагласиш и времето за покачване на тока!Тази функция работи по следния начин: Когато натиснеш бутона на горелката ,тръгва газа а дъгата първоначално запалва на нисък ток и токът плавно се покачва до зададения, за определеното време от Up Slope и започва заваряване.Това може да ти бъде полезно при заваряване на тънки материали !
      Последно редактирано от welderargon; 14-09-14, 10:25.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

        КАзаха ми в БГУЦ ,че ако карам само практиката може да излезе с 300 лв по-евтино. Също казаха ,че този, нашият инструктор също започва с теория , която с нищо не отстъпва на немеца. Сега съм в колебание...
        Българската школа е най-добрата в света /мое мнение/, стига да уцелиш на инструктор. Теорията е неизменна част от тоя занаят ако имаш намерение да се занимаваш професионално, но тя е строго специфична и може да те обърка доста в началото. Практиката е съвсем друга бира и там се научават ИСТИНСКИТЕ неща. Ако имаш допир с про заварчик извличай инфо от него.....мнооооого ракия съм изпил с такива майстори подканяйки ги да кажат някоя и друга тънкост.

        Коментар


        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

          Welder, благодаря за полезната насока !! (именно това визирах в изразът "повеждане за ръчичка" )
          Гого, благодаря и на теб за казаното. Сигурен съм ,че в БГ, порсто няма как да сме само идиоти и некадърници. Мисля, че можем много и имаме невероятни вазомоторни и умствени способности. (все пак поради географското ни положение и дали за добро или за лошо, но сме наследили гените на много древни култури).
          Лошото, Гого е че в Плевен, никой майстор не пожела не за ракия ,ами и срещу заплащане да ме "поведе за ръчичка". Сега с тоя курс се надявам, плащайки си, да получа минимумът от знания и умения.
          Всъщност аз за този месец и нещо, откакто имам апаратът си поиграх с него май имам някакъв минимален успех или поне така си мисля. Моят страх е да не се науча грешно да правя нещата, защото при самоуките, това е често срещано явление.
          Всичко ще си каже след началото на следващият месец, когато започва курсът.
          Не смятам да ставам номер едно в това. Имам си професия, а и на 49 години да очакваш, че тепърва ще станеш майстор по кунг-фу, е малко в зоната на фантастиката. Но да имаш пиано, според мен те задължава поне да можеш сносно да свириш на него! Инак е само мебел и спокойно може да го ползваш да си оставяш слиповете на него да се проветряват.
          Успех на всички ! И до скоро.

          Коментар


          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

            Всъщност, пропуснах да попитам нещо, което все се каня да питам и все забравям.
            Споделете с мен, като за начинаещ, каква горелка би било правилно да ползвам.
            Тази, която ми продадоха с машината е нещо подобно на тази: http://www.everlastwelders.ca/tig-to...ig-torches.php
            Никъде не намерих снимка, точно на същата като моята, но тази е подобна. Има на гръбът си един клавиш. Той има три позиции (отворих я и видях че под тоя клавиш има две ключета). Тоест позициите му са следните: 1 ) натиснат отпред и задейства предното ключе. 2)Натиснат отзад (съответно задейства задното ключе) , 3) натисант централно, което се предполага ,че задейства и двете ключета) и отпуснат съвсем и ни едно от ключета не е задействано. Явно тези опции на ключетата служи за усилване и намаляване на амперажът, при машините, които поддържат това. При мен и двете ключета са вързани паралелно , тоест няма значение кое и как натискаш. просто ис работят като ключета. То и от шланга излизат две кабелчета към машината и се свързват с двата пина, най-отдолу на снимката която Welderargon е публикувал.
            Но въпросът ми не е това. Тази горелка ми се срува доста обемиста и груба. Ръкохватката и е широчка и сечението и се доближава до правоъгълник.
            Гледам по клиповете ,че като цяло горелката се държи като писалка. Така правя и аз ,но формата на моята е някак неудобна за такъв захват.
            Да не говорим, че клавишчето с което се управлява се намира доста по-назад от газовата чашка, а е ясно ,че при захват като на писалка, няма как да се управлява това ключе или ако все пак го управляваме, се налага местене на пръстите, натискане на клавишчето при неудобно положение на ръката и съотвено с натискането, мръдваме горелката. Малко трепване на горелката на която върхът на електродът се намира на 100mm от захвата си е сериозно преместване и електродът може да се "топне" в заварката.
            Виждамв нета горелки, далеч по-прости от моята но с цилиндрична и най-вече с малък диаметър на ръкохватката. Изглеждат ми досата по-удобни.
            За това питам кой каква горелка ползва , каква удобно и каква би ми препоръчал като на новобранец!

            Коментар


            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

              Все пропускам да попитам, какви горелки ползвате.
              Моята ми е е малко грубичка и някак е трудно да се държи като химикалка. Лошото е че и нейна снимка нямам . WP26 се води. Производство е на "Бинцел" но точно такава като моята няма там на снимка. Има клавиш на гърба отгоре. Натискаш в предния край-натиска едно ключе, натискаш в задния край клавишът- натидка задното ключе , а може и да се натиска в средата, респ. натиска двете ключета. При мен всички тия позиции са блокирани, понеже двете ключета са вързани в паралел и е все едно какво ще натиснеш. Всъщност това няма много общо с въпросът ми но се опитах да обясня каква е горелката.
              Та тя има ръкохватка подобна на тия на МИГ машините и е изключително неудобно да бъде държана в захват между пръстите като молив. А в клиповете от които се уча, хората именно така държат горелките, стига да не ползват техниката "Ходеща чашка" или както там се превежда. На мен тази техника ми е изключително неудобна за сега и за това опитвам да държа горелката като писалка. Там пък неудобството е от формата, големината и позицията на ключето.
              Към Welder има един друг въпрос. От къде намери снимката на апарата ? Питам, понеже така и неможах да разбера, аджба кой го прави. А искам да разбера това ,за да мога да направя запитване дли машината поддържа всички тия екстри на които си постнал снимките под тази на апарата. Понеже днес ходих в магазина от който го купих ,да питам. Такова обяснение ми дадоха ,че аз, дето съм лаик, паднах от смях. Човекът каза ,че това е съвременна цифрова машина и няма как да се ползва с педал дето има реостат, за безстепенна регулировка на тока...... Показа ми една горелка, която трябвало да си купя ако искам да регулирам тока. Горелката има един клавиш дето пуска заваръчният ток и един клавиш който като го буташ напред или назад усилва или намалява тока. За мен това се стори много неудобно.
              Едно е безстепенно да можеш да регулираш топлината ,а друго е да бочкаш копченца напраед-назад.

              Коментар


              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                Лошото, Гого е че в Плевен, никой майстор не пожела не за ракия ,ами и срещу заплащане да ме "поведе за ръчичка".
                Отиди в ЗМУ-то имат добра школа и инструктор. Търси Свилен /той е шефа/ и питай за курсове по заваряване.

                Коментар


                • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                  Благодаря, Гого за съветът. Дори вече се обадих и утре имам среща там в това ЗМУ. Да не говорим ,че цената е на половина. Но утре ще поразпитам като ида, защото, аз реално не отивам за документ ,а за реални знания и умения. Документ не ми трябва На 50 години няма да хода да строя газопроводи.
                  Друго искам сега да попитам Welldera.От къде намери снимката на моят апарат ? Питам ,защото така и не успях да намеря кой е производител. А искам да разбера ,за да мога да попитам производителят, дали машината поддържа работа с педал или горелка с дистанционно регулиране на заваръчният ток. Както и кой пин за какво служи в тая букса.
                  Тия от които купих машината все още нищо немогат да ми кажат по тоя въпрос
                  Другият ми въпрос към можещите е , каква горелка ползвате? Моята е ВП26 на Бинзел. Също не намерих снимка на точно същата горелка но е доста "едра" и трудно се държи между пръстите като писалка. Не че не съм и свикнал вече ,но гледам по клиповете, хората ползват горелки с цилиндриен корпус, а моята в ръкохватката прилича на горелка за МИГ машина. Може би е удобна за захват с цяла длан и техниката "Ходеща чашка" или както там се превежда, но определено не е подходяща за финни движения.

                  Коментар


                  • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                    Здравейте! Понякога вдъхновението осенява художниците и за творби - за изпълнението на които нямат нито материална база нито практически опит. А родната ни действителност прави металните безнадзорни красоти - на купчини в складовете за вторични суровини. И въпреки това - възможен ли е този проект? Има ли място от където да се намерят подходящи за реализирането му материали?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1477362_696282780417511_5282365139923112224_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5611938



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opy.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5611937

                    Мястото е условно. До колкото разбрах ще се демонтира тази "подложка".
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                      Има ли място от където да се намерят подходящи за реализирането му материали?
                      Ами мисля,че ще е добре да се уточнят какви са тези материали?

                      Коментар


                      • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                        Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
                        Ами мисля,че ще е добре да се уточнят какви са тези материали?
                        За най-подходящите за целта материали също бих се радвала да получа съвет. Предвид че такава композиция би могла да е постоянно налазена от деца - не бива да има остри ръбове и да ръждясва. Тръбите, които са в средата на листата и тези които са по края ще имат функция да носят конструкцията и да заоблят ръбовете. Ламарината в плоските части на листата не е нужно да е много дебела, но да е достатъчно здрава за да не се деформира лесно.
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                          Неръждаема ламарина.

                          Коментар


                          • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                            Първоначално публикуван от edre Преглед на мнение
                            Неръждаема ламарина.
                            Огъва ли се ?
                            Последно редактирано от iai-bg; 21-09-14, 15:06.
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                              Да.

                              Коментар


                              • От: Как се заварява с аргон (първи стъпки)???

                                И ужасно по-трудна за обработка и постигане на ефекта. При черната стомана много голяма част от дефектите не са забележими и се скриват с едно боядисване, при неръждавейката всяка драскотинка или подбиване трябва да се шлайфа и полира, ако е малък детайл не е отчайващо, но за толкова голям, особено с такава неправилна форма ...
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X